Айни кунларда Малайзияда чим устида хоккей бўйича Осиёдаги бир нечта федерациялар мутасаддилари иштирокида навбатдаги конференция бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 12:49, 29.03.2019. Ўқилди: 1249 марта. Фикрлар
Кеча, 28 март куни теннис бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси яна бир йирик мусобақада иштирок этиш учун Малайзияга жўнаб кетди.
Киритилди: 10:37, 29.03.2019. Ўқилди: 1014 марта. Фикрлар
Бугун Грузия пойтахтида дзюдо бўйича Гран-при сериясига кирувчи навбатдаги мусобақа старт олади. Токио Олимпиадасига қимматли рейтинг очколарини тақдим этувчи мазкур турнирнинг биринчи кун доирасида ҳамюртимиз Шарофиддин Лутфуллаев баҳсларга киришади.
Киритилди: 09:53, 29.03.2019. Ўқилди: 1124 марта. Фикрлар
Профессионал боксда фаолият олиб бораётган боксчимиз Шаҳрам Ғиёсов 26 апрель куни ўзининг навбатдаги жангини ўтзиши ҳақида хабар берган эдик. Айни пайтга келиб, унинг ушбу жангдаги рақиби аниқ бўлди.
Киритилди: 09:41, 29.03.2019. Ўқилди: 4480 марта. Фикрлар
Озарбайжон пойтахтида бокс бўйича “Буюк ипак йўли” номли халқаро мусобақа давом этмоқда. Турнирнинг иккинчи кун доирасида 3 нафар боксчимиз рингга кўтарилиб, уларнинг барчаси ғалаба қозонишди.
Киритилди: 09:25, 29.03.2019. Ўқилди: 1311 марта. Фикрлар
Озарбайжон пойтахти Боку шаҳрида бокс бўйича "Буюк ипак йўли" халқаро турнири бўлиб ўтмоқда. Хабар бериб ўтганимиздек, кеча уч нафар боксчимиз мусобақада рингга кўтарилди ва уларнинг барчаси ғалаба қозонди:
Киритилди: 08:56, 29.03.2019. Ўқилди: 1061 марта. Фикрлар
Давлат спорт таълими муассасаларида спортнинг қишки турлари бўлимлари пайдо бўлади. Бу ҳақда Ўзбекистонда қишки спорт турларини янада ривожлантириш чора-тадбирлари дастури лойиҳасида айтилган.
Киритилди: 08:14, 29.03.2019. Ўқилди: 1318 марта. Фикрлар
Корея Республикасининг «Young one Corporation» компанияси Ўзбекистоннинг қишки ўйинлар бўйича миллий терма жамоаси экипировкасини ўзбек бренди остида ишлаб чиқаришда ёрдам беради. «Ўзтўқимачиликсаноат» уюшмаси матбуот хизмати шу ҳақида хабар берди.
Киритилди: 08:09, 29.03.2019. Ўқилди: 949 марта. Фикрлар
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги томонидан норматив-ҳуқуқий ҳужжатлар лойиҳалари муҳокамаси порталига Ўзбекистон Республикасининг Президентининг “Қишки спорт турларини ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарори лойиҳаси жойлаштирилди.