Терма жамоамиз мураббийи Тўлқин Қиличев Бокудаги "Буюк ипак йўли" турнири ҳақидаги таассуротлари билан ўртоқлашди.
Хабарингиз бор, 27 март - 1 апрель кунлари Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида бокс бўйича халқаро "Буюк ипак йўли" турнири бўлиб ўтди.
16-27 апрель кунлари Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида бокс бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтади. Унда Ўзбекистон миллий ва аёллар терма жамоалари ҳам иштирок этади
Ёшларимиз орасида кураш, белбоғли кураш, "Турон" яккакураши, ўзбек жанг санъати ва бошқа миллий спорт турларига қизиқиш кучаймоқда.
28 март куни Чирчиқдаги Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия ва спорт университети манежида бошланган оғир атлетика бўйича катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати баҳслари бугун ўз якунига етди.
Чирчиқ шаҳридаги Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия ва спорт университети манежида оғир атлетика бўйича катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати якунланди.
Айни кунларда Эстониянинг Таллин шаҳрида спорт курашлари бўйича ёшлар ўртасида “TALLINN OPEN – 2019” халқаро мусобақаси бўлиб ўтмоқда.
Хабарингиз бор, кеча Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида бокс бўйича "Буюк ипак йўли" халқаро турнири ниҳоясига етди.
2 - 6 апрель кунлари Россиянинг Анапа шаҳрида халқаро тоифадаги спорт устаси Николай Павлюков хотираси бағишлаб ўтказиладиган бокс бўйича XII халқаро турнир бўлиб ўтади.
Ўтган йилнинг май ойидан бошлаб дзюдо бўйича Токио Олимпиадаси учун рейтинг очколарини жамғариш бошланган.
5-7 апрель кунлари Италиянинг Пезаро шаҳрида бадиий гимнастика бўйича жаҳон кубогининг биринчи босқичи бўлиб ўтади.
“Формула-1” автопойгасининг мавсумдаги 2-босқичи – Баҳрайн гран-присида амалдаги жаҳон чемпиони, “Мерседес” жамоаси аъзоси Льюис Хэмилтон ғалаба қозонди.
Хабарингиз бор, яна икки кундан сўнг пойтахтимиз Олимпия ўйинларига йўлланма берувчи саралашнинг иккинчи босқичига мезбонлик қилади. Гуруҳ босқичи тизимида кечадиган мазкур саралаш баҳсларида Ўзбекистон, Гонгконг, Иордания ва Вьетнам терма жамоалари бир квартетдан ўрин олишган.