Хитойда бўлиб ўтаётган гимнастика бўйича жаҳон чемпионатида украиналик спортчи олтин медаль соҳиби бўлди. Бироқ мукофот топшириш чоғида Украина ўрнига Ўзбекистон мадҳияси янгради.
Киритилди: 20:26, 13.10.2014. Ўқилди: 7851 марта. Фикрлар
Sports.Uz портали буюк спортчи, машҳур англиялик профессионал боксчи Леннокс Льюис билан бўлган интервьюни ниҳоят мухлислар эътиборига ҳавола этмоқда.
Киритилди: 17:04, 13.10.2014. Ўқилди: 10214 марта. Фикрлар
Ҳиндистоннинг Пуна шаҳрида шахмат бўйича 20 ёшгача бўлган шахматчилар ўртасида ўтказилаётган жаҳон чемпионатида 7-тур ўйинлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 10:06, 13.10.2014. Ўқилди: 3451 марта. Фикрлар
Шеннон Бриггс турли йўллар билан Владимир Кличкони рингга чақиришда давом этмоқда.
Киритилди: 16:43, 11.10.2014. Ўқилди: 5551 марта. Фикрлар
Швейцариялик теннисчи Рожер Федерер келаси ҳафтада эълон қилинадиган жаҳон рейтингида Раваэль Надални қувиб ўтиб, иккинчи ўринга кўтарилади. Бу ҳақда АТР расмий сайти хабар тарқатди.
Киритилди: 12:47, 09.10.2014. Ўқилди: 4927 марта. Фикрлар
2014 йилнинг 18-24 октябрь кунлари Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида жисмоний имконияти чекланган спортчилар ўртасида ПараОсиё ўйинлари ўтказилади.
Киритилди: 10:44, 09.10.2014. Ўқилди: 4576 марта. Фикрлар
Жанубий Кореянинг Инчеон шаҳрида ўтказилган XVII ёзги Осиё ўйинлари ҳам тарих саҳифасига битилди. Қитъанинг энг йирик спорт байрамида Ўзбекистон шарафини 291 нафар спортчи, спортнинг 32 турида ҳимоя қилди.
Киритилди: 12:04, 08.10.2014. Ўқилди: 7373 марта. Фикрлар
Сербиялик Новак Жокович China Open ATP турнирининг ярим финалида британиялик Энди Маррейни 6:3, 6:4 ҳисоблари билан мағлубиятга учратди.
Киритилди: 22:12, 04.10.2014. Ўқилди: 5576 марта. Фикрлар
Ўзбекистон делегацияси Осиё Ўйинларида сўнгги медални қўлга киритди. Каратэ баҳсларида иштирок этган Шаҳбоз Ахатов бронза медалига сазвор бўлди.
Киритилди: 09:53, 04.10.2014. Ўқилди: 5694 марта. Фикрлар
XVII Осиё Ўйинлари деярли якунига етди. Инчеондаги мусобақа бизни катта ҳаяжон остида ушлаб турди. Ўзбекистонлик спортчиларнинг медалларини, шоҳсупага кўтарилишларини, мадҳиямиз янграшини интизорлик билан кутдик.
Киритилди: 20:54, 03.10.2014. Ўқилди: 5302 марта. Фикрлар
сони: 16 та.
Бокс бўйича финалга чиққан иккинчи спортчимиз ҳам ҳал қилувчи баҳсда мағлубиятга учради.
Киритилди: 12:38, 03.10.2014. Ўқилди: 7276 марта. Фикрлар
сони: 14 та.
Бокс бўйича финалга чиққан икки спортчимиздан дастлабкиси ҳал қилувчи баҳсда мағлубиятга учради.
Киритилди: 10:37, 03.10.2014. Ўқилди: 5445 марта. Фикрлар
Осиё Ўйинларида бокс бўйича финал машқлари бошланди. Унга бўлган қизиқишни инобатга олиб, натижаларни онлайн режимда бериб борамиз.
Киритилди: 10:28, 03.10.2014. Ўқилди: 7495 марта. Фикрлар
сони: 51 та.
Осиё Ўйинларининг сўнгги мусобақалар куни бошланди. Кун кумуш медаль билан бошланди. Аёллар ўртасида 61 кг.гача бўлган вазнда каратэ мусобақасида иштирок этган Барно Мирзаева финалгача чиқиб бориб, унда малайзлиялик спортчига ютқазди.
Киритилди: 09:02, 03.10.2014. Ўқилди: 4297 марта. Фикрлар
Осиё Ўйинлари ҳам якунига етиб қолди. 3 октябрь куни мусобақанинг сўнгги куни. Унда юртдошларимиз спортнинг бир нечта турларида медаллар учун кураш олиб борадилар.
Киритилди: 00:52, 03.10.2014. Ўқилди: 9526 марта. Фикрлар
сони: 33 та.
Бугун бадиий гимнастика бўйича индивидуал баҳслар ўтказилди. Кеча бўлиб ўтган жамоавий баҳсларда олтин медални қўлга киритган қизларимиздан Жамила Раҳматова ва Анастасия Сердюкова яккалик мусобақасининг финал босқичига чиққанди.
Киритилди: 18:10, 02.10.2014. Ўқилди: 6079 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик каратэчи Ғофуржон Зоҳидов Осиё Ўйинларининг бронза медалини қўлга киритди.
Киритилди: 16:35, 02.10.2014. Ўқилди: 4684 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик енгил атлетикачи Иван Зайцев делегациямиз ҳисобига бронза медеалини тақдим этди.
Киритилди: 16:24, 02.10.2014. Ўқилди: 4865 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик енгил атлетикачи Светлана Радзивил делегациямиз ҳисобига тўққизинчи олтин медални келтирди.
Киритилди: 16:00, 02.10.2014. Ўқилди: 7221 марта. Фикрлар
сони: 23 та.
Каратэ бўйича бугун ўз иштирокини бошлаган 3 нафар ўзбекистонлик спортчиларнинг барчаси илк босқичдаёқ мағлубиятга учрашди.