“Бунёдкор”нинг энг тажрибали футболчиси Павел Бугало бугун 40 ёшга тўлди.
Давралар оралиғида жамоамизга таклиф этилган украиналик ҳужумчи Руслан Качур қисқа фурсат ичида наманганлик мухлислар қалбидан жой олишга улгурди.
Бугун соат 15:00дан бошлаб икки соат мобайнида “Бунёдкор”нинг янги легионер футболчилари мухлислар билан мулоқотга киришадилар.
“Бунёдкор” ФКда жамоа олдида турган долзарб масалаларга бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Кеча бўлиб ўтган Олий лиганинг 16-турида «Сўғдиёна» Самарқандда "Динамо" устидан ғалаба қозонди. Ўйиндаги ғалабани олиб келган тўпга муаллифлик қилган Ориф Мамажонов билан суҳбатлашдик.
Мавсум бошида “Машъал” клубига келиб қўшилган ҳимоячи Ғиёс Комилов қисқа вақт ичида муборакликларнинг асосий таркиб вакиллига айланди.
Бугун «Машъал» ПФК да жамоанинг навбатдаги тўрт йиллик режалари тузиб чиқилди.
Хориждаги узоқ йиллик фаолиятидан сўнг юртимизга қайтган Азиз Ибрагимов “Андижон” сафида ўйнашни бошлади.
Гарчи, 2013 йил "Гулистон" учун муваффақиятсиз якунланган бўлсада, жамоа бир қатор янги номларни кашф этди, дейиш мумкин. Маҳоратли ҳимоячи Бобурбек Акбаров сўзимизга мисол бўла олади.
Кеча фестиваль ўз ниҳоясига етди ва унда ёш “қалдирғочлар” ўзбек футболи мактабининг довруғини барча иштирокчиларга намойиш этишди!
Ўзбекистон чемпионатининг июнь ва июль ойларидаги энг яхши футболчиси ва мураббийини аниқлаш бўйича ОАВ ходимлари, журналистлар ўртасида ўтказилган сўровнома 1-5 август кунлари бўлиб ўтди.
Эртага олий лигада 15-тур учрашувларига старт берилади. "Андижон" ўз майдонида "Қизилқум" билан куч синашади.
Аввал хабар берганимиздек, “Бунёдкор” футбол мактабининг 2002 йилда таваллуд топган болалардан иборат жамоаси Жанубий Кореянинг Хвасеонг шаҳрига жўнаб кетган.