Пойтахтимиздаги “Универсал” спорт саройида қўл жанги бўйича ўсмирлар ва ёшлар ўртасида мамлакат чемпионати ўтказилмоқда.
Киритилди: 08:23, 30.03.2019. Ўқилди: 2112 марта. Фикрлар
Шу кунларда Грузия пойтахти Тбилиси шаҳрида дзюдо бўйича анъанавий “Гран-При” халқаро турнири давом этяпти.
Киритилди: 08:20, 30.03.2019. Ўқилди: 2059 марта. Фикрлар
Бугун Грузия пойтахтида давом этаётган дзюдо бўйича Гран-при мусобақасининг иккинчи кун беллашувлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 08:11, 30.03.2019. Ўқилди: 1268 марта. Фикрлар
Хоразм вилоятида бадминтон бўйича 11 ёшдан 16 ёшгача бўлган ўғил-қизлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бошланди.
Киритилди: 21:47, 29.03.2019. Ўқилди: 1301 марта. Фикрлар
Профессионал бокснинг енгил (-61,23 кг) вазн тоифасида рингга чиқаётган ўзбекистонлик Равшанбек Умурзоқов (7-0, 6 КО) ўзининг навбатдаги жангида чемпионлик камари учун рингга чиқади.
Киритилди: 21:32, 29.03.2019. Ўқилди: 2235 марта. Фикрлар
24-28 март кунлари Фарғонада спорт курашлари бўйича Ўзбекистон кубоги баҳслари бўлиб ўтди.
Киритилди: 19:10, 29.03.2019. Ўқилди: 1797 марта. Фикрлар
Бугун Грузия пойтахтида дзюдо бўйича Гран-при сериясига кирувчи мусобақанинг биринчи кун беллашувлари бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 18:39, 29.03.2019. Ўқилди: 1851 марта. Фикрлар
Бугун Чирчиқдаги Ўзбекистон Давлат жисмоний тарбия ва спорт университетининг манежида оғир атлетика бўйича мамлакат чемпионати старт олди.
Киритилди: 17:32, 29.03.2019. Ўқилди: 1756 марта. Фикрлар
Велоспорт бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Ольга Забелинская навбатдаги олтин медални қўлга киритди.
Киритилди: 16:47, 29.03.2019. Ўқилди: 1627 марта. Фикрлар
Бутун Ўзбекистон бўйлаб #kitobulash ҳеш-теги билан китоб совға қилиш акцияси бошланди.
Киритилди: 16:22, 29.03.2019. Ўқилди: 2129 марта. Фикрлар
Грузия пойтахтида старт олган дзюдо бўйича Гран-при мусобақасининг биринчи кун дастурида медаллар учун курашадиган спортчилар номи маълум бўлди. Қувонарлиси, -60 кг вазн тоифасида баҳс олиб бораётган вакилимиз Шарофиддин Лутфуллаев мусобақанинг бронза медали учун кураш олиб боради.
Киритилди: 16:17, 29.03.2019. Ўқилди: 1552 марта. Фикрлар
2019 йилдан бошлаб Тошкент шаҳри мактабгача таълим муассасалари тарбияланувчиларининг “Кичкинтойлар лигаси”, умумтаълим мактаблари ўқувчиларининг “Мактаблар лигаси”, ўрта махсус касб-ҳунар коллежлари ўқувчиларининг “Ёшлар лигаси” ва Олий таълим муассасалари талабаларининг “Талабалар лигаси” спорт ўйинларини ўтказиш йўлга қўйилади.
Киритилди: 15:34, 29.03.2019. Ўқилди: 1739 марта. Фикрлар
1-7 апрель кунлари Россиянинг Анапа шаҳрида бокс бўйича Халқаро тоифадаги спорт устаси Николай Павлюков хотирасига бағишланган халқаро турнир бўлиб ўтади.