Хабар бериб ўтганимиздек, Жакартада велотрек бўйича Осиё чемпионати ўтказилмоқда. Кеча аёллар ўртасидаги гуруҳ пойгаларида Ольга Забелинская олтин медални қўлга киритганди.
Киритилди: 10:10, 11.01.2019. Ўқилди: 1717 марта. Фикрлар
Киритилди: 11:26, 10.01.2019. Ўқилди: 4025 марта. Фикрлар
Францияда профессионал велоспортчилар ўртасида «Chrono des Nations» халқаро турнири бўлиб ўтмоқда. Мусобақада Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси Ольга Забелинская ҳам иштирок этди.
Киритилди: 08:30, 15.10.2018. Ўқилди: 2643 марта. Фикрлар
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида велоспортнинг трек йўналиши бўйича Осиё кубоги ўтказилмоқда.
Киритилди: 11:34, 07.10.2018. Ўқилди: 2358 марта. Фикрлар
Кеча, 15 сентябрь Республикамизда “Автомобилсиз кун” акциясига старт берилди.
Киритилди: 11:19, 16.09.2018. Ўқилди: 2436 марта. Фикрлар
Қозоғистоннинг Усть-Каминогорск шаҳрида Астана шаҳрининг 20 йиллигига бағишланган кўпкунлик халқаро велопойга ўтказилди. Мазкур нуфузли велопойгада Россия, Озарбайжон, Беларусь, Украина, Молдова, Козоғистон, Қирғизистон, Тожикистон, Ўзбекистоннинг 140 дан ортиқ спортчилари ва 19 та веложамоалари иштирок этишди.
Киритилди: 11:38, 17.07.2018. Ўқилди: 1979 марта. Фикрлар
Шу кунларда Қозоғистонда велоспорт бўйича Астана шаҳрининг 20 йиллигига бағишланган «Астана Кубоги» мусобақаси бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 17:28, 27.06.2018. Ўқилди: 1784 марта. Фикрлар
Ўзбекистон велосипед спорти Федерацияси Сиз азиз ҳамюртларимизни ва юртимиз велосипед спорти ихлосмандларини Федерация томонидан ташкил этилаётган навбатдаги “Велосипедчилар сайллари”га таклиф этади.
Киритилди: 01:43, 14.06.2018. Ўқилди: 2643 марта. Фикрлар
Бугун, 9 июнь куни Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси ҳамда Ўзбекистон велосипед спорти федерацияси ҳамкорлигида Тошкент шаҳридаги «Пахтакор» марказий стадионида ҳаваскор велосипедчилар, велосипед иҳлосмандлари иштирокида “Велосипедчилар сайли” бўлиб ўтди.
Киритилди: 13:54, 10.06.2018. Ўқилди: 1980 марта. Фикрлар
24-26 май кунлари Россиянинг Тула шаҳрида «Grand Prix of Tula», 30 май-1 июнь кунлари Москва шаҳрида «Grand Prix of Moscow» велоспорт-трек йўналиши бўйича эркаклар ҳамда аёллар ўртасида халқаро мусобақа ўтказилади.
Киритилди: 17:50, 24.05.2018. Ўқилди: 1640 марта. Фикрлар
Наманган шаҳрида велоспортнинг трек йўналиши бўйича 2002-2003, 2004-2005 йилларда туғилган ёш спортчилар ўртасида Ўзбекистон чемпионатига старт берилди.
Киритилди: 04:13, 23.05.2018. Ўқилди: 1806 марта. Фикрлар
16-20 февраль кунлари Малайзиянинг Куала-Лумпур шаҳрида велоспорт бўйича Осиё Чемпионати ўтказилгани, ушбу мусобақада ҳамюртларимиз 1та кумуш ва 1та бронза медалларини қўлга киритганликлари ҳақида хабар қилгандик.
Киритилди: 17:52, 22.02.2018. Ўқилди: 1875 марта. Фикрлар
Малайзияда велосипед спорти бўйича Осиё чемпионати давом этмоқда.
Киритилди: 18:54, 20.02.2018. Ўқилди: 2006 марта. Фикрлар
16-20 февраль кунлари Малайзиянинг Куала-Лумпур шаҳрида эркаклар, аёллар ва ёшлар ўртасида велоспорт бўйича Осиё чемпионати бўлиб ўтди.
Киритилди: 18:39, 20.02.2018. Ўқилди: 1858 марта. Фикрлар
2019 йилнинг март ойида илк маротаба велоспорт-шоссе йўналиши бўйича “2019 Asian Road & Para Cycling Championships” катталар ва ёшлар ўртасидаги халқаро мусобақа Ўзбекистонда ўтказилади
Киритилди: 13:17, 19.02.2018. Ўқилди: 3920 марта. Фикрлар
Велоспорт бўйича Ўзбекистон терма жамоаси 30 августдан 12 сентябрга қадар Россиянинг Омск шаҳрида велоспорт-трек бўйича ўқув-машғулот йиғинларини ўтказди.
Киритилди: 20:52, 12.09.2017. Ўқилди: 3479 марта. Фикрлар
Бугун, 23 август куни Италияда велоспортнинг трек йўналиши бўйича ўсмирлар ўртасидаги жаҳон чемпионати бошланди.
Киритилди: 20:31, 23.08.2017. Ўқилди: 2599 марта. Фикрлар
Қозоғистоннинг Уст-Каменогорск шаҳрида велоспорт бўйича халқаро турнир ўтказилди.