Олий лигада 3-тур ўйинлари яқинлашмоқда ва ҳар бир жуфтликка ўйинолди фикрлармизни билдиришда давом этамиз.
Киритилди: 09:47, 02.04.2015. Ўқилди: 3156 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон кубогининг дастлабки саралаш баҳслари бўлиб ўтди. Ушбу босқичда Биринчи лига жамоалари иштирок этишди ва ғолиб битта ўйинда аниқланди. Натижалар билан танишинг:
Киритилди: 21:16, 01.04.2015. Ўқилди: 4475 марта. Фикрлар
сони: 26 та.
Футболни алдаб бўлмайди. Жамоаларимизнинг Осиё чемпионлар лигасида кўрсатаётган натижалари бу фикрни тасдиқлаб турибди.
Киритилди: 18:57, 01.04.2015. Ўқилди: 7453 марта. Фикрлар
сони: 13 та.
"Локомотив" олий лиганинг 3-туридан ўрин олган "Сўғдиёна" билан бўладиган баҳсни сафарда ўтказади. Жиззахдаги стадион ҳозирча мавсумга тайёр бўлмагани учун "Сўғдиёна" - "Локомотив" учрашуви Янгиерда бўлиб ўтади.
Киритилди: 18:36, 01.04.2015. Ўқилди: 3395 марта. Фикрлар
"Локомотив"нинг черногориялик ҳужумчиси Дамир Кояшевич яқинда "sports.uz" сайтига интервью берди. Футболчилик фаолиятини асосан Қозоғистонда ўтказган легионер тезда мухлислар меҳрини қозонди.
Киритилди: 18:27, 01.04.2015. Ўқилди: 4755 марта. Фикрлар
Олий лига клублари 3-тур ўйинларининг бошланиш вақтларини белгилаб олишди.
Киритилди: 17:24, 01.04.2015. Ўқилди: 6117 марта. Фикрлар
STADION.UZ карикатурачиси Жавлон Назаров бу сафар бироз бошқачароқ йўналишда ижод қилди. У ўзбек футболчилари орасида Европанинг машҳур ўйинчилари билан қиёфадошларини топишга муваффақ бўлди.
Киритилди: 14:20, 01.04.2015. Ўқилди: 11695 марта. Фикрлар
Япония терма жаомаси бош мураббийи Воҳид Халилходжич Ўзбекистонга қарши бўлиб ўтган ўртоқлик ўйинидан кейин ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Киритилди: 14:16, 01.04.2015. Ўқилди: 5108 марта. Фикрлар
2-11 апрель кунлари Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ОФК футзал мураббийлари инструкторлари семинарини ўтказади.
Киритилди: 13:02, 01.04.2015. Ўқилди: 3244 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси техник бўлими бошлиғи, ОФК комиссари Олим Арифов ФИФА комиссарлари рўйхатига киритилди.
Киритилди: 11:50, 01.04.2015. Ўқилди: 4065 марта. Фикрлар
3 апрель куни "Пахтакор" олий лиганинг 3-турида "Бухоро"ни қабул қилади.
Киритилди: 11:07, 01.04.2015. Ўқилди: 3654 марта. Фикрлар
Олий лига-2015 деганлари бизга миллий биринчилик баҳсларимизга нисбатан мана шундай савол билан мурожаат қилишга мажбур қилиб қўймоқда.
Киритилди: 10:39, 01.04.2015. Ўқилди: 10047 марта. Фикрлар
Айни кунларда Россиянинг Қозон шаҳрида Ленар Гильмуллин хотирасига бағишланган халқаро турнир ўтказилаётгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.
Киритилди: 10:06, 01.04.2015. Ўқилди: 3265 марта. Фикрлар
Ўзбекистон U-20 терма жамоаси бош мураббийи Равшан Ҳайдаров билан ФИФА расмий сайти мухбири суҳбатлашди.
Киритилди: 21:54, 31.03.2015. Ўқилди: 4995 марта. Фикрлар
Якшанба куни Нукуснинг “Орол” жамоаси фан-клубининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:27, 31.03.2015. Ўқилди: 3559 марта. Фикрлар
23-29 март кунлари Туркиянинг Сиде шаҳрида ёш футболчилар ўртасида “Lukoil” компанияси ташаббуси билан “Turkish Holidays” мусобақаси ўтказилди.
Киритилди: 18:58, 31.03.2015. Ўқилди: 4582 марта. Фикрлар
Ушбу халқаро ўртоқлик учрашуви арафасида Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоасининг япониялик легионери Минори Сато Тошкент Давлат Шарқшунослик институти талабалари ва олийгоҳнинг япон филологияси кафедраси ўқитувчилари билан учрашди.
Киритилди: 18:51, 31.03.2015. Ўқилди: 4571 марта. Фикрлар
30 март куни Ўзбекистон миллий терма жамоасининг собиқ бош мураббийи Рауф Инилеев “Футбол шарҳи” кўрсатуви меҳмони бўлди ва ўзбек футболида ҳужумчилар муаммоси ҳақида фикрларини билдирди.
Киритилди: 17:21, 31.03.2015. Ўқилди: 5460 марта. Фикрлар
Япония - Ўзбекистон ўртоқлик ўйини (5:1) статистикаси билан танишинг:
Киритилди: 17:11, 31.03.2015. Ўқилди: 6960 марта. Фикрлар
Япония миллий терма жамоаси ўртоқлик қандай ўйнаш кераклиги, ўртоқлик ўйинларига нисбатан қандай муносабатда бўлиш лозимлигини борасида Ўзбекистон миллий терма жамоасига мастер-класс ўтказиб берди.
Киритилди: 17:01, 31.03.2015. Ўқилди: 15397 марта. Фикрлар
сони: 138 та.