ЎФФ Президенти Мираброр Усмонов ўзбек халқини, футбол жамоатчилиги, ишқибозлар ва ОАВни кириб келаётган Янги йил билан табриклайди.
Sportbox.ru сайти эксперти Александр Бубнов Россия чемпионатидаги қанот ҳимоячилари борасидаги ўз фикрларини маълум қилиб, энг кучли 10 нафар футболчилар рўйхатини эълон қилди.
Сайёрамизнинг биринчи рақамли футбол мусобақасининг ўзгача эҳтирос билан кутиб олинади. Чемпионатлардан олган таассуротларимизни айтмайсизми?..
Самарқанднинг "Динамо" жамоаси дастлабки машғулотларни якунлади.
Қарийб бир ойдан бери "Бухоро" клуби сайти орқали жамоанинг 2013 йилдаги энг яхши футболчисини аниқлаш мақсадида сўровнома ўтказилди. 120 нафардан зиёд мухлис жамоанинг йил футболчисини аниқлашда ўз ҳиссаларини қўшишди.
Янги мавсумда ўз олдига олий лигага чиқиш вазифасини қўяётган “Қўқон-1912” жамоаси декабрь ойиданоқ тайёргарликка зўр берди. Ваҳоланки, биринчи лига клублари ҳали қишги уйқудан уйғонгани йўқ.
Янги йил байрами арафасида Фарғона вилоятининг Риштон туманида янги спорт мажмуаси фойдаланишга топширилди.
Футзал бўйича Қозоғистон чемпионати Европадаги энг тез ривожланиб бораётган миллий биринчиликлардан бири ҳисобланади. Қозоғистон клублари ўз сафига мунтазам равишда машҳур футзал усталарини таклиф этиши лиганинг тараққий этишига ўз таъсирини, шубҳасиз, кўрсатмоқда.
Ўзбек футболида биз (одатда мухлислар) ўз олдимизга ҳамиша энг юқори мақсадларни қўямиз, аммо ҳаракатларимиз (футбол мутасаддилари ҳаракатлари) ниятга мос тушавермайди.
Ўзбекистон миллий терма жамоасига чет элдан хорижлик маслаҳатчи-мураббийга эҳтиёж бўлса, бу ҳақда бош мураббий Миржалол Қосимов ЎФФ Президентига мурожаат қилиши мумкин.
Япония Футбол Уюшмаси (ЯФУ) Президенти Куния Даини Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмоновнинг янги муддатга сайланганлиги билан табриклади.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Миржалол Қосимов, «Пахтакор» ФКнинг биринчи вице-президенти Самвел Бабаян ва «Локомотив» ФК бош мураббийи Ҳаким Фузайлов ЎФФ ҳузуридаги Мураббийлар кенгашининг аъзолигига тасдиқланди.
"Пахтакор" вице-президенти ЎФФ ҳузуридаги Мураббийлар Кенгаши таркибидан ўрин олди.
Тошкентнинг “Бунёдкор” жамоаси янги йилгача режалаштирилган тайёргарлик жараёнини якунлади.
"Актобе" бош мураббийи Владимир Никитенко куни кеча якунланган жамоанинг биринчи йиғини ҳақида гапирар экан, Александр Гейнрих ва Марат Бикмаев ҳақида ҳам ўз фикрларини билдириб ўтди.
24 декабрь куни Олий лига ўйинларига қуръа ташланганидан хабарингиз бор. Сайтимиз орқали чемпионатнинг биринчи давра тақвимини эълон қилган эдик. Тақвимда айрим эътиборга молик вазиятлар юзага келган.
Максим Шацких кеча "Говерла" билан 2,5 йиллик шартнома имзолади. Барчаси режадагидек кечса, ўзбекистонлик ҳужумчи 38 ёшигача ужгородликлар сафида ўйнайди.