"Қизилқум" футбол клуби 4 февраль куни 4 нафар хорижлик футболчи билан шартнома имзолаганини маълум қилган эди.
Киритилди: 08:06, 13.02.2020. Ўқилди: 3953 марта. Фикрлар
Суперлига 8-туридан ўрин олган "Насаф" - "Қизилқум" (1:1) баҳсидан сўнг навоийликлар устози Ҳамиджон Актамов учрашув борасидаги ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 01:36, 11.05.2019. Ўқилди: 3252 марта. Фикрлар
Янги мавсумга тайёргарлик кўраётган Муборакнинг “Машъал” жамоаси эртага ўзининг навбатдаги назорат баҳсини ўтказади.
Киритилди: 11:54, 04.02.2019. Ўқилди: 2238 марта. Фикрлар
Аввал хабар қилганимиздек, 18 январдан бошлаб “Қизилқум” ўқув-машғулот йиғинини пойтахтимизда давом эттиради.
Киритилди: 13:31, 19.01.2019. Ўқилди: 3364 марта. Фикрлар
Биласиз, Суперлига ҳамда Про-лига “А” гуруҳининг барча иштирокчи клублари 2019 йилдан бошлаб яхши ҳолатдаги майдони бор стадион ва ўз академиясига эга бўлиши шарт этиб белгиланди.
Киритилди: 23:55, 18.01.2019. Ўқилди: 2261 марта. Фикрлар
Навоийнинг “Қизилқум” клуби 5 январдан янги мавсум учун тайёргарлик жараёнини бошлаган эди.
Киритилди: 15:34, 16.01.2019. Ўқилди: 1841 марта. Фикрлар
“Қизилқум” жамоасининг туркманистонлик легионери Артур Геворкян мана бир неча йилдирки Ўзбекистон чемпионатиди муваффақиятли тўп тепиб келмоқда.
Киритилди: 17:42, 11.11.2018. Ўқилди: 2986 марта. Фикрлар
Мавсумни Тошкентнинг “Локомотив” клуби сафида бошлаган Салим Мустафоев энди фаолиятини Навоийнинг “Қизилқум” жамоаси таркибида давом эттиради.
Киритилди: 19:08, 06.07.2018. Ўқилди: 2585 марта. Фикрлар
Тошкенда ўқув-машғулот йиғинини ўтказаётган “Қизилқум” футболчилари кеча йиғин доирасида учинчи назорат учрашувини “Бухоро” клуби билан ўтказишди.
Киритилди: 10:24, 05.07.2018. Ўқилди: 3258 марта. Фикрлар
“Қизилқум” стадионда яратилган қулайликлар билан мухлисларни хурсанд қилишда давом этади.
Киритилди: 17:42, 01.05.2018. Ўқилди: 5449 марта. Фикрлар
“Бухоро” – “Қизилқум” (1:0) учрашувидан кейинги матбуот анжуманининг иккинчи қисмида мезбонлар устози Ҳамиджон Актамов ва грузиялик футболчи Элгужа Григалашвили журналистларнинг саволларига жавоб беришди.
Киритилди: 11:19, 25.04.2018. Ўқилди: 2200 марта. Фикрлар
“Қизилқум”- “Бунёдкор” (0:1) учрашувида мезбонлар сафида ёш ярим ҳимоячи Миржалол Қосимов энг яхши футболчи деб топилди.
Киритилди: 09:55, 06.04.2018. Ўқилди: 2715 марта. Фикрлар
Суперлиганинг 4-турида “Қизилқум” футболчилари мавсумдаги илк ғалабани расмийлаштиришди.
Киритилди: 10:18, 31.03.2018. Ўқилди: 2060 марта. Фикрлар
Суперлиганинг 3-тур доирасидаги «Насаф»га карши баҳсдан кейин истеъфо чиқмокчи бўлган Ҳамиджон Актамов клубдаги ишини давом эттиради.
Киритилди: 20:11, 24.03.2018. Ўқилди: 3495 марта. Фикрлар
Янги мавсумга тайёргарликнинг иккинчи қисмини Тошкентда давом эттирган “Қизилқум” футболчилари ўқув-машғулотлар йиғинини якунлаб, бугун Навоийга қайтишди.
Киритилди: 09:32, 25.02.2018. Ўқилди: 2387 марта. Фикрлар
Тошкентда ўтказилаётган ўқув-машғулот йиғинининг сўнгги кунида “Қизилқум” футболчилари Тожикистон чемпиони, Душанбе шаҳрининг “Истиқлол” жамоасига қарши майдонга тушишди.
Киритилди: 23:25, 23.02.2018. Ўқилди: 2571 марта. Фикрлар
Янги мавсумга жиддий ҳозирлик кўраётган “Қизилқум” футболчилари куни кеча Суперлига жамоалари олдига қўйилган асосий талаблардан бири – жисмоний тайёргарликни аниқловчи тест синовларидан ўтишди.
Киритилди: 02:01, 18.02.2018. Ўқилди: 2246 марта. Фикрлар
Тошкентда ўқув йиғини машғулотларини ўтказаётган “Қизилқум” футболчилари бугун йиғин давомида илк назорат учрашувини пойтахтнинг “Оқтепа” жамоаси билан ўтказиб, йирик ғалабага эришишди.
Киритилди: 16:41, 31.01.2018. Ўқилди: 2082 марта. Фикрлар
Янги йил олдида қисқа таътилга чиққан “Қизилқум” футболчилари 8 январдан бошлаб ўқув-йиғин машғулотларни бошлашди.
Киритилди: 12:21, 11.01.2018. Ўқилди: 2253 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, бир неча кунлардан буён қитъамизнинг бош футбол ташкилоти ОФК ва ЎФФ мутахасислари Олий лигада иштирок этаётган жамоаларнинг стадионларида бўлиб, у ерда яратилган инфратузилма ва шароитлар билан яқиндан танишиб чиқишмоқда.