24-25 сентябрь кунлари олий лиганинг 23-тур ўйинлари бўлиб ўтади.
Хабарингиз бор, 16 сентябрь куни мамлакат кубогининг иккинчи финалчиси аниқланди.
"Машъал" Олий лиганинг навбатдаги турни сафарда "Бухоро"га қарши ўтказади.
Бугун Ўзбекистон чемпионати 23- тур ўйинларига тайинланган ҳакамлар номи маълум бўлди.
Олий лига 23-турида ишлайддиган ҳакамлар номи маълум бўлди. Унга кўра, 25 сентябрь куни Қўқондаги Марказий ўйингоҳда бўлиб ўтадиган “Қўқон-1912” – “Қизилқум” учрашувини Шерзод Қосимов бошчилигидаги ҳакамлар бригадаси бошқариб боради.
22-тур доирасидаги “Бухоро ” – “Қўқон-1912” жамоалари ўртасидаги баҳсдан кейин ҳар икки жамоа устозлари учрашувнинг энг яхшиларини аниқлашди.
Матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “Шўртан” бош мураббийи Мухтор Қурбонов журналистларнинг саволларига жавоб қайтарди.
“Шўртан” ва “Андижон” жамоалари (0:0) ўртасидаги ўйиндан сўнг ўтказилган матбуот анжуманининг биринчи қисмида андижонликлар устози Сергей Ковшов қатнашди.
“Бухоро”-“Қўқон1912” (2-0) учрашувидан сўнг мураббий ва журналистлар ўртасида матбуот анжумани бўлиб ўтди. Анжуманнинг иккинчи қисмида мезбонлар бош мураббийи Жамшид Саидов иштирок этди.
“Бухоро” – “Қўқон-1912” (2-0) ўйинидан кейин ўтказилган матбуот анжуманининг биринчи қисмида меҳмонлар устози Рустам Абдуллаев иштирок этди.
“Навбаҳор” ва “Пахтакор” жамоалари ўртасидаги учрашувдан сўнг ўтказилган матбуот анжуманининг иккинчи қисмида “Навбаҳор” жамоаси бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов қатнашди:
“Нефтчи” – “Бунёдкор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида фарғоналиклар устози иштирок этди.
“Нефтчи” – “Бунёдкор” учрашувидан кейинги матбуот анжуманида биринчи бўлиб “қалдирғочлар” устози иштирок этди.
Ўзбекистон чемпионати доирасида бугун сўнгги 2та ўйин билан 22-тур ўйинларига якун ясалади.
Бугун Олий лига 22- тур ўйинлари доирасида "Навбаҳор" ўз майдонида Тошкентнинг "Пахтакор" жамоасини қабул қилади.