Ш.Тошматов параллел равишда Республика Шарқ якка курашлари ва жанг санъати марказида ҳам вице-президент лавозимида ишлашда давом этади.
Киритилди: 22:02, 15.11.2014. Ўқилди: 5535 марта. Фикрлар
Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида бўлиб ўтаётган оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионатида ҳозиргина 105 кг.гача вазндаги эркаклар ўртасида баҳслар якунланди.
Киритилди: 19:52, 15.11.2014. Ўқилди: 10315 марта. Фикрлар
Теннис бўйича Лондонда ўтаётган йилнинг якуний мусобақасида ярим финалчилар номи маълум бўлди.
Киритилди: 12:44, 15.11.2014. Ўқилди: 3402 марта. Фикрлар
Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида давом этаётган оғир етлетика бўйича жаҳон чемпионатида 85 кг.гача бўлган эркаклар ўртасида мусобақалар бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:21, 13.11.2014. Ўқилди: 4833 марта. Фикрлар
Аввал хабар қилганимиздек, Ўзбекистон миллий олимпия қўмитасининг Бош котиби Ойбек Касимов 2014 йилнинг 7-8 ноябрь кунлари Бангкок шаҳрида ўтказилган Миллий олимпия қўмиталари ассоциациясининг (МОҚА) XIX Бош Ассамблеясида иштирок этди.
Киритилди: 20:32, 12.11.2014. Ўқилди: 5278 марта. Фикрлар
Шу кунларда Қозоғистоннинг Олма-ота шаҳрида оғир атлетика бўйича жаҳон чемпионати бўлиб ўтмоқда. Ҳозиргина 53 кг.гача бўлган вазнда аёллар баҳсларни якунлашди.
Киритилди: 16:23, 10.11.2014. Ўқилди: 4261 марта. Фикрлар
Россия Олимпия қўмитаси миллий олимпия қўмиталари Ассоциацияси томонидан 2014 йилнинг энг яхши миллий олимпия қўмитаси деб топилди.
Киритилди: 18:45, 09.11.2014. Ўқилди: 3294 марта. Фикрлар
Мамлакатимизнинг иккинчи рақамли теннисчиси Фаррух Дўстов Словакиянинг Братислава шаҳрида давом этаётган “Челленжер” туркумига кирувчи турнирдаги иштирокини муваффақиятли давом эттиряпти.
Киритилди: 18:40, 09.11.2014. Ўқилди: 3008 марта. Фикрлар
2014 йилнинг 14-23 ноябрь кунлари Таиланднинг Пхукет шаҳрида тўртинчи маротаба ташкил эталаётган Осиё соҳил ўйинлари ўтказилади.
Киритилди: 19:40, 07.11.2014. Ўқилди: 3518 марта. Фикрлар
Миллий олимпия қўмиталари ассоциацияси мустақил ташкилот бўлиб, 1969 йилда Халқаро олимпия қўмитаси томонидан тан олинган.
Киритилди: 19:10, 05.11.2014. Ўқилди: 3510 марта. Фикрлар
Формула-1 тиббий штаби собиқ раҳбари Гари Хартстейн Михаэль Шумахернинг бир неча йил ичида вафот этишини айтди. Бу ҳақда Daryo.uz хабар бермоқда.
Киритилди: 18:48, 04.11.2014. Ўқилди: 6108 марта. Фикрлар
Сайёрамизнинг учинчи ракеткаси Рафаэль Надаль кўричакни олиб ташлаш бўйича ўтказилган жарроҳлик амалиётидан муваффақиятли чиқди.
Киритилди: 17:42, 04.11.2014. Ўқилди: 2870 марта. Фикрлар
Ҳар бир соҳада бўлгани каби спортда ҳам ўтган давр мобайнида амалга оширилган ишлар сарҳисоб қилиниб, галдаги вазифалар белгилаб олинади.
Киритилди: 17:35, 04.11.2014. Ўқилди: 5346 марта. Фикрлар
Бугун Лондонда АТРнинг якуний мусобақасига қуръа ташлаш маросими бўлиб ўтди. Лондонда ўтадиган ушбу турнирда дунёнинг энг кучли 8 нафар теннисчиси иштирок этишади.
Киритилди: 23:06, 03.11.2014. Ўқилди: 4222 марта. Фикрлар
ПараОсиё ўйинларининг ўзбекистонлик ғолиб ва совриндорлари Осиё ўйинлари медаллари соҳиблари билан бир хил миқдорда пул мукофотларига эга бўлади, дея хабар бермоқда «Газета.uz».
Киритилди: 15:43, 03.11.2014. Ўқилди: 6821 марта. Фикрлар
сони: 11 та.
Пойтахтимизда шахмат бўйича эркаклар ўртасида ўтказилган FIDE Гран-Присининг иккинчи босқич мусобақалари якунига етди.
Киритилди: 12:18, 03.11.2014. Ўқилди: 2909 марта. Фикрлар
Германия 2024 йили ўтказиладиган Олимпия ва Паралимпия ўйинларининг мезбонлиги учун ўз номзодини илгари суради.
Киритилди: 12:14, 03.11.2014. Ўқилди: 2755 марта. Фикрлар
Томонлар 34-юришдан сўнг муросага келишган.
Киритилди: 12:20, 02.11.2014. Ўқилди: 3212 марта. Фикрлар
Машҳур америкалик боксчи Майк Тайсоннинг таъкидлашича, 7 ёшида уни бир қария киши зўрлаган. У бу ҳақда ҳеч ким айтмай келган.
Киритилди: 19:05, 31.10.2014. Ўқилди: 9655 марта. Фикрлар
сони: 39 та.
Ўзбекистон Республикаси Президентининг II Параосиё ўйинларининг ғолиб ва совриндорларини тақдирлаш тўғрисида 2014 йил 28 октябрдаги Фармойишига кўра бугун пойтахтимиздаги Олимпия шон-шуҳрати музейида мардонавор спортчиларимизни тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.