Ўзбекистон паралимпия спортчилари Осиё ва Жахон ареналарида ўз ўрнига эга бўлган спортчилардир.
Киритилди: 20:26, 27.03.2019. Ўқилди: 1390 марта. Фикрлар
Ушбу кўрсатма юзасидан Ўзбекистон МОҚ президенти Умид Аҳмаджонов бугун Республика ихтисослаштирилган олимпия заҳиралари мактаб интернати (РИОЗМИ) кутубхонасига 120дан ортиқ китоб совға қилди.
Киритилди: 17:49, 27.03.2019. Ўқилди: 3878 марта. Фикрлар
Бугун, 27 март куни Жисмоний тарбия ва спорт вазири Дилмурод Набиев пойтахтимизнинг Учтепа туманидаги 4-умумтаълим мактабига бориб, ўзи таълим олган ушбу муассасага спорт жиҳозлари ҳамда шахсий кутубхонасидан китоблар совға қилди.
Киритилди: 15:20, 27.03.2019. Ўқилди: 1703 марта. Фикрлар
Яқинда аралаш қоидали яккакурашлар жангчиси, ўзбекистонлик Мурод Хонтўраевга яна пичоқлангани ҳақида хабар тарқалганди.
Киритилди: 13:24, 27.03.2019. Ўқилди: 11032 марта. Фикрлар
Беларуснинг Гомель шаҳрида дзюдо бўйича 2006 йилдан 2011 йилгача туғилган ёшлар ўртасида «Прайд Кубоги» номли халқаро мусобақа давом этмоқда.
Киритилди: 11:49, 27.03.2019. Ўқилди: 1616 марта. Фикрлар
Эртага слалом бўйича терма жамоамиз вакиллари ҳам мавсумни бошлаб юборишади. Бўзсув каналида ташкил қилинадиган бўлажак мусобақа янги мавсумнинг очилишига бағишланган Республика турнири бўлиб, унда юртимизнинг сара атлетлари баҳс олиб боришади.
Киритилди: 11:32, 27.03.2019. Ўқилди: 2200 марта. Фикрлар
Хабар берганимиздек, 29-31 март кунлари Грузия пойтахтида дзюдо бўйича Гран-при сериясига кирувчи навбатдаги йирик мусобақа бўлиб ўтади.
Киритилди: 09:27, 27.03.2019. Ўқилди: 1934 марта. Фикрлар
UFC бўйича собиқ жаҳон чемпиони Конор Макгрегор катта спортдан кетганини эълон қилди. Унинг баёноти ижтимоий тармоқларда фаол муҳокама қилинмоқда.
Киритилди: 09:23, 27.03.2019. Ўқилди: 8977 марта. Фикрлар
Жисмоний тарбия ва спорт вазирлиги, Ўзбекистон бадминтон федерацияси ва Хоразм вилояти ҳокимлиги ҳамкорлигида жорий йилнинг 28 март – 2 апрель кунлари Урганч шаҳрида бадминтон спорт тури бўйичаёшлар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтади.
Киритилди: 09:01, 27.03.2019. Ўқилди: 2037 марта. Фикрлар
Жиззахда гандбол бўйича 2004-2005 йилларда туғилган ўсмирлар ўртасидаги Ўзбекистон чемпионати бошланди.
Киритилди: 07:57, 27.03.2019. Ўқилди: 2521 марта. Фикрлар
Бадиий гимнастика бўйича Ўзбекистон терма жамоаси 28 март куни Европага йўл олади.
Киритилди: 14:55, 26.03.2019. Ўқилди: 1875 марта. Фикрлар
UFC президенти Дана Уайт икки вазнда собиқ жаҳон чемпиони Конор Макгрегорнинг қарорига ўз муносабатини билдирди.
Киритилди: 14:54, 26.03.2019. Ўқилди: 9587 марта. Фикрлар
Велоспорт бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Данил Евдокимов кўплаб спортчиларимиз қатори пойтахтимизда бўлиб ўтадиган Осиё чемпионатига ҳозирлик кўрмоқда.
Киритилди: 14:22, 26.03.2019. Ўқилди: 2174 марта. Фикрлар
Тошкентда каратэ бўйича ёшлар ўртасида мамлакат чемпионати старт олди. “Универсал” спорт мажмуаси мезбонлик қилаётган мусобақада юртимизнинг турли вилоятларидан ташриф бурюрган 1000 дан зиёд ёшлар ғолиблик учун баҳс олиб боришмоқда.