ЕВРОПА / Миллий чемпионатлар / Англия Премьер-лигаси
"Манчестер Сити"нинг аргентиналик ҳужумчиси Серхио Агуэро Англия футболи мухлислари федерацияси версияси бўйича АПЛнинг 2014 йилдаги энг яхши ўйинчиси деб топилди. Ушбу номга сазовор бўлиш учун номзодлар орасида Эден Азар («Челси»), Рахим Стерлинг («Ливерпуль»), Бранислав Иванович («Челси»), Морган Шнейдерлен («Саутгемптон») ва Яя Туре («Манчестер Сити») ҳам бор эди.
"Жуда хурсандман, мухлислардан бундай мукофот олганимдан бошим осмонга етди. Бу - ўзига хос соврин. Мен клубдаги барча-барчага, нафақат ўйинчилар, балки мураббийлар штаби ва техник ёрдамчиларга ҳам миннатдорчилик билдирмоқчиман", - дея 26 ёшли ҳужумчидан иқтибос келтирмоқда "шаҳарликлар" матбуот хизмати.
Эслатиб ўтамиз, ҳозирда аргентиналик ҳужумчи Премьер-лига тўпурарлари рўйхатини 12 гол билан бошқариб турибди. 30 ноябрь куни бўлиб ўтган "Саутгемптон"га қарши ўйин унинг учун мусобақадаги юбилей - 100-учрашув бўлди.
Манба: www.championat.com
Киритилди: 18:57, 02.12.2014. Ўқилди: 3521 марта. Фикрлар: 5 та.