Ана шу келишувга асосан ФИФА ҳамда ОФК мутахассислари юртимизга ташриф буюришади.
Киритилди: 18:38, 15.02.2018. Ўқилди: 2814 марта. Фикрлар
Аввал маълум қилинганидек, айни пайтда Испанияда расмий ташриф билан бўлиб турган Ўзбекистон миллий олимпия қўмитаси ва Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Умид Аҳмаджонов бугун "Реал Мадрид" клуби академияси директори Хулио Ронко билан учрашди.
Киритилди: 18:55, 22.01.2018. Ўқилди: 11195 марта. Фикрлар
Осиё Футбол Конфедерацияси президенти Шайх Салмон Иброҳим Ал-Ҳалифа ЎФФ президенти Умид Аҳмаджоновни кириб келаётган Янги йил байрами билан табриклади.
Киритилди: 11:53, 28.12.2017. Ўқилди: 2012 марта. Фикрлар
25 ноябрь куни Япониянинг Сайтама шаҳрида бўлиб ўтадиган Осиё Чемпионлар лигаси финал баҳсини бевосита стадиондан кузатиб бориш учун Ўзбекистон Профессионал Футбол Лигаси бош директори Омон Ғофуров Японияга жўнаб кетгани ҳақида аввал хабар берилган эди.
Киритилди: 10:40, 24.11.2017. Ўқилди: 1856 марта. Фикрлар
Умид Аҳмаджонов Жанубий Корея Футбол Ассоциацияси Президенти Чун Мун Гунинг таклифига кўра Сеул шаҳрига хизмат сафари уюштириб, Жанубий Корея футболи мутассаддилари билан учрашди.
Киритилди: 10:12, 16.11.2017. Ўқилди: 4539 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Умид Аҳмаджонов Осиё Футбол Конфедерацияси президенти Шайх Салмон бин Иброҳим ал-Халифа билан расмий учрашуви бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:10, 09.11.2017. Ўқилди: 3596 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Умид Аҳмаджонов ва Ижроия Қўмитасининг аъзоси Бобур Шодиев ФИФА Президенти Жанни Инфантинонинг таклифига кўра расмий ташриф билан Англияда бўлди.
Киритилди: 15:58, 24.10.2017. Ўқилди: 14455 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Умид Аҳмаджонов ва Ижроия қўмитасининг аъзоси Бобур Шодиев ФИФА президенти Жанни Инфантинонинг таклифига кўра расмий ташриф билан Англияга учиб кетди.
Киритилди: 17:29, 21.10.2017. Ўқилди: 7934 марта. Фикрлар
Учрашув чоғида томонлар икки мамлакат ўртасида футболни ривожлантириш бўйича амалга оширилиши кутилаётган лойиҳалар ҳақида ўзаро фикр алмашдилар.
Киритилди: 16:18, 18.10.2017. Ўқилди: 2858 марта. Фикрлар
“Aspire” бизда жуда катта таассурот қолдирди”, — дейди Умид Аҳмаджонов ЎФФ матбуот хизматига.
Киритилди: 20:30, 16.10.2017. Ўқилди: 4924 марта. Фикрлар
11 август куни 1979 йил авиаҳалокатда ҳаётдан кўз юмган “Пахтакор” жамоаси аъзоларини ёдга олиш тадбирлари ўтказилади.
Киритилди: 09:33, 11.08.2017. Ўқилди: 3521 марта. Фикрлар
Мақоламиз сарлавҳаси боис, кимлардир бизни максималистик қарашда айблашлари мумкин. Майли, бунга розимиз.
Киритилди: 19:54, 09.05.2017. Ўқилди: 4557 марта. Фикрлар
Бугун, 15 апрель куни олий лиганинг 6-тури доирасида “Динамо”-“Бухоро” учрашуви бўлиб ўтади.
Киритилди: 00:16, 15.04.2017. Ўқилди: 5658 марта. Фикрлар
Бишкек шаҳрида 15–17 февраль кунлари Осиё футбол конфедерацияси ва Халқаро футбол федерацияси ҳамкорлигида ФИФАнинг Connect тизимини жорий этиш бўйича семинар ўтказилмоқда.
Киритилди: 17:13, 16.02.2017. Ўқилди: 4871 марта. Фикрлар
Бугун Қозоғистон Профессионал футбол лигаси президенти Олжас Абраев расмий ташриф билан Ўзбекистонга келди.
Киритилди: 20:52, 11.05.2016. Ўқилди: 6011 марта. Фикрлар
Асқар Толибжонов ташкилот вакиллари билан Андижонда бўлиб, “Андижон” клуби ҳамда вилоят футболга ихтисослашган мактаб-интернатида мураббий ва мутахассислар билан учрашди. Фурсатдан фойдаланиб, футболимиз маъсул раҳбарини суҳбатга тортдик.
Киритилди: 11:53, 17.04.2016. Ўқилди: 4045 марта. Фикрлар
2014 йилги футбол мавсумини таҳлил қилар эканмиз, унинг турли таассуротлар билан ёдда қолганлиги яққол кўринади. Бразилияда бўлиб ўтган жаҳон чемпионати чоғи терма жамоамизнинг аламли тарзда мундиалдан қолиб кетганлигини эслаб, кўнглимиз яхшигина ғашланди.
Киритилди: 10:57, 17.12.2014. Ўқилди: 6681 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти ва Миллий олимпия қўмитаси раиси Мираброр Усмонов бугун ўзининг таваллуд кунини нишонламоқда.
Киритилди: 11:35, 04.07.2014. Ўқилди: 5408 марта. Фикрлар
УЕФА президенти Мишель Платини 11-12 октябрь кунлари Тошкентда бўлди.
Киритилди: 14:28, 12.10.2012. Ўқилди: 5547 марта. Фикрлар
Европа футбол уюшмалари иттифоқи – УЕФА президенти Мишел Платини раҳбарлигидаги делегация юртимизга ташриф буюрди.