Ҳаким Фузайлов: «Динамо» нимчоракфиналга 1-ўрин билан чиқишини истадик»
Ўзбекистон кубоги 3-тури доирасидаги «Динамо» - «Сурхон» (3:1) учрашувидан кейин мезбонлар бош мураббийи Ҳаким Фузайлов ўйин ҳақидаги фикрлари билан ўртоқлашди.
«Кубокдаги дастлабки вазифамиз гуруҳ босқичидан чиқиш эди ва буни 1-ўринни эгаллаб амалга оширишни истагандик. «Сурхон» Суперлига жамоаси эканлиги сабабли иккинчи бўлимда икки жамоага ҳам осон бўлмади. Бугун икки хил бўлган иккита таймни кўрдик. Биринчи бўлимда яққол устунлик қилиб, учта гол урганимиздан кейин иккинчи бўлимда аксарият футболчиларни кейинги ўйинга олиб қолишга қарор қилдим. Аммо танаффусдан кейинги ўйинимиз 1-таймдагидек бўлмади, захирамиз ўйинни кучайтирди, дейиш қийин. Шунга қарамай, самарқандлик мухлисларга раҳмат – 90 дақиқа давомида жамоани қўллаб-қувватлаб, олға бошлашди. Бугун йирик ҳисобда ҳам ғалаба қозонишимиз мумкин эди. Умуман олганда, жамоа бугун ёмон ўйнамади.
Марчук охирги 5та ўйинда 5та гол уриб, 4та узатмани амалга оширди? Ҳа, унинг ҳаракатлари ва сермаҳсуллигидан хурсандмиз. Украиналик футболчимиз ҳали 23 ёшда, у янада ўсишда давом этади. Олег майдонда катта ҳажмдаги ишни бажаради, шерикларига ёрдам беради, умуман интизомга ҳам жиддий эътибор қаратадиган футболчи. Олегдан умидимиз катта, у «Динамо» учун муҳим ўйинчи.
Про лига кейинги турида «Нефтчи» билан баҳс кутиб тургани учун ҳам бугун танаффусдан кейин аксарият ўйинчиларга дам бердик. Фарғона жамоаси Про лига фаворити саналади, Суперлига учун асосий даъвогар бўлиб турибди. Жамоамизда кайфият аъло, машғулотларда янада яхшироқ ишлашда давом этамиз. «Нефтчи» билан ўйинда икки томонга ҳам осон бўлмайди», - «Динамо» бош мураббийи Ҳаким Фузайлов ўйиндан кейин.
Киритилди: 06:30, 30.04.2021. Ўқилди: 1638 марта. Фикрлар: 0 та.