Ўзбекистон футбол ассоциацияси ва Ўзбекистон футбол ҳакамлар маркази ҳамкорлигида мамлакатимизда ҳакамлик тизимини янада ривожлантириш, ёш ҳакамларнинг билим ва тажрибасини ошириш ҳамда уларнинг профессионал ўсишига кўмаклашиш мақсадида Ҳакамлар академияси ташкил этилмоқда.
Киритилди: 15:16, 27.03.2025. Ўқилди: 392 марта. Фикрлар
сони: 0 та.
ЎзФҲМ раҳбарияти ва МТРКнинг режиссёр, оператор ҳамда техник ходимлари иштирокида йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 14:32, 26.03.2025. Ўқилди: 520 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик футбол ҳакамлари ҳар доим Осиё миқёсида юқори мавқега эга бўлиб келган.
Киритилди: 10:45, 14.03.2025. Ўқилди: 526 марта. Фикрлар
сони: 2 та.
Аввалроқ хабар берганимиздек, жорий йилнинг 18-22 февраль кунлари Малайзия пойтахти Куала-Лумпур шаҳрида ОФК рекрутинги бўлиб ўтиши режалаштирилган эди.
Киритилди: 12:06, 23.02.2024. Ўқилди: 788 марта. Фикрлар
Куни кеча, 2-феврал куни Республика футбол бўйича спорт маҳоратини ошириш олий мактабида Суперлига ҳакамлари учун қишки ўқув-машғулот йиғинлари якунланган эди.
Киритилди: 18:38, 03.02.2024. Ўқилди: 615 марта. Фикрлар
Бугундан Республика футбол бўйича спорт маҳоратини ошириш олий мактабида ҳакамлар учун қишки ўқув-машғулот йиғинлари бошланди.
Киритилди: 17:27, 29.01.2024. Ўқилди: 781 марта. Фикрлар
ФИФА ҳакамларимиз 2024 йилнинг 19-21 февраль кунлари Малайзиянинг Куала-Лумпур шаҳрида ОФК томонидан ташкиллаштириладиган Ҳакамлар рекрутинги жараёнида иштирок этишади.
Киритилди: 17:46, 10.01.2024. Ўқилди: 746 марта. Фикрлар
Суперлиганинг 23-тури доирасидаги "Бухоро" – "Пахтакор" баҳсининг 90+5-дақиқасида юзага келган баҳсли вазият бўйича ЎФАда семинар бўлиб ўтди.
Киритилди: 17:41, 30.10.2023. Ўқилди: 3953 марта. Фикрлар
сони: 50 та.
Суперлига ва Про лигада фаолият юритадиган ҳакамлар иштирокида ўтган тур учрашувлари якунларига бағишланган семинар ташкил қилинди.
Киритилди: 21:32, 03.09.2023. Ўқилди: 878 марта. Фикрлар
Бугун Тошкент шаҳрида CAFA нуфузли мусобақасида фаолият юритадиган ҳакамлар иштирокида семинар бўлиб ўтди.
Киритилди: 22:34, 09.06.2023. Ўқилди: 1003 марта. Фикрлар
Аллақачон ФИФА топ-инструкторлари қаторига кирган етакчи мутахассисларимиздан бири Фарҳод Абдуллаевни хорижда ҳам яхши билишади, албатта.