Жамоамиз футболчилари қисқа таътилдан сўнг яна машғулотларга қайтишди.
Бухоронинг “Бухоро” футбол клуби мураббийлари ва футболчилари 2015 йилги пахта йиғим-терими жараёнида бевосита иштирок этишди.
"Нефтчи" билан учрашувдан кейин қисқа таътилга чиққан жамоамиз якшанба кунидан яна машғулотларга қайтди.
Айни дамда ФИФА кунлари муносабати билан Олий лига ўйинларида кичик танаффус вужудга келди. Умуман олганда, 24-миллий чемпионат якунланишига ҳам 6 тур қолди.
Виктор Жалилов Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг Тошкентдаги йиғинига таклиф этилган футболчилар рўйхатини маълум қилди.
Муборакда анъанавий тарзда ўтказиб келинадиган Баҳром Вафоeв хотира турнири старт олмоқда. Шу ойнинг 5-10 октябрь кунлари Баҳром Вафоев спорт мажмуаси стадионларида 2002-2003 йилда туғилган ўсмирлар ўртасидаги турнир бўлиб ўтади. Саккиз жамоа иштирокидаги мусобақада икки гуруҳ ташкил этилди.
Биласиз, яқинда Тошкентнинг “Бунёдкор” футбол клуби мураббийлари ва футболчилари 2015 йилги пахта йиғим-терими жараёнида бевосита иштирок этишганди.
Ўзбекистон футбол федерацияси Ижроқўмининг қарорига биноан “Металлург” ФК бош мураббийи Р.Мирсодиқовнинг лицензияси йил охиригача қайтариб олинди.