Туркия чемпионатида "Фенербахче" президенти ҳужумга учради (видео)
"Фенербахче" президенти Али Коч Туркия Суперлигасининг 2-туридан ўрин олган "Ғезтепе"га қарши сафар ўйинида ҳужумга учради. Бу ҳақда клуб баёнотида айтилади.
"Фенербаҳче" бошқарувчилари Измир полицияси уларга қарши қалампир гази ишлатган Истанбул мухлисларини қабул қилиш билан кўчадаги муаммони ҳал қилар экан, Коч ва "сариқ канарейкалар" бош котиби Бурак Қизилҳан ҳам "Фенербахче" мухлислари билан трибунага чиқди. Мухлислар стадионга киритилиб, шовқин-сурон босилганидан сўнг Коч ва Қизилхон ўз жойларига ўтишди. Улар делегация қуршовида, дарвоза чизиғи ёнидан ўтаётганларида, номаълум шахс Кочни орқасидан қаттиқ туртиб юборди ва шу заҳотиёқ майдонга қулаб тушди. Истанбулликларнинг баёнотида таъкидланганидек, ҳужумчи Гезтепе шаҳридан аккредитацияга эга картага эга бўлган.
"Даҳшатли воқеадан сўнг расмийлар ҳужум қилган шахс кўрсатма бериш учун спорт бўлимига олиб кетилганини айтишди, бироқ эркак ўйиннинг қолган қисмини стадионда кузатишда давом этгани ва унга нисбатан ҳеч қандай чора кўрилмагани маълум бўлди. Журналистлар эътиборига тушганидан сўнг, у кийиниб, эркин ҳаракатланиб, стадионни тарк этгани маълум бўлди", - дейилади хабарда.
Киритилди: 16:53, 18.08.2024. Ўқилди: 1270 марта. Фикрлар: 0 та.