Велошоссенинг гуруҳ пойгаси бўйича Токио Олимпиадасига йўлланма қўлга киритган ҳамюртимиз Ольга Забелинская бошқа йўналишлардаги лицензион мусобақаларда ҳам юқори натижаларга эришмоқда.
Киритилди: 22:32, 09.06.2019. Ўқилди: 2230 марта. Фикрлар
Айни кунларда Словениянинг Любляна шаҳри велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича “Ljubljana – Domžale – Ljubljana” халқаро мусобақасига мезбонлик қилмоқда.
Киритилди: 15:24, 08.06.2019. Ўқилди: 3948 марта. Фикрлар
2019 йил Ўзбекистонда “Қозоғистон йили” деб эълон қилиниши икки мамлакат ўртасидаги муносабатларни янада яқинлаштирди.
Киритилди: 00:55, 19.05.2019. Ўқилди: 2089 марта. Фикрлар
Сир эмаски, юртимизда хотин-қизлар спортига алоҳида эътибор қаратилмоқда. Ҳаваскорлар ўртасида турли миқёсда ташкил қилинаётган спорт мусобақалари аҳоли ўртасида соғлом турмуш тарзини тарғиб қилишга хизмат қилмоқда.
Киритилди: 13:37, 18.05.2019. Ўқилди: 1973 марта. Фикрлар
Спорт орқали Ўзбекистон шуҳратини дунёга танитаётган спортчиларимиздан бири Янина Кусковадир.
Киритилди: 23:50, 10.05.2019. Ўқилди: 1790 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, жорий йилнинг 22-28 апрель кунлари юртимизда велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:26, 30.04.2019. Ўқилди: 1741 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, жорий йилнинг 22-28 апрель кунлари юртимизда велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:41, 17.04.2019. Ўқилди: 1539 марта. Фикрлар
22-29 апрель кунлари Тошкент велоспортнинг шоссе йўналиши бўйича Осиё чемпионатига мезбонлик қилади.
Киритилди: 17:52, 10.04.2019. Ўқилди: 1505 марта. Фикрлар
Ўзбекистон ва Қозоғистон Республикалари ўртасидаги дўстлик алоқаларини янада мустаҳкамлаш, туризмни ривожлантириш мақсадида ташкил этилган Чимкент-Тошкент йўналиши буйича ҳаваскор велосипедчилар ўртасидаги веломарафон мусобакаси ўз ниҳоясига етди. Веломарафонда Ўзбекистон ва Қозоғистон республикасидан жами 100 дан зиёд иштирокчилар қатнашди.