Болажонлар ёзги таътилни мароқли ва мазмунли ўтказишларини таъминлаш учун Ўзбекистон футбол Ассоциацияси Ўзбекистон касаба уюшмалари Федерацияси билан ҳамкорликда ҳар бир вилоятда футбол фестивалларини ташкил этишга қарор қилгани ҳақида аввал хабар бериб ўтгандик.
Киритилди: 15:06, 08.07.2018. Ўқилди: 2889 марта. Фикрлар
Киритилди: 14:30, 06.07.2018. Ўқилди: 2207 марта. Фикрлар
Хоразм вилояти футбол академияси 2018/19 ўқув йилига 11 ёшдан 17 ёшгача бўлган ўқувчиларни қабул қилиш учун кўрик ўтказади.
Киритилди: 11:54, 06.07.2018. Ўқилди: 9931 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПҚ-3610-сонли “Футболни янада ривожлантириш чора-тадбирлари тўғрисида”ги қарорига асосан ташкил қилинган ҳудудий болалар ва ўсмирлар футбол академияларига қабулнинг биринчи босқичи 1 июль куни бошлангани хақида аввал хабар бериб ўтган эдик.
Киритилди: 11:46, 06.07.2018. Ўқилди: 6071 марта. Фикрлар
Учинчи йилдирки, терма жамоамиз сардори Одил Аҳмедов Наманган вилоятида мусобақа ўтказиб келаяпти. Жорий мусобақа ЎФА билан ҳамкорликда ташкил этилди.
Киритилди: 14:54, 05.07.2018. Ўқилди: 2457 марта. Фикрлар
Биринчи марта ўтказилаётган U-18 жамоалари ўртасидаги Ўзбекистон чемпионатида "Пахтакор" пешқадамлик қилмоқда.
Киритилди: 17:51, 04.07.2018. Ўқилди: 3427 марта. Фикрлар
сони: 126 та.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси юртимизда футболни ривожлантириш ва янги босқичга олиб чиқиш мақсадида бир қатор футболи ривожланган хорижий мамлакатлар, жумладан, Италия, Испания футбол ассоциациялари билан яқин ҳамкорликни йўлга қўйганидан мухлисларнинг хабари бор.
Киритилди: 22:17, 05.06.2018. Ўқилди: 3955 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциациясига қарашли майдонда ҳар якшанба кунлари футбол фестиваллари бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:54, 04.06.2018. Ўқилди: 2542 марта. Фикрлар
Жорий йилнинг 3 июнь куни “Бунёдкор” стадионида Real Madrid Foundation Clinic дастурининг очилиш маросими ўтказилганидан ҳамда ушбу тадбирда Миллий олимпия қўмитаси президенти ва Ўзбекистон футбол ассоциацияси 1-вице-президенти Умид Аҳмаджонов, “Реал Мадрид” клуби мураббийлари ва бошқа мутассаддилар иштирок этишганидан мухлисларимизнинг хабарлари бор.
Киритилди: 14:10, 04.06.2018. Ўқилди: 4296 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси Тошкентнинг "Спартак" болалар жамоаси билан ҳамкорликда “1 июнь Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни” муносабати билан 2008 йилларда таваллуд топган футболчилар ўртасида турнир ташкил этгани ҳақида аввал хабар бериб ўтган эдик.
Киритилди: 16:52, 02.06.2018. Ўқилди: 2435 марта. Фикрлар
“Металлург” футбол мактаби ташаббуси билан «1 июнь – Халқаро болаларни ҳимоя этиш куни”га бағишланган турнир уюштирилди. Унда 2007 – 2008 йилларда туғилган болалар жамоалари иштирок этишди.
Киритилди: 03:53, 02.06.2018. Ўқилди: 2749 марта. Фикрлар
Маълумки, Қорақалпоқ замини ўзбек спортига бир неча истеъдодларни, спортимизнинг юлдузларини етиштириб берган.
Киритилди: 20:40, 01.06.2018. Ўқилди: 2267 марта. Фикрлар
Бугун “Насаф” ПФКда болалар учун катта байрам ташкил этилди. 1 июн – Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни муносабати билан клубда болалар учун футбол байрами ташкил этилди.