ФИФА ва ОФК мутахасисслари юртимизга ташриф буюради
ЎЗБЕК ФУТБОЛИ / Расмий тадбирлар / Учрашувлар
Ана шу келишувга асосан ФИФА ҳамда ОФК мутахассислари юртимизга ташриф буюришади.
Киритилди: 18:38, 15.02.2018. Ўқилди: 2814 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистонда "Реал Мадрид" футбол мактаби очилади
Аввал маълум қилинганидек, айни пайтда Испанияда расмий ташриф билан бўлиб турган Ўзбекистон миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Умид Аҳмаджонов бугун "Реал Мадрид" клуби академияси директори Хулио Ронко билан учрашди.
Киритилди: 18:55, 22.01.2018. Ўқилди: 11195 марта. Фикрлар сони: 4 та.
ОФК президенти Умид Аҳмаджоновни кириб келаётган Янги йил билан табриклади
Осиё Футбол Конфедерацияси президенти Шайх Салмон Иброҳим Ал-Ҳалифа ЎФФ президенти Умид Аҳмаджоновни кириб келаётган Янги йил байрами билан табриклади.
Киритилди: 11:53, 28.12.2017. Ўқилди: 2012 марта. Фикрлар сони: 1 та.
ПФЛ бош директори Япония Профессионал Футбол Лигаси раҳбари билан учрашув ўтказди
25 ноябрь куни Япониянинг Сайтама шаҳрида бўлиб ўтадиган Осиё Чемпионлар лигаси финал баҳсини бевосита стадиондан кузатиб бориш учун Ўзбекистон Профессионал Футбол Лигаси бош директори Омон Ғофуров Японияга жўнаб кетгани ҳақида аввал хабар берилган эди.
Киритилди: 10:40, 24.11.2017. Ўқилди: 1856 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон футбол федерацияси Жанубий Корея футбол ассоциацияси билан меморандум имзолади
Умид Аҳмаджонов Жанубий Корея Футбол Ассоциацияси Президенти Чун Мун Гунинг таклифига кўра Сеул шаҳрига хизмат сафари уюштириб, Жанубий Корея футболи мутассаддилари билан учрашди.
Киритилди: 10:12, 16.11.2017. Ўқилди: 4539 марта. Фикрлар сони: 10 та.
ОФК Ўзбекистонда мини-футбол майдонлари барпо этишга маблағ ажратади
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Умид Аҳмаджонов Осиё Футбол Конфедерацияси президенти Шайх Салмон бин Иброҳим ал-Халифа билан расмий учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:10, 09.11.2017. Ўқилди: 3596 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Умид Аҳмаджонов ФИФА гала-оқшомида жаҳон футболи намояндалари билан учрашди (фотожамланма)
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Умид Аҳмаджонов ва Ижроия Қўмитасининг аъзоси Бобур Шодиев ФИФА Президенти Жанни Инфантинонинг таклифига кўра расмий ташриф билан Англияда бўлди.
Киритилди: 15:58, 24.10.2017. Ўқилди: 14455 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Умид Аҳмаджонов ФИФА таклифига кўра Англияга жўнаб кетди
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Умид Аҳмаджонов ва Ижроия қўмитасининг аъзоси Бобур Шодиев ФИФА президенти Жанни Инфантинонинг таклифига кўра расмий ташриф билан Англияга учиб кетди.
Киритилди: 17:29, 21.10.2017. Ўқилди: 7934 марта. Фикрлар сони: 9 та.
Ўзбекистонда «Aspire» академиясининг ваколатхонаси очилади
Учрашув чоғида томонлар икки мамлакат ўртасида футболни ривожлантириш бўйича амалга оширилиши кутилаётган лойиҳалар ҳақида ўзаро фикр алмашдилар.
Киритилди: 16:18, 18.10.2017. Ўқилди: 2858 марта. Фикрлар сони: 2 та.
ЎФФ президенти расмий ташриф билан Қатарга келди
“Aspire” бизда жуда катта таассурот қолдирди”, — дейди Умид Аҳмаджонов ЎФФ матбуот хизматига.
Киритилди: 20:30, 16.10.2017. Ўқилди: 4924 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Тошкентда «Пахтакор-79» жамоаси аъзоларини хотирлаш тадбирлари ўтказилади
11 август куни 1979 йил авиаҳалокатда ҳаётдан кўз юмган “Пахтакор” жамоаси аъзоларини ёдга олиш тадбирлари ўтказилади.
Киритилди: 09:33, 11.08.2017. Ўқилди: 3521 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Мулоҳаза: Еврофутбол нигоҳлардан нари кун
Мақоламиз сарлавҳаси боис, кимлардир бизни максималистик қарашда айблашлари мумкин. Майли, бунга розимиз.
Киритилди: 19:54, 09.05.2017. Ўқилди: 4557 марта. Фикрлар сони: 1 та.
«Бухоро» ПФК Ислом Каримов қабрини зиёрат қилди
Бугун, 15 апрель куни олий лиганинг 6-тури доирасида “Динамо”-“Бухоро” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 00:16, 15.04.2017. Ўқилди: 5658 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бишкекда ФИФАнинг Connect тизимини жорий этиш бўйича семинар ўтказилмоқда
Бишкек шаҳрида 15–17 февраль кунлари Осиё футбол конфедерацияси ва Халқаро футбол федерацияси ҳамкорлигида ФИФАнинг Connect тизимини жорий этиш бўйича семинар ўтказилмоқда.
Киритилди: 17:13, 16.02.2017. Ўқилди: 4871 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Қозоғистон ПФЛ раҳбари Ўзбекистонга ташриф буюрди
Бугун Қозоғистон Профессионал футбол лигаси президенти Олжас Абраев расмий ташриф билан Ўзбекистонга келди.
Киритилди: 20:52, 11.05.2016. Ўқилди: 6011 марта. Фикрлар сони: 14 та.
Асқар Толибжонов: “Иқтидорли футболчиларга алоҳида эътибор зарур”
Асқар Толибжонов ташкилот вакиллари билан Андижонда бўлиб, “Андижон” клуби ҳамда вилоят футболга ихтисослашган мактаб-интернатида мураббий ва мутахассислар билан учрашди. Фурсатдан фойдаланиб, футболимиз маъсул раҳбарини суҳбатга тортдик.
Киритилди: 11:53, 17.04.2016. Ўқилди: 4045 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Асқар Толибжонов: «Камида тўрт йил аввалги натижа такрорланиши керак»
2014 йилги футбол мавсумини таҳлил қилар эканмиз, унинг турли таассуротлар билан ёдда қолганлиги яққол кўринади. Бразилияда бўлиб ўтган жаҳон чемпионати чоғи терма жамоамизнинг аламли тарзда мундиалдан қолиб кетганлигини эслаб, кўнглимиз яхшигина ғашланди.
Киритилди: 10:57, 17.12.2014. Ўқилди: 6681 марта. Фикрлар сони: 39 та.
Таваллуд айём муборак, Мираброр ака!
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти ва Миллий олимпия қўмитаси раиси Мираброр Усмонов бугун ўзининг таваллуд кунини нишонламоқда.
Киритилди: 11:35, 04.07.2014. Ўқилди: 5408 марта. Фикрлар сони: 40 та.
Мишель Платини Тошкентда бўлди (фотогалерея)
УЕФА президенти Мишель Платини 11-12 октябрь кунлари Тошкентда бўлди.
Киритилди: 14:28, 12.10.2012. Ўқилди: 5547 марта. Фикрлар сони: 9 та.
УЕФА президенти Тошкентда (ЎзА)
Европа футбол уюшмалари иттифоқи – УЕФА президенти Мишел Платини раҳбарлигидаги делегация юртимизга ташриф буюрди.
Киритилди: 20:45, 11.10.2012. Ўқилди: 6559 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Биласизми, Футбол қироли Пеле профессионал фаолияти давомида 1200дан ортиқ гол урган бўлсада, уларнинг 757тасини расмий ўйинларда нишонлаган.