Мана, Ўзбекистон чемпионатининг 11 тури ортда қолди. Жамоалар турнир жадвалида медалларга даъвогарлар, ўртамиёналар ва аутсайдерларга бўлина бошлашди.
Киритилди: 12:26, 03.06.2015. Ўқилди: 3926 марта. Фикрлар
Авваламбор, бу мақолани ёзишдан олдин кўп ўйладим, шу менга керакми деб. Мутахассислар жамоани мағлубиятлар гирдобида тушиб қолганини айтиш, айбдорларни излаш билан овора, ҳеч ким ундан чиқиш йўлини кўрсатмаяпти. Ҳақиқий мухлислар эса шокда, бунақаси ҳали жамоа тарихида бўлмаган.
Киритилди: 09:31, 02.06.2015. Ўқилди: 5655 марта. Фикрлар
28 май, пайшанба куни, “Бунёдкор” футбол клуби ва стадиони ташаббуси билан тадбир ташкил этилди.
Киритилди: 16:17, 29.05.2015. Ўқилди: 3141 марта. Фикрлар
Жиззахнинг "Сўғдиёна" клуби бугун Олий лиганинг 10-тури доирасида "Пахтакор"ни Янгиерда қабул қилади.
Киритилди: 17:02, 23.05.2015. Ўқилди: 4793 марта. Фикрлар
«Динамо» жамоасини ҳар қандай ҳолатда ҳам қўллаб-қувватлаётган жамоанинг содиқ мухлислари ушбу турда Тошкентга сафар қилишади.
Киритилди: 14:48, 22.05.2015. Ўқилди: 3693 марта. Фикрлар
Ҳурматли акционерлар!
Киритилди: 12:10, 22.05.2015. Ўқилди: 5614 марта. Фикрлар
Осиё чемпионатининг саралаш турнири “В” гуруҳидан ўрин олган учрашувларни томоша қилиш учун БААга жўнаб кетган "Навбаҳор" бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов кеча Наманганга қайтиб келди.
Киритилди: 08:59, 22.05.2015. Ўқилди: 5174 марта. Фикрлар
Охирги турларни муваффақиятли ўтказаётган “Қизилқум” жамоасидан навоийлик мухлисларнинг умидлари катта.
Киритилди: 17:49, 21.05.2015. Ўқилди: 3154 марта. Фикрлар
"Локомотив" гарчи Осиё чемпионлар лигасида гуруҳдан чиқа олмаган бўлса-да, "Локомотив" профессионал футбол клуби раҳбарияти уй учрашувларимизни бевосита стадионга келиб, ОАВда ёритиб борган журналистларга ўз миннатдорчилигини билдиради.
Киритилди: 14:46, 20.05.2015. Ўқилди: 4061 марта. Фикрлар
«Динамо» клуби расмий сайтида мухлислар ўртасида ўтказилган сўровнома якунларига кўра, жамоанинг дарвозабони Андрей Мельничук «апрель ойининг энг яхши футболчиси» номини қўлга киритди.
Киритилди: 10:35, 20.05.2015. Ўқилди: 3721 марта. Фикрлар
Ёш мутахассис Александр Мочиновнинг “Бухоро”даги фаолияти узоққа чўзилмади.
Киритилди: 18:49, 19.05.2015. Ўқилди: 4762 марта. Фикрлар
Жорий мавсумда Наманганнинг «Навбаҳор» клуби сафида 3 нафар легионер тўп сурмоқда. Улардан бири молдовалик ярим ҳимоячи Сергей Георгиев.
Киритилди: 12:26, 17.05.2015. Ўқилди: 4714 марта. Фикрлар
“Бунёдкор” олий лига 9-тури доирасида “Машъал”ни қабул қилиб, йирик 4:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 18:00, 16.05.2015. Ўқилди: 5901 марта. Фикрлар
Қадрли футбол ихлосмандлари!
Киритилди: 15:01, 11.05.2015. Ўқилди: 4763 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, Олий лиганинг саккизинчи турида Навоийнинг “Қизилқум” футболчилари ўз майдонида “Қўқон-1912” жамоаси устидан иродали ғалабага (3:1) эришди.
Киритилди: 14:51, 11.05.2015. Ўқилди: 4475 марта. Фикрлар
Олий лига 8-тури доирасида “Бунёдкор” Зоминда “Сўғдиёна” меҳмони бўлди.
Киритилди: 14:01, 11.05.2015. Ўқилди: 4264 марта. Фикрлар
"Локомотив" ва "Андижон" ўртасидаги баҳс якунига етгач, одатга кўра матбуот анжумани ташкил қилинди. Бунда дастлаб меҳмонлар устози Эдгар Гесс иштирок этди.
Киритилди: 06:18, 11.05.2015. Ўқилди: 4091 марта. Фикрлар
Олий Лига 7-турига келиб Самарқанднинг «Динамо» жамоаси мавсумдаги дастлабки ғалабасига эришди. Ўз майдонида Бекободнинг «Металлург» клубини қабул қилган кўҳна шаҳарликлар Азиз Ибрагимовнинг ягона голи эвазига муваффақият қозонишди.
Киритилди: 15:04, 08.05.2015. Ўқилди: 5023 марта. Фикрлар
«Нефтчи»нинг «Бунёдкор»га қарши ғалабасидан сўнг Фарғона клуби таркибида илк мавсум ҳаракат қилаётган ушбу футболчи ҳақида ёзишга қарор қилдим.
Киритилди: 15:31, 07.05.2015. Ўқилди: 7238 марта. Фикрлар
Осиё чемпионлар лигасида гуруҳ босқичи ўз ниҳоясига етиш арафасида турибди. Бугун 6-тур доирасидан ўрин олган қолган учрашувлар ҳам ўтказилади ва плей-оффга йўл олган барча жамоалар номи аниқ бўлади.