Фарҳод Бекмуратов: «Тарих яратишимиз кераклигини билиб тургандик»
«Андижон» Ўзбекистон Кубоги ярим финалида «Сурхон»ни пенальтилар сериясида 5:4 ҳисобида мағлуб этиб, тарихда биринчи марта финалга йўл олди.
Учрашувда захирадан майдонга тушиб ўйинни кучайтирган футболчилардан бири ярим ҳимоячи Фарҳод Бекмуратов эса «Андижон» матбуот хизматига таассуротлари билан ўртоқлашди.
— Авваламбор, тарихий ғалаба билан бутун Андижон аҳлини табриклайман. Тарих яратганимиздан хурсандман. Бизга ишонганлар учун раҳмат. Клубимиз ҳомийидан вилоятимиз ҳокимигача катта миннатдорчилик билдирамиз. Чемпионатда 4 та ўйинда ютқазганимиз бироз қийинчилик туғдирди. Лекин ярим финалга яхши тайёргарлик кўргандик. Чунки ўзимиз ҳам тарих яратишимиз кераклигини билиб тургандик. Худога шукр, юзимиз ёруғ бўлди. Энди насиб қилса финалда ҳам ўзимизни кўрсатиб, ғалаба қозонишга ҳаракат қиламиз. Унгача чемпионатда яна 3 та тур бор. Ўша учрашувларда ҳам муносиб ўйин кўрсатиб, мухлисларимизни хурсанд қиламиз, деган умиддаман.
— Асосий ва қўшимча вақтларда ҳисоб очилмагач, барчаси пенальтилар сериясида аниқланди. Ўша лаҳзаларда нималар хаёлингиздан ўтди?
— Тўғриси, ич-ичимдан ютишимизни билиб тургандим. Аслида биринчи таймни ўзида 3 та гол урсак бўларди. Майли, насиб. Ҳаммаси пенальтилар сериясига ёзилган экан. Шахром Самиев гол уролмаган пайтда ҳам кўнглим ютишимизни сезиб турганди. Худога шукр, юзимиз ёруғ бўлди ва ғалаба қозонди.
— Финалда «Навбаҳор» билан ўйин. Қайси рақибни кутгандингиз?
— Рости, қизиғи йўқ эди. Негаки, фақат ўз ўйинимиз ҳақида ўйлаётгандим. Уларга эътибор бермадим. Мухлисларимизни хурсанд қилиш биз учун энг асосийси эди.
— Насиб қилса, бу биринчи финалингиз...
— Ҳа, биринчи финалим. Бунгача 2018 йили «Локомотив» сафида Ўзбекистон чемпиони бўлганман. Шунингдек, про лига ғолибига ҳам айланганман. Худо хоҳласа, Кубок финалида ютиб, уни совринларим қаторига қўшиб қўйишга ҳаракат қиламан.
Манба: andijanfc.uz
Киритилди: 20:14, 31.08.2024. Ўқилди: 1344 марта. Фикрлар: 0 та.