Дам олиш кунларида Россия ва Украина чемпионатларида навбатдаги тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Оммавий ахборот воситаларидан бирида «Бунёдкор» Забиҳилло Ўринбоевни Португалияга қўйиб юбормагани ҳақида берилган мақола кўпчиликнинг эътиборини тортди. Ушбу масала юзасидан вазиятга ойдинлик киритиш мақсадида биз “Бунёдкор” футбол клуби бош директори Бахтиёр Бобоевга мурожаат қилдик. Қуйида клуб раҳбарининг фикр-мулоҳазалари билан танишишингиз мумкин.
12 август куни Ўзбекистон Кубоги ярим финалининг биринчи ўйинлари бўлиб ўтади.
11 август, сешанба куни “Пахтакор”нинг 1979 йил авиаҳалокатга учраган вакилларини ёдга олиб, бир нечта тадбирлар ўтказилади. Бу ҳақида “Пахтакор” матбуот хизмати маълум қилмоқда.
Ўзбекистон U-19 ёшлар терма жамоаси Япониядаги "Balkom BMW" халқаро турниридаги иштироки иштирокини ғалаба билан бошлади.
«Динамо» - «Бухоро» (2:0) учрашувидан кейин мезбонлар мураббийи Баҳром Ҳакимов журналистлар саволларига жавоб қайтарди.
«Динамо»-«Бухоро» учрашувидан сўнг (2:0) Жамшид Саидов журналистлар саволларига жавоб қайтарди.
“Бухоро” жамоаси давралар оралиғида ўз таркибини тубдан ўзгартиришга муваффақ бўлди. Жамоа бугунги кунга келиб икки легионерни расман ўз сафига қўшиб олган эди.
Олий лига 17-турида "Насаф" - "Олмалиқ" учрашувидан сўнг (2:0) ўтказилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “Насаф” устози Рўзиқул БЕРДИЕВ ОАВ ходимлари саволларига жавоб қайтарди.
“Насаф” – “Олмалиқ” учрашувидан (2:0) кейинги матбуот анжуманида дастлаб меҳмонлар устози Игорь ШКВИРИН иштирок этди.
"Пахтакор" - "Қўқон-1912" учрашувидан кейин ҳар икки жамоа бош мураббийлари матбуот анжуманида иштирок этишди.
“Сўғдиёна”-“Шўртан” (0:2) учрашувидан кейинги матбуот анжуманида “Сўғдиёна” жамоаси бош мураббийи Даврон Файзиев иштирок этди.