2020 йилнинг 3 декабрь куни футболчи Жавлон Иброҳимов ЎФА Футболчилар мақоми ва ўтиши бўйича қўмитасига “Бунёдкор” футбол клуби билан тузилган меҳнат шартномаси бўйича арз киритганди. Унда клуб футболчи олдидаги молиявий мажбуриятини тўлиқ бажармагани даъво қилинган.
Шу кунларда юртимизда давом этаётган ёшлар ўртасида (U-20) Осиё Чемпионатини бевосита воқеа жойидан кузатаётган «Краснодар» футбол клуби Академияси вакиллари «Бунёдкор» футбол Академиясига ташриф буюрди.
Бугун жамоа қароргоҳида «Бунёдкор» футбол клуби директори Шерзод Ҳақбердиев янги мавсум олдидан асосий таркиб аъзолари билан учрашди.
Пойтахтимиздаги бир қатор мактаб, коллеж ва институтлар билан ҳамкорликни йўлга қўйган, ўқувчи-ю, талабаларни табиий ҳолда, ўз хоҳиши билан стадионга ташриф буюришини таъминлаш мақсадида турли учрашувларни ўтказишни одатга айлантирган “Бунёдкор” ўз анъанасини давом эттиради.
БАТЭ клуби ҳимоячиси Виктор Сотников ва ярим ҳимоячиси Алексей Носко фаолиятини «Бунёдкор»да давом эттирадиган бўлди.
Бу билан «Бунёдкор» футбол клуби «Суперлига ва Про лига регламенти»нинг 12.2-бандини бузган. Шундан келиб чиқиб, Лига ишни ЎФА тегишли қўмитасига оширганди.
Шу муносабат билан кеча “Бунёдкор” футбол клуби қароргоҳида асосий жамоа аъзолари, мураббийлар штаби, клуб ва академия ходимлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
“Бунёдкор” футбол клуби директори Шерзод Ҳақбердиев бугун Шавкат Имомов бошчилигидаги мухлислар клуби етакчилари билан учрашди.
27 январь куни мураббий Иван Бошкович Ўзбекистон профессионал лигаси ҳамда ЎФА қўмитасига мурожаат билан чиқди.
"Бунёдкор" ўртоқлик учрашувида Россиянинг "Краснодар" жамоасига қарши майдонга чиқиб, 0:1 ҳисобида имкониятни бой берди.
БАА пойтахти Абу Даби шаҳрида ўқув-йиғин машғулотларини ўтказаётган «Бунёдкор» навбатдаги синов-назорат баҳсида майдонга тушди.
Тошкентнинг "Бунёдкор" жамоаси БААдаги ўқув-йиғин машғулотлари давомида "Локомотив" билан 1:1 ҳисобида дуранг ўйнади.
Тошкентнинг "Бунёдкор" клуби раҳбариятида ўзгариш юз берди.
«Бунёдкор» бугун Абу Даби йиғинидаги илк назорат ўйинида майдонга тушди.
Маълум танаффусдан сўнг, яна Суперлигага қайтган “Бухоро” жамоаси жамоаси аъзолари бугундан ўз қароргоҳларида машғулотларни бошлашди. Бу ҳақда клуб расмий сайти хабар берди.