Даврон Файзиев: «Биз учун мавсум тугагани йўқ»
«Сўғдиёна» — «Бухоро» (2:3) учрашувидан кейинги матбуот анжуманида мезбонлар устози Даврон Файзиев қатнашди.
"Авваламбор, бизга охиригача ишонч билдирган мухлисларимизга раҳмат айтаман. Бугунги ўйиндаги голларда футболчиларда босим кучли экани сезилиб қолди. Ҳозир барча дарвозабон айбдор деяётган бўлиши мумкин. Йўқ, мен қўшилмаган бўлардим. Бу ерда "Бухоро" футболчисининг маҳоратини тан олиш керак. Тан оламан, бугун мағлубиятга учрадик. Гарчи мағлубиятга учраётган бўлсакда, очиқ ўйин кўрсатишда давом этдик. Мухлис стадионга кирганидан кейин футбол томоша қилишни хоҳлайди. Лекин унга шу ўйингача бўладиган қанчадан қанча машаққатли меҳнатлар, орада учрайдиган муаммоларнинг қизиғи йўқ.
Бу йил оғир йўлни босиб ўтдик. Бир нарсани яна қайтариб айтаман: Жиззахда футбол бўлган ва бундан кейин ҳам бўлади. Жамоамизнинг 45 йиллиги учунам бугун ғалаба қозинишимиз шарт эди.
Дарвозабонни алмаштиришимга сабаб – у руҳан синиб бўлганди иккинчи голдан сўнг. Биз учун мавсум тугагани йўқ. Кураш давом этмоқда. 25 ноябрь куни Олмалиқда “Оқтепа” жамоаси билан жуда муҳим учрашув кутаяпти бизни.
Ҳакимлар ҳақида гапиришга ҳаққим йўқ. Бу менинг ваколатимга кирмайди. Лекин учрашув якунлангач уларга бугунги ўйин учун миннатдорчилик билдирдим холос", - дейди Даврон Файзиев.
Манба: fcsogdiana.uz
Киритилди: 15:21, 21.11.2015. Ўқилди: 2935 марта. Фикрлар: 16 та.