Киритилди: 22:20, 04.04.2014. Ўқилди: 3092 марта. Фикрлар
Пойтахтимизда шахмат бўйича хотин-қизлар ўртасида ўтказилган Ўзбекистон чемпионатида сирдарёлик Сарвиноз Қурбонбоева олтин медалга сазовор бўлди.
Киритилди: 19:17, 04.04.2014. Ўқилди: 4023 марта. Фикрлар
Германиялик пойгачи Михаил Шумахер ўтган йилнинг декабрида чанғида учаётиб қояга урилгани ва 3 ойдан буён комада ётганидан хабарингиз бор.
Киритилди: 16:18, 04.04.2014. Ўқилди: 3651 марта. Фикрлар
Халқаро спорт курашлари федерацияси - FILA Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Рашид Қурбоновни дунёнинг 2013 йилдаги энг зўр курашчиси. деб топди.
Киритилди: 09:20, 04.04.2014. Ўқилди: 4805 марта. Фикрлар
Йиғилишда Ўзбекистон Маданият ва спорт ишлари вазирлиги, Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Олимпия спорт турлари бўйича Республика федерация (ассоциация)лар раҳбарлари, терма жамоалар бош мураббийлари иштирок этдилар.
Киритилди: 23:32, 01.04.2014. Ўқилди: 10590 марта. Фикрлар
сони: 36 та.
Жорий йилнинг 25-29 март кунлари Самарқандда велошоссе бўйича 1998-99 йилларда таваллуд топган умидли спортчилар ўртасида мамлакат очиқ чемпионати ўтказилди.
Киритилди: 19:00, 31.03.2014. Ўқилди: 4195 марта. Фикрлар
Мамлакатимизнинг биринчи рақамли теннисчиси Денис Истомин эса ўтган ҳафтадаги ўрнига нисбатан уч поғона кўтарилиб, 54-ўринни эгаллаб турибди.
Киритилди: 14:09, 31.03.2014. Ўқилди: 3639 марта. Фикрлар
Новак Жокович Майамида бўлиб ўтган теннис турнири финалида Рафаэль Надални мағлуб этиб, бош совринни қўлга киритди. Сербиялик ракетка устаси испаниялик рақибига ҳеч қандай имконият қолдирмади — 6:3, 6:3.
Киритилди: 14:05, 31.03.2014. Ўқилди: 2916 марта. Фикрлар
Қарор матни Lex.Uz’да эълон қилинган.
Киритилди: 10:43, 31.03.2014. Ўқилди: 4007 марта. Фикрлар
Жорий йилнинг 23-26 март кунлари Хитой Тайпейида таэквондонинг WTF йўналиши бўйича ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпионати бўлиб ўтди.
Киритилди: 08:33, 28.03.2014. Ўқилди: 2882 марта. Фикрлар
Юнон-рум кураши бўйича баҳсларда Ислом Баҳромов ўз вазн тоифасида барча рақибларни мағлубиятга учратиб, турнир ғолиби бўлди.
Киритилди: 08:23, 28.03.2014. Ўқилди: 3761 марта. Фикрлар
2016 йилда Швейцарияда бионик протезларга эга бўлган спортчилар ўртасида олимпиада бўлиб ўтади.
Киритилди: 08:21, 28.03.2014. Ўқилди: 3128 марта. Фикрлар
Япониянинг Саитама шаҳрида 26 март, чоршанба куни фигурали учиш бўйича жаҳон чемпионати баҳслари старт олди. Унда ўзбекистонлик Миша Ге ҳам иштирок этди.
Киритилди: 19:21, 26.03.2014. Ўқилди: 4417 марта. Фикрлар
Мусобақаларда дунёнинг 29 давлатидан келган спортчилар иштирок этишмоқда.
Киритилди: 09:51, 26.03.2014. Ўқилди: 3463 марта. Фикрлар
Сурхондарё вилоятининг Қумқўрғон тумани марказида замонавий услубда бунёд этилган «Сурхон сузиш ҳавзаси» фойдаланишга топширилди.
Киритилди: 07:40, 26.03.2014. Ўқилди: 3631 марта. Фикрлар
Сайёрамизнинг биринчи ракеткаси Рафаэль Надаль Майамидаги “Мастерс” турнирининг учинчи даврасидаги ҳамюртимиз Денис Истомин устидан қозонилган ғалабаси ҳақида ўз фикрини билдирди.