Осиё футбол конфедерацияси (ОФК) тавсиясига биноан мамлакатимизнинг тажрибали мутахассисларидан бири, Фарғонанинг “Нефтчи” футзал жамоаси бош мураббийи Фаррух Зокиров вақтинчалик Малдив оролларига сафарбар этилганди.
Киритилди: 18:45, 02.02.2026. Ўқилди: 850 марта. Фикрлар
Жамолиддин Раҳматуллаев бошчилигидаги терма жамоа 1 февраль куни "Олимпик Мобиуз" жамоасига қарши назорат учрашувида майдонга тушиб, 3-2 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 16:23, 02.02.2026. Ўқилди: 1394 марта. Фикрлар
Янги мавсумга тайёргарликни давом эттираётган "Пахтакор"нинг навбатдаги рақиби маълум бўлди.
Киритилди: 13:12, 02.02.2026. Ўқилди: 1305 марта. Фикрлар
"Пахтакор" Туркияда ўтказган 14 кунлик машғулотлардан сўнг 5 кунга танаффусга чиқди. Сўнгги ўйиндан кейин Камолиддин Тожиев қисқача интервью берди.
Киритилди: 11:58, 02.02.2026. Ўқилди: 514 марта. Фикрлар
«Нефтчи» клуби бош директори Мансурбек Тошматов бошчилигидаги делегация Туркиянинг Истанбул шаҳрида бўлиб турибди.
Киритилди: 09:28, 02.02.2026. Ўқилди: 1057 марта. Фикрлар
Ўзбекистон терма жамоаси ҳимоячиси Абдуқодир Ҳусанов Англия Премьер Лигасининг 21-туридан ўрин олган “Тоттенҳэм” — “Манчестер Сити” учрашувида (2:2) асосий таркибда майдонга тушиб, тўлиқ 90 дақиқа ҳаракат қилди.
Киритилди: 09:25, 02.02.2026. Ўқилди: 4913 марта. Фикрлар
Sport ва Futbol телеканаллари бугун — 2026 йил 2-февраль, душанба куни қуйидаги кўрсатув ва трансляцияларни эфирга узатишни режалаштирган.
Киритилди: 09:11, 02.02.2026. Ўқилди: 1280 марта. Фикрлар
«Сўғдиёна» Туркиядаги ўқув-машғулот йиғини доирасидаги назорат учрашувида мағлуб бўлди.
Киритилди: 21:10, 01.02.2026. Ўқилди: 937 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси биринчи вице-президенти Равшан Эрматов Ўзбекистон миллий терма жамоаси ЖЧ-2026 олдидан Россия билан ўртоқлик ўйини ўтказишни режалаштирмаётганини маълум қилди.
Киритилди: 16:46, 01.02.2026. Ўқилди: 1528 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футзал терма жамоаси Осиё кубоги “C” гуруҳи 3-турида Япония терма жамоасига қарши майдонга тушди.
Киритилди: 15:10, 01.02.2026. Ўқилди: 1583 марта. Фикрлар
Туркиянинг Белек шаҳрида ўтказилаётган йиғин доирасида «Нефтчи» навбатдаги назорат учрашувини Косовонинг «Феризай» жамоасига қарши ўтказди.
Киритилди: 09:11, 01.02.2026. Ўқилди: 1013 марта. Фикрлар
“Андижон” клубининг қишки селекция пайтида амалга оширган трансферларидан бири Мартин Боаке бўлиб, мухлислар учун у бегона эмас.
Киритилди: 08:44, 01.02.2026. Ўқилди: 1277 марта. Фикрлар
Истанбулнинг “Башакшеҳир” клуби Элдор Шомуродовни тўлиқ сотиб олди.
Киритилди: 07:52, 01.02.2026. Ўқилди: 9219 марта. Фикрлар
Zo'r TV телеканали бугун — 2026 йил 1-февраль, якшанба куни қуйидаги кўрсатув ва трансляцияларни эфирга узатишни режалаштирган.
Киритилди: 07:48, 01.02.2026. Ўқилди: 3848 марта. Фикрлар
Ўзбекистон МТЖ сафида январь ойидаги ўқув-йиғин машғулотларида иштирок этиб, иккита учрашувда иккита гол уришга эришган Жавоҳир Ҳусанов терма жамоамизга чақируви, терма жамоа бош мураббийи ва ўйинлар ҳақида «Қўқон-1912» жамоасининг матбуот хизматига қисқа интервью берди.
Киритилди: 22:46, 31.01.2026. Ўқилди: 1496 марта. Фикрлар
«Пахтакор» клуби қошидаги фарм жамоа Қибрайдаги футбол базасида жойлашган стадион капитал таъмирдан чиққунга қадар ўз уй учрашувларини «Пахтакор» стадионида ўтказиш, шунингдек, Пролига регламентида акс этган барча талабларни бажариш учун кафолат берди.
Киритилди: 22:34, 31.01.2026. Ўқилди: 840 марта. Фикрлар
“Башакшеҳир” сафида тўп сураётган ўзбекистонлик футболчилар — Элдор Шомуродов ҳамда Аббосбек Файзуллаев Туркия Суперлигасининг 20-тури доирасида “Ризеспор”га қарши баҳсда майдонга тушди (2:2).
Киритилди: 21:57, 31.01.2026. Ўқилди: 3016 марта. Фикрлар
«Металлург» 2024-йилги мавсум сўнгида Суперлигадан четлаштирилган бўлиб, кейинчалик у Лига томонидан ўтказиладиган бошқа мусобақаларда иштирок этмади.
Киритилди: 21:46, 31.01.2026. Ўқилди: 619 марта. Фикрлар
Туркия Суперлигасининг 20-туридан ўрин олган “Башакшеҳир” ҳамда “Ризеспор” ўртасидаги баҳс якунига етди.
Киритилди: 21:06, 31.01.2026. Ўқилди: 1437 марта. Фикрлар
Давлат хавфсизлик хизмати раиси Баҳодир Қурбонов ЎФА президенти лавозимига, шунингдек биринчи вице-президент Равшан Эрматов ва вице-президент Одил Аҳмедов ўз лавозимларига қайта сайланди.