“Насаф” профессионал футбол клубида дарвозабонлар мураббийи сифатида фаолият юритаётган мутахассис Денис Иванковга қанчалик ташаккурлар изҳор этсак камлик қилади.
Жиззах вилоятининг «Сўғдиёна» профессионал футбол клуби ижрочи директори Дилшод Ражабов ва ушбу клуб бош ҳисобчиси Донабой Ёқубов 4 йил муддатга озодликдан маҳрум этилди. Бу ҳақда jizzaxcity.uz порталига таяниб darakchi.uz хабар беради.
«Пахтакор» иштирокидаги ўйинлардаги танаффус муносабати билан бугун "Обод"га қарши назорат учрашуви ўтказилди.
Ўзбекистон 23-миллий чемпионати олий лига баҳслари ўзининг қизғин палласига кириб боряпти. Чемпионлик учун курашаётган жамоалар бир-бирларига ён беришни асло исташмаяпти.
"Машъал" тарихида энг кўп вақт майдонда ҳаракат қилган ҳимоячи Габит Сапаргалиев яна ўз клубига қайтди.
10 сентябрь, чоршанба куни "Пахтакор"нинг Осиё ўйинларига борадиган футболчилари иштирокида матбуот анжумани ташкил этилади.
«Локомотив» ҳужумчиси Александр Гейнрих Чимкентнинг «Ордабаси» жамоасига қарши (1:2) ўртоқлик ўйинидан кейин ўз фикрларини билдириб ўтди.
Қозоғистоннинг «Ордабаси» клуби бош мураббийи Саулюс Ширмялис «Локомотив»га қарши бўлиб ўтган ўртоқлик ўйинидан (2:1) кейин ўз фикрлари билан ўртоқлашди.
Тошкентнинг «Локомотив» клуби бош мураббийи Вадим Абрамов «Ордабаси»га қарши кечган назорат учрашувидан (1:2) кейин ўз фикрларини билдириб ўтди.
Тошкентнинг "Локомотив" клуби "Ордабаси" жамоасининг таклифи билан Чимкентга ташриф буюрди ва мезбонлар билан ўртоқлик учрашувини ўтказди.
Ўзбек футболининг метр мураббийларидан бири Юрий Вазгенович Саркисян 2015 йилги мавсумдан бошлаб яна “Нефтчи”ни бошқаришни бошлайди.
Олий Лига ўн саккизинчи ҳамда ўн тўққизинчи турлари орасида юзага келган қисқа танаффусдан унумли фойдаланиш мақсадида “Локомотив” бир неча ўртоқлик учрашувлари ўтказади.
Чемпионатда юзага келган кичик танаффус туфайли “Металлург”га қарши учрашувдан сўнг "Навбаҳор" аъзоларига қисқа муддатли таътил эълон қилинганди.