Киритилди: 12:08, 25.03.2019. Ўқилди: 1634 марта. Фикрлар
Ўтган ҳафта бадиий гимнастика бўйича катталар ўртасида Ўзбекистон чемпионати бўлиб ўтди. Мазкур мусобақада Республикамизнинг энг иқтидорли гимнастикачилари яккалик ва жамоавий йўналишда ғолиблик учун баҳс олиб бордилар.
Киритилди: 11:28, 25.03.2019. Ўқилди: 1886 марта. Фикрлар
Хоккей бўйича Ўзбекистон чемпионатида плей-офф баҳслари давом этади. Ушбу босқичнинг иккин жуфтлиги ҳисобланмиш “Семурғ” ва “Ҳумо” жамоалари ўртасида дастлабки қарама-қаршилик бўлиб ўтди.
Киритилди: 11:26, 25.03.2019. Ўқилди: 1667 марта. Фикрлар
Наврўз байрами муносабати билан Ўзбекистон Миллий тикланиш демократик партияси Қашқадарё вилояти кенгаши ташаббуси Чироқчи туманида “Жисмоний ва руҳий баркамоллик сари!” шиори остида соғломлаштириш акцияси ўтказилган. Бу ҳақда вилоят ҳокимлигининг телеграм канали орқали маълум қилинди.
Киритилди: 20:56, 24.03.2019. Ўқилди: 1475 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, бугун пойтахтимизда енгил атлетика оиласига мансуб ярим марафон бўлиб ўтди. Биринчи бор ташкил қилинган бўлса-да, ушбу йирик спорт тадбирида 28 мамлакатдан ташриф буюрган атлетлар ўз омадини синаб кўрди.
Киритилди: 17:49, 24.03.2019. Ўқилди: 2450 марта. Фикрлар
Хабар берганимиздек, бугун пойтахтимизда ўзбек енгил атлетикаси тарихида илк бор ярим марафон ўтказилди.
Киритилди: 17:02, 24.03.2019. Ўқилди: 1620 марта. Фикрлар
Хабар берганимиздек бугун пойтахтимиздаги I халқаро Тошкент ярим марафони бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:14, 24.03.2019. Ўқилди: 1464 марта. Фикрлар
19 март куни Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигига Осиё каратэ федерациясининг бош менежери Винсент Чен бошчилигидаги делегация ташриф буюрди.
Киритилди: 15:11, 24.03.2019. Ўқилди: 1344 марта. Фикрлар
“Наврўз” умумхалқ байрами арафасида Сирдарё вилояти Гулистон шаҳрида манзилли дастур асосида 24х48 м ўлчамли, кунига 420 нафар спортчи шуғулланиш имконига эга замонавий универсал спорт зали фойдаланишга топширилди.