26-29 март кунлари Бирлашган Араб Амирлигининг Дубай шаҳрида ВАР ҳакамлари учун ўқув семинари ташкил этилмоқда.
Киритилди: 23:23, 27.03.2021. Ўқилди: 2042 марта. Фикрлар
Киритилди: 12:00, 06.02.2021. Ўқилди: 4572 марта. Фикрлар
Аввалроқ хабар берганимиздек, Ўзбекистон Суперлига баҳсларида ишлайдиган арбитрлар ва уларга номзод бўлган ёш ҳакамлар учун айни кунларда ўқув-йиғин машғулотлари бўлиб ўтмоқда.
Киритилди: 10:46, 21.01.2021. Ўқилди: 1424 марта. Фикрлар
Эртага Суперлига, Про лига, Биринчи лига ва аёллар футболи чемпионатларида фаолият олиб борадиган ўйин назоратчилари учун амалий-назарий семинар ташкил этилади.
Киритилди: 20:21, 14.01.2021. Ўқилди: 1911 марта. Фикрлар
Жорий йилнинг 5 январь куни Ўзбекистон Профессионал футбол лигаси Ўзбекистон футбол ассоциацияси ҳакамлар ва назоратчилар бўлими билан VAR тизимини Ўзбекистон чемпионатида ишлатиш бўйича учрашув ўтказди.
Киритилди: 10:07, 06.01.2021. Ўқилди: 2373 марта. Фикрлар
VAR тизимини Ўзбекистонда жорий этиш ва ўзбекистонлик мутахассиларга ушбу тизимни ўқитиш бўйича жорий йилда бир қатор ўқув-амалий семинарлар ташкил этилмоқда.
Киритилди: 11:20, 16.10.2020. Ўқилди: 2474 марта. Фикрлар
VAR тизимини Ўзбекистонда жорий этиш ва ўзбекистонлик мутахассиларга ушбу тизимни ўқитиш бўйича ФИФА дастурларидан кенг фойдаланилмоқда.
Киритилди: 13:48, 26.08.2020. Ўқилди: 1703 марта. Фикрлар
Ушбу мавсум давомида Ўзбекистон Суперлигаси ва Про-лигада тур ўйинлари якунлангач ЎФА Ҳакамлар ва назоратчилар бошқармаси томонидан ҳакамлар учун махсус семинар ташкил этилиб, йўл қўйилган хато ва камчиликлар таҳлил қилинмоқда.
Киритилди: 20:34, 21.08.2020. Ўқилди: 2281 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, ЎзПФЛ Комиссияси Coca Cola Суперлиганинг Тошкентда ўтадиган марказлаштирилган турларига жалб этилган персоналларни рўйхат бўйича текширувдан ўтказмоқда.
Киритилди: 17:06, 13.08.2020. Ўқилди: 1805 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассотсиатсияси томонидан футбол мавсумининг давом эттирилишига қаратилган тайёргарлик ишлари олиб борилмоқда.
Киритилди: 20:59, 02.06.2020. Ўқилди: 4619 марта. Фикрлар
Май ойининг ярмига қадар давом этадиган онлайн дарслар бир қатор муҳим мавзуларни ўз ичига олади.
Киритилди: 20:47, 15.04.2020. Ўқилди: 1825 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан мамлакатимизда ҳакамлик соҳасини ривожлантириш, футбол ҳакамлари малака ва салоҳиятини оширишга йўналтирилган қатор чора-тадбирлар мунтазам равишда амалга ошириб келинмоқда.