Давралар оралиғида «Динамо» жамоаси таркибида янги футболчилар келиб қўшилиши давом этмоқда.
Киритилди: 15:38, 01.08.2015. Ўқилди: 4811 марта. Фикрлар
Мана, ўтган ҳафта ниҳоят, мамлакат биринчи лигасининг дастлабки босқич ўйинлари расман поёнига етди. Бир сўз билан айтганда, лига клубларининг сараги саракка, пучаги пучакка ажради.
Киритилди: 15:36, 01.08.2015. Ўқилди: 4829 марта. Фикрлар
Россия пойтахти Москва шаҳрида бўлиб ўтаётган “Локобол” Суперфинал турнирида иштирок этаётган “Локомотив” футбол мактаби тарбияланувчилари бугунги учинчи ўйинда майдонга тушишди.
Киритилди: 15:32, 01.08.2015. Ўқилди: 3858 марта. Фикрлар
“Локомотив” футбол мактабининг 2004 йилда туғилган тарбияланувчилари “Локобол” Суперфинал ўйинларида иштирок этиш учун Россия пойтахти Москвага жўнаб кетишгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.
Киритилди: 15:12, 01.08.2015. Ўқилди: 3147 марта. Фикрлар
2 август куни олий лигада иккинчи давра ўйинлари бошланади.
Киритилди: 14:43, 01.08.2015. Ўқилди: 2988 марта. Фикрлар
Олий лига 16-турида “Бунёдкор” жамоаси “Бухоро” клуби меҳмони бўлади.
Киритилди: 14:30, 01.08.2015. Ўқилди: 3301 марта. Фикрлар
Олий Лигада давралар оралиғидаги трансферлар кўпчилик мухлислар эътиборида бўлади. Бу сафар ҳам клублар имконқадар таркибларига янги футболчиларни жалб этишди.
Киритилди: 14:26, 01.08.2015. Ўқилди: 4073 марта. Фикрлар
Малайзияда нуфуз жиҳатдан иккинчи ўринда дея эътироф этиладиган премьер лига иштирокчиси “Т-Тим” сафида ҳамюртларимиз Фарҳод Тожиев ва Садриддин Абдуллаевлар тўп суришини биласиз.
Киритилди: 12:10, 01.08.2015. Ўқилди: 4291 марта. Фикрлар
Яна бир неча кундан сўнг, Ўзбекистон XXIV миллий чемпионати олий лига жамоалари иккинчи давра баҳсларини бошлашади.
Киритилди: 10:44, 01.08.2015. Ўқилди: 4030 марта. Фикрлар
“Қизилқум” жамоаси иккинчи давра учрашувларига қизғин ҳозирлик кўрмоқда. Навоийликлар 10 июлда пойтахтимиздаги “Футбол-МЕД” соғломлаштириш марказида тиббий кўрикдан ўтгач, бир ҳафта мобайнида Тошкент вилоятининг “Билдирсой” сиҳатгоҳида жисмоний тикланиш машғулотларини олиб борди.
Киритилди: 10:30, 01.08.2015. Ўқилди: 3183 марта. Фикрлар
Ёзги танаффус оралиғида барча клублар қаторида “Андижон” жамоаси ҳам таркибига янги ўйинчиларни қўшиб олди.
Киритилди: 17:18, 31.07.2015. Ўқилди: 3772 марта. Фикрлар
Жамоамизнинг россиялик легионери Владислав Иванов "Машъал"нинг тарк этди. Футболчи оилавий сабабларга кўра иккинчи даврани жамоамизда ўтказа олмайдиган бўлди.
Киритилди: 17:17, 31.07.2015. Ўқилди: 2855 марта. Фикрлар
Олий лиганинг 2-давра ўйинларига қизғин тайёоргарлик кўраётган Муборакнинг “Машъал” жамоаси бугунга белгиланган кечги машғулотларни бошлади.
Киритилди: 15:30, 31.07.2015. Ўқилди: 5444 марта. Фикрлар
Сўнгги йилларда футболимизда тажовузкор ўйин кўрсатадиган, рақиб жарима майдончаси ичида ҳимоячилар билан курашда ҳеч нимадан тап тортмайдиган ҳужумчилар етишмовчилиги юзага келган. Бу муаммо нафақат клубларимизда, балки терма жамоаларимизда ҳам мавжуд.
Киритилди: 15:28, 31.07.2015. Ўқилди: 3709 марта. Фикрлар
Кеча “Бухоро” жамоаси мухлислари билан учрашув ташкил этди. Бу чрашувда янги футболчилар оммага таништирилди. Учрашув чоғида “Динамо” жамоасидан таклиф этилган ҳужумчи Азиз Ибрагимов қисқача учрашув ҳақида ўз фкрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 14:13, 31.07.2015. Ўқилди: 3854 марта. Фикрлар
«Машъал” жамоаси дарвозабони Санжар Қувватов биринчи даврада етарлича ўйин амалиётига эга бўлмади.
Киритилди: 14:10, 31.07.2015. Ўқилди: 3621 марта. Фикрлар
Кечаги тадбирда мухлислар томонидан Алишер Саноевга ҳам савол берилди. Савол қуйидагича бўлди:
Киритилди: 14:07, 31.07.2015. Ўқилди: 3536 марта. Фикрлар
Кеча “Бухоро” жамоаси ўз мухлислари билан учрашув ташкил қилди. Юздан ортиқ мухлис қатнашган ушбу тадбирда “Бухоро” жамоасига янги қўшиб олинган футболчилар расман таништирилди.
Киритилди: 14:02, 31.07.2015. Ўқилди: 3483 марта. Фикрлар
Ёзги танаффус оралиғида барча клублар қаторида “Андижон” жамоаси ҳам таркибига янги ўйинчиларни қўшиб олди. Эдгар Гесс керакли бўлган чизиқларни кучайтиришга ҳаракат қилди.
Киритилди: 12:57, 31.07.2015. Ўқилди: 3869 марта. Фикрлар
Давралар оралиғида жамоамиз сафига қўшилган ҳужумчи Наврўз Алимов иккинчи даврани “Навбаҳор”да ўтказмайдиган бўлди.