Миржалол Қосимов Ўзбекистон терма жамоасининг Вьетнамга қарши Осиё кубоги-2015 саралаш баҳси учун Одил Аҳмедовни таклиф этмаганди.
Киритилди: 22:52, 05.10.2013. Ўқилди: 6602 марта. Фикрлар
сони: 38 та.
Москванинг "Локомотив" клуби ҳимоячиси Виталий Денисов Ўзбекистон терма жамоасининг навбатдаги йиғинига таклиф этилди. Бу ҳақда темирйўлчилар расмий сайти хабар тарқатди.
Киритилди: 18:21, 02.10.2013. Ўқилди: 6766 марта. Фикрлар
Ўтган ҳафта футболимизда қизиқ ҳолат кузатилди. Аввалига ЎФФ президенти Мираброр Усмонов миллий терма жамоа бош мураббийи Миржалол Қосимовнинг истеъфосини қабул қилмаслиги ва ўз ишини давом эттириши ҳақидаги қарорни қабул қилди.
Киритилди: 09:31, 27.09.2013. Ўқилди: 6968 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов Ўзбекистон терма жамоасига хориждан мураббий таклиф этишга қарор қилди.
Киритилди: 10:18, 19.09.2013. Ўқилди: 12599 марта. Фикрлар
сони: 93 та.
Ўзбекистонда барча спорт турлари қатори футболга ҳам катта эътибор қаратилмоқда. Давлат раҳбарияти ва ҳукумат қарорлари самараси ўлароқ яратилган шароитлар натижасида халқаро майдонларда қўлга киритилаётган муваффақиятлар салмоғи ошиб бормоқда.
Киритилди: 09:37, 19.09.2013. Ўқилди: 12791 марта. Фикрлар
сони: 66 та.
Ўзбекистон Футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов миллий терма жамоа бош мураббийи Миржалол Қосимов истеъфосини қабул қилмади. Бу ҳақда ЎФФ веб-саҳифаси расмий хабар тарқатди.
Киритилди: 16:50, 17.09.2013. Ўқилди: 15328 марта. Фикрлар
сони: 125 та.
Киритилди: 19:00, 16.09.2013. Ўқилди: 26580 марта. Фикрлар
сони: 248 та.
Халқаро футбол уюшмалари федерацияси – ФИФА терма жамоаларнинг янги рейтингини эълон қилди.
Киритилди: 20:52, 12.09.2013. Ўқилди: 6621 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси ЖЧ-2014 саралаш баҳсларидаги иштирокини якунлади. Қосимов шогирдлари учун саралаш кампаниясидаги сўнгги ўйин вазифасини бажарган Иорданияга қарши тўқнашув тақдири пенальтилар сериясида ҳал этилди ва бунда омад меҳмонларга кулиб боқди.
Киритилди: 02:33, 11.09.2013. Ўқилди: 5046 марта. Фикрлар
Ўзбекистон терма жамоаси ҳамон ЖЧ йўлланмаси учун курашда давом этмоқда. Испаниянинг Latercera.com сайти мухбири ўз мақоласини ана шу мавзуга бағишлаган.
Киритилди: 10:51, 08.09.2013. Ўқилди: 9894 марта. Фикрлар
Иорданияга қарши ЖЧ-2014 саралаш плей-офф дастлабки учрашувида майдонга тушган Ўзбекистон миллий терма жамоаси Тошкентга қайтиб келди ва машғулотларга киришди.