Сафар учрашувларида фақатгина икки жамоа мағлубиятга учрашмаган. Булар биринчи давра пешқадамлари – пойтахт жамоалари “Локомотив” ва “Пахтакор”дир.
Киритилди: 17:01, 06.07.2014. Ўқилди: 7029 марта. Фикрлар
Ўз майдонида ўтказилган учрашувларда Қаршининг “Насаф” ҳамда Тошкент вилоятининг “Олмалиқ” жамоалари энг кўп очко жамғаришди – 17 тадан.
Киритилди: 16:52, 06.07.2014. Ўқилди: 7902 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Чемпионатининг май ойидаги энг яхши мураббийи ва ўйинчисини аниқлаш бўйича журналистлар ўртасида ўтказилган сўровномада «Пахтакор» ярим ҳимоячиси Жамшид Искандеров ва «Локомотив» бош мураббийи Вадим Абрамов тенгсиз деб топилди.
Киритилди: 19:43, 09.06.2014. Ўқилди: 3478 марта. Фикрлар
«Қизилқум» — «Насаф» учрашувини ҳам статистикасини ўқувчиларимизга ҳавола қиламиз. Ҳар доимгидек учрашув статистикасини сайтимиз жокуяри Зиёдулло Сафаров учрашувни бевосита стадионда кузатиб тузиб чиққан.
Киритилди: 08:38, 07.06.2014. Ўқилди: 3374 марта. Фикрлар
"Бунёдкор" клуби кеча Зоминда "Сўғдиёна"ни мағлуб этди ва "қалдирғочлар"нинг икки голидан бири Темур Аюпов ҳисобига ёзилди. 1993 йилда туғилган футболчи Олий лигадаги дебют ўйинида дарвозани ишғол қилишга муваффақ бўлди.
Киритилди: 08:48, 02.06.2014. Ўқилди: 5879 марта. Фикрлар
“Насаф” — “Бухоро” учрашувидан кейин сайтимизнинг махсус ходими томонидан ҳисоблаб борилган статистикани таҳлил қилиб чиқдик.
Киритилди: 10:16, 30.03.2014. Ўқилди: 3422 марта. Фикрлар
Олий лига-2014 давомида жамоалар шарафини ҳимоя қиладиган футболчилар рўйхати қуйидагича:
Киритилди: 21:39, 24.03.2014. Ўқилди: 6794 марта. Фикрлар
ЎзПФЛ раҳбарияти Олий Лига-2014 совриндорлари, Ўзбекистон Кубоги-2014 соҳиби, шунингдек, Ўзбекистон Биринчилиги-2014 ғолибларини пул мукофотлари билан тақдирлаш тўғрисида қарор қабул қилди.
Киритилди: 15:48, 13.03.2014. Ўқилди: 4642 марта. Фикрлар
сони: 25 та.
Хабарларга қараганда, 1-лиганинг бир қатор клублари янги мавсумда ўз олдиларига Олий дивизионга чиқиш вазифасини қўйишибди. Шундан илҳомланиб, элитанинг собиқ жамоалари ҳақидаги мақолаларни давом эттиришга қарор қилдик.
Киритилди: 09:26, 26.01.2014. Ўқилди: 4327 марта. Фикрлар
Март ойидан йўлга отланган навбатдаги миллий чемпионатимиз баҳсларига ҳам якун ясалди. Бу галги биринчилигимиз олдингиларига насбатан бироз бошқачароқ ўтди, десак муболаға бўлмас.
Киритилди: 10:55, 17.12.2013. Ўқилди: 4025 марта. Фикрлар
2013 йилги Ўзбекистон Олий лигасида ўтказилган 182 та баҳсда ҳакамлар томонидан 644 та сариқ карточка кўрсатилди. Бу битта баҳсга ўртача 3,54 тадан, битта турга эса 24,8 тадан, битта клубга 46 тадан тўғри келади.