ЎЗБЕК ФУТБОЛИ / Ҳакамлар / Ўртоқлик учрашувлари
Хабарингиз бор, 10 октябрь куни бўлиб ўтган Биринчи лига жамоалари — "Зарафшон" ва "НБУ-Осиё" жамоалари ўртасидаги баҳсни Осиёнинг 4 карра энг яхши ҳаками Равшан Эрматов бошқариб борди. Маълум бўлишича, ўша куни Навоий вилояти футболининг 50 йиллиги нишонанган ва Эрматов меҳмон сифатида ушбу тадбирга таклиф этилган.
Ўйин куни Равшан Эрматов билан матбуот анжумани ўтказилди. ФИФА ҳаками мазкур таклифни бажонудил қабул қилганини айтиб ўтди. Таъкидлаш лозим, Эрматовнинг Олий лигадаги дебюти айнан Навоий шаҳрида амалга ошган. Бундан 11 йил аввал у "Зарафшон" ва "Семурғ" жамоалари ўртасидаги ўйинни бошқариб борганди.
Фахрий меҳмон журналистларнинг барча саволларига жавоб қайтарди. "Қандай қилиб бундай даражага эришдингиз?", деган саволга Равшан: "Ишлаш ва барча қийинчиликларни енгиб ўтиш лозим!", дея жавоб берди. Матбуот анжуманидан кейин Эрматов мухлисларга дастхат тарқатди, суратга тушди.
Шундан кейин барча "Сўғдиёна" стадионига йўл олишди. У ерда ёш спортчилар ва эстрада юлдузлари иштирокида шоу-дастур намойиш қилинди. "Зарашфон" ва "НБУ-Осиё" жамоалари ўртасидаги ўйинни эса Равшан Эрматов ва унинг гурухи бошқариб борди. Ўйин мезбонларнинг 2:1 ҳисобидаги ғалабаси билан якунланди.
Манба: www.nav.uz
Киритилди: 11:39, 13.10.2012. Ўқилди: 5567 марта. Фикрлар: 5 та.