"Насаф" жамоаси мухлисларига маълумки, Алишер Юсупов ҳамда Жаҳонгир Жиямуродовлар жароҳатлари боис жамоанинг кўпгина ўйинларини ўтказиб юборишди. Бу икки ҳимоячи ҳужумларга бевосита қўшилиб туришарди.
Киритилди: 11:53, 15.07.2013. Ўқилди: 3035 марта. Фикрлар
Биз давралараро танаффусдан фойдаланиб, “Насаф” футболчилари билан суҳбатлар уюштирмоқдамиз. Навбатдаги суҳбатдошимиз “Насаф” жамоасининг 20-рақамдаги марказий ярим ҳимоячиси Эркин Бойдуллаев билан бўлди.
Киритилди: 10:31, 13.07.2013. Ўқилди: 4119 марта. Фикрлар
Аввал ваъда қилганимиздек, “Насаф” футбол клуби мухлисларини қизиқтирган саволлари билан клуб бош менеджери Шамил ака Ярулинга мурожаат қилдик. У киши ушбу саволларга бажонидил жавоб бердилар.
Киритилди: 10:06, 10.07.2013. Ўқилди: 4846 марта. Фикрлар
Кеча "Гулистон" - "Насаф" учрашувида ҳам бу йилги мавсум кашфиёти бўлмиш тўпурар ҳужумчимиз - Азамат Алланиёзов яна гол уришга муваффақ бўлди. У кетма-кет ўйинларда тўртинчи марта гол муаллифига айланди ва рекорд соҳиби бўлди!
Киритилди: 10:49, 05.07.2013. Ўқилди: 5355 марта. Фикрлар
сони: 20 та.
Хабарингиз бор, кеча "Насаф" жамоаси Гулистоннинг "Гулистон" жамоасини сафарда 0:4 ҳисобида доғда қолдирди. "Насаф"нинг моҳир ҳужумчиси Илҳом Шомуродов учрашув 58-дақиқасида жароҳати туфайли Азамат Алланиёзовга алмаштирилди.
Киритилди: 10:32, 05.07.2013. Ўқилди: 4070 марта. Фикрлар
Бугун бўлиб ўтган "Гулистон" - “Насаф” 0:4 учрашувида ҳам voha.uz сайти ижодкори Зиёдулла Сафаров бевосита стадионда ўйинни кузатиб, учрашув статистикасини олиб борди.
Киритилди: 21:16, 04.07.2013. Ўқилди: 4701 марта. Фикрлар
сони: 27 та.
«Насаф» таркибида ягона легионер сифатида фаолият юритаётган Артур Геворкян бу йилги учрашувларда жамоа сардори сифатида майдонга тушмоқда.
Киритилди: 13:39, 23.06.2013. Ўқилди: 3754 марта. Фикрлар
сони: 15 та.
Хабарингиз бор, кеча «Насаф» жамоаси ўз майдонида Олий лига 11-тури доирасида Самарқанднинг «Динамо» жамоасини қабул қилиб, 3:2 ҳисобида ғалаба қозонди. Стадионда йиғилган мухлислар яна бир янгиликка гувоҳ бўлишди.
Киритилди: 11:00, 21.06.2013. Ўқилди: 6167 марта. Фикрлар
Ўтган ҳафтада Ўзбекистон кубоги доирасида сафарда “Нефтчи”ни (2:0) таслим этган футболчиларимиз бир кунлик танаффусдан кейин кеча клуб қароргоҳида тўпланишди.
Киритилди: 11:48, 18.06.2013. Ўқилди: 3045 марта. Фикрлар
Кеча Ўзбекистон Кубогининг чорак финали дастлабки учрашувини Фарғонада “Нефтчи” жамоасига қарши ўтказган "Насаф" жамоаси аъзоларига бир кун дам берилди, улар эртага тушдан кейин клуб базасида йиғилишиб, яна машғулотларни давом эттиришади.
Киритилди: 10:09, 15.06.2013. Ўқилди: 3059 марта. Фикрлар
Мамлакатимиз талабалари ўртасида мунтазам ўтказиб келинаётган “Универсиада” беллашувларида “Насаф”нинг 8 нафар аъзоси турли вилоят терма жамоаси сафида ҳаракат қилишиб, мусобақа совриндорлари сафидан жой олишди.
Киритилди: 18:16, 08.06.2013. Ўқилди: 4007 марта. Фикрлар
Миллий терма жамоамизнинг ўйинлари туфайли мамлакатимиз чемпионатида юзага келган танаффусдан унумли фойдаланиш учун олий лигада қатанашаётган жамоалар назорат учрашувлари ўтказишмоқда.
Киритилди: 13:21, 08.06.2013. Ўқилди: 3478 марта. Фикрлар
9-турнинг энг марказий учрашуви Қаршида “Насаф” ва “Локомотив” ўртасидаги баҳс бўлди. Чемпионатда пешқадамлик қилаётган темирйўлчилар дастлабки мағлубиятини тан олдилар.
Киритилди: 11:37, 30.05.2013. Ўқилди: 3291 марта. Фикрлар
Футбол “адолатсиз” ўйин. Унда бир клуб ёки терма жамоа қанчадан-қанча имкониятларга эга бўлиб, ундан фойдалана олмай ва рақиб жамоа биргина имкониятдан оқилона фойдаланиб, ғалаба қозониб кетаверади.
Киритилди: 14:25, 11.05.2013. Ўқилди: 5486 марта. Фикрлар
сони: 29 та.
Клуб президенти, "Шуртангазкимё" мажмуаси раҳбари, сенатор Алишер Султонов "Насаф" футбол клуби мураббий ва футболчилар билан суҳбат чоғида уларнинг кайфияти ва муаммолари билан қизиққан.
Киритилди: 16:01, 03.05.2013. Ўқилди: 4084 марта. Фикрлар
"Насаф" футбол клубида жорий йилдан фаолият олиб бораётган таниқли шифокор Рустам ака Меҳмоновдан кейинги пайтларда ҳароҳат олиб, майдонга тушмаётган ўйинчиларнинг ҳозирги ҳолати тўғрисида мухлислар учун маълумот беришини сўраб, мурожаат қилдик.
Киритилди: 09:11, 27.04.2013. Ўқилди: 3906 марта. Фикрлар
"Насаф"нинг ёш ва моҳир ҳужумчиси Кенжа Тўраев "Олмалиқ" билан бўлган учрашувда жароҳат олган эди. Клуб матбуот хизмати раҳбари Азиз Нурийнинг клуб расмий твиттер саҳифаси орқали берган маълумотига кўра, ушбу ҳужумчининг майдонга тушишига олти ой вақт керак бўлади.
Киритилди: 17:38, 18.04.2013. Ўқилди: 4186 марта. Фикрлар
Ҳафта аввалида Хоразм вилояти марказида “Насаф” футбол мактабининг филиали иш бошлади.
Киритилди: 10:26, 13.04.2013. Ўқилди: 4603 марта. Фикрлар
“Насаф”нинг ўринбосарлари жамоаси яқинда алоҳида ўзларининг базасига эга бўлишади. Мазкур янги база Қарши шаҳрининг ғарбий қисмидаги Қарши-Бешкент йўли бўйидаги “Спутник” қўрғончасида жойлашган.
Киритилди: 10:18, 13.04.2013. Ўқилди: 3726 марта. Фикрлар
“Насаф”нинг ҳимоя қўрғонининг ишончли вакилларидан бири, Хоразм воҳасининг фарзанди, мухлисларнинг “Макс”и жамоанинг энг “оғир иш”ларидан бирини бажарадиган Мақсуд Каримов мана 5-мавсумдирки, севимли «Насаф»да ўйнаб келмоқда.