Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2018 йил 3 июлдаги 13-сонли йиғилишига асосан, Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан маҳалла ёшлари ўртасида футбол бўйича "Чарм тўп" мусобақаларини минтақавий ва Республика босқичини ўтказиш юзасидан чора тадбирлар ишлаб чиқилди.
Киритилди: 09:11, 20.08.2018. Ўқилди: 2557 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-3610-сонли “Футболни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига асосан ташкил қилинган ҳудудий болалар ва ўсмирлар футбол академияларига қабулнинг иккинчи босқичи 1 август кунидан бошланганидан футбол ихлосмандларининг хабарлари бор.
Киритилди: 15:10, 15.08.2018. Ўқилди: 2258 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси болалар ва ўсмирлар ўртасида турли мусобақалар ташкил қилиш билан бирга ўсиб келаётган ёш авлодни ватанпарварлик руҳида тарбиялашга хам аҳамят қаратиб келмоқда.
Киритилди: 09:48, 13.08.2018. Ўқилди: 1781 марта. Фикрлар
14 июль куни Андижондаги “Соғлом авлод” ўйингоҳида автосаноат тизимида фаолият юритувчи қўшма корхоналар ўртасидаги футбол мусобақасининг очилиш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:07, 15.07.2018. Ўқилди: 2611 марта. Фикрлар
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари ва ҳарбий хизматчилар ўртасида ташкил қилинаётган “ЎФА кубоги” мусобақасига қуръа ташланди, дея хабар беради ассоциация расмий сайти.
Киритилди: 17:36, 05.06.2018. Ўқилди: 2073 марта. Фикрлар
Республикамиз худудлари бўйлаб ташкил қилинаётган Олий таълим муассасалари талабалари ўртасидаги футбол бўйича “Ўзбекистон футбол ассоциацияси Кубоги” мусобақасининг 2-босқич Фарғона минтақаси ўйинлари ниҳоясига етгани хақида футбол мухлисларига хабар бериб ўтган эдик.
Киритилди: 17:06, 04.06.2018. Ўқилди: 2627 марта. Фикрлар
Кеча 4 феврал куни Самарқанд шаҳридаги «Сўғдиёна» футзал спорт мажмуасида маҳаллий «Шердор» футбол жамоаси билан заиф эшитувчилар ўртасида Жаҳон чемпиони бўлиб келган терма жамоа ўртасида ўртоқлик ўйини бўлиб ўтди.
Киритилди: 09:34, 06.02.2018. Ўқилди: 11764 марта. Фикрлар
Аввал хабар берилганидек, шу йилнинг 12-17 декабрь кунлари Ўзбекистон футбол федерациясининг сунъий қопламали майдонида 2001 йилда туғилган ўсмирлар ўртасида Ўзбекистон Футбол Федерацияси Кубоги мусобақаси бўлиб ўтади.
Киритилди: 09:13, 12.12.2017. Ўқилди: 4459 марта. Фикрлар
АҚШнинг Нью-Йорк шаҳрида футбол бойича Мустақиллик Кубоги—2017 мусобақаси иккинчи бор ташкил этилди.
Киритилди: 17:12, 18.09.2017. Ўқилди: 3839 марта. Фикрлар
Шу йилнинг 20–25 август кунлари Баҳодир Иброҳимов хотирасига бағишланган IV Республика турнири бўлиб ўтди.
Киритилди: 17:17, 25.08.2017. Ўқилди: 2611 марта. Фикрлар
Марғилон шаҳрида Ўзбекистон Республикаси биринчи президенти Ислом Каримов хотирасига бағишлаб ўтказилди.
Киритилди: 22:06, 17.08.2017. Ўқилди: 4415 марта. Фикрлар
Марғилонда Ўзбекистон Республикаси биринчи президенти И.А. Каримовнинг хотирасига бағишлаб турнир ўтказилмоқда.
Киритилди: 20:22, 15.08.2017. Ўқилди: 4039 марта. Фикрлар
"Пахтакор-79" хотирасига бағишланган мусобақада финалчилар аниқланди.
Киритилди: 17:59, 08.08.2017. Ўқилди: 3596 марта. Фикрлар
Футбол бўйича шифокорлар ўртасидаги Жаҳон чемпионатининг чоракфиналига қадар етиб келган Ўзбекистон термаси Буюк Британияга рақиб бўлди.
Киритилди: 22:15, 12.07.2017. Ўқилди: 4078 марта. Фикрлар
Австрияда футбол бўйича шифокорлар ўртасидаги Жаҳон чемпионати старт олди.
Киритилди: 11:55, 10.07.2017. Ўқилди: 4192 марта. Фикрлар
Юртимиз футболи тарихида шундай футболчилар борки, улар қисқа умр кўрган бўлса-да, ажойиб ўйин намойиш этиб, барчада бирдек яхши таассурот қолдира олган.
Киритилди: 17:30, 07.07.2017. Ўқилди: 3905 марта. Фикрлар
Тожикистон пойтахти Душанбе шаҳрида Марказий Осиё футбол ассоциациясининг CAFA CUP–2017 турнири бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:13, 23.06.2017. Ўқилди: 5148 марта. Фикрлар
Анъанавий турнирга айланган «Европадаги Ўзбекларнинг футбол турнир-байрами» бешинчи маротаба «Давра» ўзбеклар жамияти тарафидан 25-Май куни Мюнхен шаҳрида ташкил қилинди.
Киритилди: 01:08, 02.06.2017. Ўқилди: 7718 марта. Фикрлар
Шу йилнинг 1–5 июнь кунлари Тошкент шаҳрида ўсмирлар терма жамоалари ўртасида U-15 халқаро турнири бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:27, 31.05.2017. Ўқилди: 3393 марта. Фикрлар
Бугун Наманган вилоят футболига ўзларининг улкан меҳнатларини қўшган марҳум футбол фахрийлари Николай Лян, Юрий Тен ва Давлат Шабаевларнинг хотираларига бағишланган хотира турнири бошланди.