Жорий йилнинг 6-16 март кунлари АҚШнинг Индиан-Уэллс шаҳрида теннис бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган “BNP Paribas Open” халқаро турнирининг асосий тўр баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 08:32, 06.03.2014. Ўқилди: 3366 марта. Фикрлар
Хоккей бўйича Россия терма жамоаси бош мураббийи Зэнатулла Белялиддинов ўз вазифасидан озод қилнади. Бу ҳақда мамлакат хоккей федерацияси президенти Владислав Третяк хабар қилди.
Киритилди: 15:41, 05.03.2014. Ўқилди: 5240 марта. Фикрлар
Музда нафис учиш бўйиач Дмитрий Соловьев билан жуфтликда Сочи-2014 Олимпиадасида олтин медални қўлга киритган Екатерина Боброва ўзига давлатдан совға сифатида берилган Mercedes-Benz машинасини сотишга ва ундан тушган пулни хайрияга сарфлашга қарор қилди. Бу ҳақда Sports.ru хабар бермоқда.
Киритилди: 11:42, 05.03.2014. Ўқилди: 5925 марта. Фикрлар
Дубайдаги мусобақада ғолибликни қўлга киритган теннисчи Роджер Федерернинг теннис кортларида ишлаб топган пуллари 80 миллион доллардар ошди.
Киритилди: 15:55, 04.03.2014. Ўқилди: 2857 марта. Фикрлар
"Майами Хит" ҳужумчиси Леброн Жеймс шахсий ва жамоавий рекордни янгилади. "Шарлотт Бобкэтс"га қарши ўйинда Леброн 61 очко жамғаришга муваффақ бўлди.
Киритилди: 15:20, 04.03.2014. Ўқилди: 3306 марта. Фикрлар
Германиялик бобслейчи Мануэль Мачата бир йилга дисквалификация қилинди. Бу ҳақда SPOX хабар бермоқда.
Киритилди: 23:11, 03.03.2014. Ўқилди: 6013 марта. Фикрлар
Ўзбекистон спортининг кўзгуси ҳисобланган Олимпия шон-шуҳрати музейида халқаро майдонларда Ватанимиз шарафини муносиб ҳимоя қилиб, юксак натижаларни қўлга киритаётган мардонавор спортчиларимизни тақдирлаш маросимларини ўтказиш яхши анъанага айланган.
Киритилди: 13:35, 03.03.2014. Ўқилди: 3906 марта. Фикрлар
Халқаро теннис федерацияси (ITF) томонидан Қозоғистонда ўтказилган хотин-қизлар турнирида ҳамюртимиз Альбина Хабибулина ва қирғизистонлик Ксения Палкина жуфтлиги бош совринни қўлга киритди.
Киритилди: 13:19, 03.03.2014. Ўқилди: 2858 марта. Фикрлар
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли ракетка устаси Фаррух Дўстов Франциянинг Шербур шаҳрида ўтказилган «Челленжер» туркумига кирувчи «Cherbourg Challenger-2014″ яккалик мусобақалари натижаларига кўра АТР рейтингида 31 поғона юқорилаб, 175-ўринни эгаллади.
Киритилди: 11:49, 03.03.2014. Ўқилди: 2858 марта. Фикрлар
Ўзбекистоннинг иккинчи рақамли ракетка устаси Фаррух Дўстов Франциянинг Шербур шаҳрида ўтказилаётган «Челленжер» туркумига кирувчи «Cherbourg Challenger-2014″ яккалик мусобақалари финалига чиқа олмаса-да, муҳим рейтинг очколарини қўлга киритди.
Киритилди: 09:00, 03.03.2014. Ўқилди: 2885 марта. Фикрлар
"Ювентус" бош мураббийи Антонио Конте кеча "Милан"га қарши ўйиндаги ғалабадан сўнг (2:0) журналистларга интервью берди.
Киритилди: 07:54, 03.03.2014. Ўқилди: 2510 марта. Фикрлар
Баҳрайн Гран-приси ташкилотчилари трассанинг биринчи бурилишини «Формула-1» бўйича етти карра жаҳон чемпиони Михаэль Шумахер шарафига номлашларини маълум қилишди. Бу ҳақда F1News хабар бермоқда.
Киритилди: 07:35, 03.03.2014. Ўқилди: 3503 марта. Фикрлар
Сочида қиши Олимпиада ўйинлари якунлангач одатдагидай паролимпиада ўйинлар бошланди.
Киритилди: 16:17, 02.03.2014. Ўқилди: 4929 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик боксчи Камолжон Мелиев Болгарияда ўтказилган "Странжа" халқаром мусобақасида ғолибни қўлга киритди.
Киритилди: 12:43, 02.03.2014. Ўқилди: 3572 марта. Фикрлар
Дубайда бўлиб ўтган мусобақа финалида швейцариялик Рожер Федерер чехиялик Томаш Бердихни мағлубиятга учратди (3:6, 6:4, 6:3) ва "Dubai Tennis Championships"даги ўзининг олтинчи совринига эга бўлди.