ЕВРОПА / Машҳурлар / Мозий юлдузлари
Марк Овермарс ўзининг дисквалификацияси устидан Спорт арбитраж судига шикоят қилмайди.
Эслатиб ўтамиз, ўтган йилнинг ноябрь ойида Овермарс "Аякс" ходимига жинсий аъзоси суратини юборгани учун Нидерландиядаги ҳар қандай футбол фаолиятидан икки йилга четлаштирилган эди. Жанжалдан кейин Овермарс клубнинг техник директори лавозимидан бўшатилди, шундан сўнг у Бельгиянинг Антверпен шаҳрида худди шундай лавозимни эгаллади.
Январь ойида ФИФА Овермарсга қўйилган тақиқни барча профессионал футболга узайтирди ва кейинроқ унинг апелляциясини рад этди. Тўхтатиб туриш устидан шикоят қилишнинг ягона мумкин бўлган усули CASга мурожаат қилиш эди.
"Оиласи билан маслаҳатлашгандан сўнг, Марк ишни давом эттирмасликка қарор қилди. Демак, у ноябрь ойининг ўрталарига қадар Антверпенда ишламайди. Биз бу масала бўйича қўшимча изоҳ бериш ниятида эмасмиз, ҳамма нарса аввалгидек қолади. Марк ҳозирда бироз дам олишни режалаштирмоқда" - деди Овермарс вакили Франк Нирворт.
Киритилди: 21:11, 26.02.2024. Ўқилди: 1031 марта. Фикрлар: 0 та.