Кеча Ойбек Қиличев "Пахтакор"нинг Ўзбекистон чемпионатлари тарихида 1500-голига муаллифлик қилди.
Киритилди: 11:52, 24.10.2013. Ўқилди: 3266 марта. Фикрлар
Ўзбек футболи тарихида ўз ўрнига эга бўлган Самарқанд футболи ўз музейига эга бўлди.
Киритилди: 11:32, 24.10.2013. Ўқилди: 3320 марта. Фикрлар
14-18 декабрь кунлари БААнинг Дубай шаҳрида ОФКнинг элит ҳакамлик курслари бўлиб ўтади.
Киритилди: 11:28, 24.10.2013. Ўқилди: 3758 марта. Фикрлар
Ёшлар Биринчилиги 23-тури доирасидаги сўнги ўйинда «Нефтчи» ўринбосарлари сафарда «Локомотив» устидан 5:2 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Киритилди: 09:25, 24.10.2013. Ўқилди: 3141 марта. Фикрлар
“Гулистон” – “Бунёдкор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида гулистонликлар устози қатнашди.
Киритилди: 00:05, 24.10.2013. Ўқилди: 3443 марта. Фикрлар
“Гулистон” – “Бунёдкор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманига биринчи бўлиб “қалдирғочлар” устози ташриф буюрди.
Киритилди: 23:53, 23.10.2013. Ўқилди: 3382 марта. Фикрлар
Олмалиқдаги ўйиннинг илк дақиқасидаёқ ҳисобни очган ва кейинроқ иккита тўп фарқи билан олдинда чиқиб олган "Динамо" биринчи таймнинг ўзидаёқ бу устунликни қўлдан чиқарди. Охир-оқибат мағлуб бўлган жамоа ўйини хусусида унинг устози Равшан Ҳайдаров қуйидагича фикрда:
Киритилди: 22:35, 23.10.2013. Ўқилди: 2945 марта. Фикрлар
Бугун "Динамо"ни қабул қилган "Олмалиқ" иродали ғалабага эришди. Бу ҳақда учрашувдан сўнг жамоа бош мураббийи Игорь Шквирин қўйидагиларни таъкидлади:
Киритилди: 22:22, 23.10.2013. Ўқилди: 2869 марта. Фикрлар
"Насаф" жамоаси бугун Олий лига, 23-турида "Навбаҳор" жамоасини қабул қилиб, йирик ҳисобда ғалаба қозонди. Улар рақибларига дарвозасига жавобсиз 5та тўп йўллашди.
Киритилди: 22:19, 23.10.2013. Ўқилди: 3878 марта. Фикрлар
"Насаф"-"Навбаҳор" 5:0 учрашувидан сўнг анаънавий матбуот анжумани бўлиб ўтди. Анжуманда ҳар иккала жамоалар бош мураббийлари иштирок этишиб, ўйин ҳақидаги фикрлариини билдиришди ва журналистлар саволларига жавоб беришди.
Киритилди: 22:13, 23.10.2013. Ўқилди: 2926 марта. Фикрлар
"Анжи" бош мурабийи Гаджи Гаджиев Ласина Траоренинг жароҳатидан сўнг қачон сафга қайтиши борасида маълумот берди.
Киритилди: 22:07, 23.10.2013. Ўқилди: 6217 марта. Фикрлар
Шу йилнинг 19 ноябрь куни Дубайда пляж футболи бўйича Дубай Қитъалараро Кубоги турнири старт олади. Дунёнинг етакчи терма жамоалари иштирок этадиган мазкур турнир ўйинларини бошқариб борадиган ҳакамлар орасида, ўзбекистонлик ФИФА рефериси Бахтиёр Намозов ҳам бор.
Киритилди: 20:45, 23.10.2013. Ўқилди: 4853 марта. Фикрлар
ОК-2015 саралаши 5-туридан ўрин олган Гонконг ҳамда Ўзбекистон терма жамоалари ўртасидаги учрашувни Навоф Шукрулла бошчилигидаги баҳрайнлик ҳакамлар бригадаси бошқариб боради.
Киритилди: 20:44, 23.10.2013. Ўқилди: 6605 марта. Фикрлар
“Пахтакор” ва “Металлург” жамоалари ўртасидаги Олий лига 23-тур баҳсидан кейин матбуот анжумани ўтказилди. Унда тошкентликлар бош мураббийи Мурод Исмоилов иштирок этди.
Киритилди: 18:44, 23.10.2013. Ўқилди: 4455 марта. Фикрлар
сони: 17 та.
23-турнинг энг шиддатли ўйинларидан бири Олмалиқда бўлиб ўтди. Унда маҳаллий «Олмалиқ» клуби қизиқарли кечган баҳсда «Динамо» устидан 3:2 ҳисобидаги ғалабага эришди.
Киритилди: 18:22, 23.10.2013. Ўқилди: 4505 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон чемпионатининг 23-тур учрашувлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 15:23, 23.10.2013. Ўқилди: 6899 марта. Фикрлар
Бу жамоаларнинг ўзаро учрашувлари доимо муросасиз ва шиддатли кечган. Шу кунгача мамлакатимиз миллий чемпионати тарихида қўшнилар ўртасида йигирма беш ўйин ўтказилган.
Киритилди: 13:56, 23.10.2013. Ўқилди: 3339 марта. Фикрлар
Бугун, 23 октябрь куни бўлиб ўтадиган "Пахтакор" - "Металлург" учрашуви соат 16:00да бошланади.
Киритилди: 13:03, 23.10.2013. Ўқилди: 3093 марта. Фикрлар
Бугун Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси меҳмонда “Гулистон”га қарши тўп тепади.
Киритилди: 12:22, 23.10.2013. Ўқилди: 3134 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Биринчилиги иккинчи босқич 13-тур доирасида ўтказилган «Истиқлол» (Тошкент) – «Спартак» (Бухоро) учрашуви якунига етганидан сўнг рўй берган ҳодиса юзасидан қуйидаги интизомий жазо чоралари кўрилди: