“Машъал” ўринбосарларини бошқарган Вали Келдиев жамоадан нима сабабдан кетганини изоҳлади. У бу ҳақида “Футбол Экспресс” газетаси мухбирига берган интервьюсида айтиб ўтди.
Кеча “Орол” клуби тарбияланувчиси амалда “Пахтакор” футболчиси, бироқ “Қизилқум”да ижарада тўп сураётган Наврўз Алимовнинг клублардаги фаолиятига оид интервьюсини эътиборингизга ҳавола этган эдик. Бугун ана шу суҳбатнинг иккинчи қисмини ҳам тақдим этамиз
Ўтган футбол мавсумининг сўнгидаёқ Роберто Манчини янги мавсум бошига қадар “Интер” таркибида кўп ўзгаришлар бўлишини таъкидлаган эди.
Ўзбекистон ҳамда Яман терма жамоалари бош мураббийлари иштирокидан ўйиндан олдинги матбуот анжумани 2 сентябрь соат 11:00да "Пахтакор" стадионида бошланади.
Ўзбекистон олимпия терма жамоаси Словакиядаги халқаро турнирдаги иккинчи учрашувини бугун Саудия Арабистони олимпия терма жамоаси билан ўтказади.
"Футбол на куличках" сайти ўзбекистонлик ҳимоячи Виталий Денисовни Россия Премьер-лигасининг 7-тур рамзий терма жамоасига киритди.
Мана, биринчи лиганинг 2-босқич баҳслари ҳам аста-секин қизғин паллага кириб бормоқда. Асосий эътиборни очко йиғишга қаратган жамоаларни айрим муаммолар безовта қилмаётгандек туюлади баъзан.
Бугун бутун мамлакатимизда байрам шукуҳи ҳукмрон.
29 август куни Қўқондаги «Марказий» ўйингоҳи эрталабдан кечгача футбол мухлислари билан гавжум бўлди.
1 сентябрь куни мамлакатимиз мустақил бўлганига 24 йил тўлади.
Ўзбекистон олимпия терма жамоаси Словакияда ўтадиган халқаро мусобақада иштирок этади. Бу - яхши хабар. Яхшилиги шундаки, турнирнинг олимпиячиларимиз учун бир қатор фойдали жиҳатлари бор.
2001 йилда таваллуд топган футболчилардан иборат тарбияланувчиларимиз "Виктор Понедельник Кубоги"да 3-ўринни эгаллашди.
Суҳбатнинг биринчи қисми Наврўзнинг клублардаги фаолияти, илк устозларидан тортиб илк маошига бўлди. Қуйида ана шу суҳбатни ўқишингиз мумкин.