Бугун "Насаф" жамоаси Анталиядаги тўртинчи назорат учрашувини Украинанинг "Ворскла" жамоасига қарши ўтказиб, мағлубиятга учради. Полтаваликлар ўйинда 2:0 ҳисобида ғалаба қозонишди.
Туркиянинг Анталия шаҳрида йиғин ўтказаётган "Насаф" жамоаси еттита назорат учрашуви ўтказишни режага киритган эди. Аммо бу назорат учрашувлари сонига кейинроқ иккитага камайтирилди. Аввал режалаштирилган Жанубий Кореянинг "Поханг Стилерз" ва Россиянинг "Спартак-Нальчик" жамоаларига қарши учрашувлар ўтказилмайдиган бўлди.
"Насаф" 2 февраль куни Россиянинг "Урал" жамоаси билан назорат учрашувини ўтказади. Ушбу ўйин БААда ўтказилади. Бу ҳақида soccer.ru сайти хабар тарқатди.
Хабарингиз бор, Қаршининг «Насаф» жамоаси шу кунларда Туркиянинг Анталия шаҳрида 8 февраль куни ўтказиладиган ОЧЛ «плей-офф» ўйинига тайёргарлик кўряпти.
“Насаф” ПФК футбол мактабини ташкил этиш 2009 йилдан бошланган эди. Тарбияланувчиларни футбол мактабига жалб қилиш учун дастлаб вилоятдаги футбол интернатларида тарбияланётган болаларни кўрикдан ўтказиш билан бошланди.
Бугун "Насаф" жамоаси навбатдаги назорат учрашувини Қозоғистоннинг олимпия терма жамоасига қарши ўтказди ва яна ғалаба қозонди. Анталиядаги йиғиндаги бу учинчи назорат учрашуви бўлиб, "Насаф" барчасида ғалаба қозонди.
Туркияда ўқув-йиғин машғулотлари ўтказаётган “Насаф” жамоаси бугун навбатдаги учинчи назорат учрашувини ўтказади. Ушбу назорат учрашувида "Насаф"нинг рақиби Қозоғистоннинг олимпия терма жамоаси бўлади.
Бугун Анталияда бўлиб ўтган навбатдаги назорат учрашувида "Насаф"нинг рақиби Қарағанданинг "Шахтёр" жамоаси бўлди. Учрашувда Рўзиқул Бердиев шогирдларининг қўли баланд келди.
Кеча «Насаф»нинг ОЧЛ-2014 плей-офф босқичидаги рақиби Қатарнинг “Ал-Жаиш” жамоаси ҚЮЛнинг 15-тури учрашувини ўз майдонида “Лахвия” жамоасига қарши ўтказди. Учрашувда "Лаҳвия" жамоаси ғалаба қозонди.
Хабарингиз бор, "Насаф" Туркияда йиғин ўтказмоқда. "Аждарлар" у ерда 26 январга қадар бўлади. Клуб матбуот хизмати жамоанинг тайёргарлик жараёни хақида билиш учун бош мураббий билан боғланди.
Туркиянинг Анталия шаҳрида ўқув йиғин машғулотларини ўтказаётган Қаршининг "Насаф" жамоаси бугун илк назорат учрашувини Албания супер лигасининг вице-чемпиони "Кукеси" жамоасига қарши ўтказди.
"Насаф" жамоаси Туркиянинг Анталия шаҳрида қишки ўқув йиғин машғулотларини бошлаб юборди. Йиғинда 25та футболчи иштирок этаяпти.
Бугун янги йилдаги илк хорижий йиғинни ўтказиш учун “Насаф” ФК делегацияси Тошкент халқаро аэропортидан Туркияга жўнаб кетди.
«Насаф»нинг Тошкент шаҳрида деярли икки кун давом этган йиғин ниҳоясига етказилди. Бугун жамоа Тошкентдан Туркиянинг Анталия шаҳрига жўнаб кетади.