Португалияда ўқув-йиғин машғулотларини ўтказаётган Ўзбекистон U-20 терма жамоаси Европа вице чемпионлари - Португалия U-20 терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашуви ўтказди.
Киритилди: 00:28, 28.03.2015. Ўқилди: 6304 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бугунга қадар 47 та терма жамоага қарши майдонга тушган. Ана шу рақиблар орасида ҳамюртларимиз 11 тасини мағлуб эта олишмаган. Демак ана шу рақиблар билан танишинг.
Киритилди: 22:08, 27.03.2015. Ўқилди: 6007 марта. Фикрлар
угун ФИФА аёллар терма жамоаларининг янги рейтингини эълон қилди. Унга кўра, Ўзбекистон аёллар терма жамоаси бир йўла 89 поғонага юқорилаб, айни пайтда 44-ўринни эгаллаб турибди. Бу ФИФА томонидан энг юқори кўтарилиши сифатида эътироф этилди. Терма жамоамиз ҳисобида 1548 очко бор.
Киритилди: 21:57, 27.03.2015. Ўқилди: 7021 марта. Фикрлар
Келаётган ҳафтанинг пайшанба, жума ва шанба кунлари Олий лиганинг 3-тур ўйинлари бўлиб ўтади.
Киритилди: 21:48, 27.03.2015. Ўқилди: 3140 марта. Фикрлар
Дунё футзал терма жамоаларининг март ойи учун янги рейтинги эълон қилинди. Унга кўра, Ўзбекистон футзал терма жамоаси ўтган ойдаги ўрнини сақлаб қолди. Бу сафар ҳам терма жамоамиз дунё рейтингида 19-ўринни эгаллаб турибди.
Киритилди: 21:30, 27.03.2015. Ўқилди: 4125 марта. Фикрлар
Ўзбекистон ҳамда Ҳиндистон олимпия терма жамоалари ўртасидаги учрашувдан сўнг матбуот анжуманида иштирок этган Бахтиёр Ашурматов ғалабага бўлган иштиёқ ва охирги дақиқаларгача кураш учун ўз шогирдларига миннатдорчилик билдирди.
Киритилди: 21:34, 27.03.2015. Ўқилди: 7411 марта. Фикрлар
Биринчи лигада иштирок этиши кўзда тутилган “Орол” жамоаси ҳам мавсумга пуҳта тайёргарлик кўрди. Жамоа бош мураббийи Неъматилло Қуттибоевнинг таъкидлашича, “Орол” жамоаси ўз имкониятларидан келиб чиққан ҳолда тайёргарлик кўрди ва мавсумга тайёр.
Киритилди: 21:07, 27.03.2015. Ўқилди: 3390 марта. Фикрлар
Пляж футболи бўйича Ўзбекистон терма жамоаси Қатар пойтахти Доҳа шаҳрида давом этаётган Осиё чемпионатининг чорак финалида Ливанга шармандали 1:6 ҳисобида имкониятни бой бериб, жаҳон чемпионати йўлланмасидан мосуво бўлган эди.
Киритилди: 20:13, 27.03.2015. Ўқилди: 6677 марта. Фикрлар
Ўз майдонида Ўзбекистон билан дурангдан кейин корейс ОАВлари терма жамоа бош мураббийи Ули Штиликени танқидлар остида қолдиряпти.
Киритилди: 20:08, 27.03.2015. Ўқилди: 8379 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси илк марта Жанубий Корея майдонида мағлуб бўлмади. Қосимов шогирдлари ўртоқлик ўйинида кореяликлар билан 1:1 ҳисобида дурангга имзо чекишди.