Азиз футбол мухлислари, мана биз соғиниб кутган миллий терма жамоамизнинг ўйинига ҳам оз кун қолди. Хабарингиз бор, 5 март куни Ўзбекистон миллий терма жамоаси БАА термасига қарши ўйнайди.
Киритилди: 14:42, 03.03.2014. Ўқилди: 5936 марта. Фикрлар сони: 28 та.
5 март куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон – БАА учрашуви чипталари 28 февраль, жума кунидан бошлаб сотувга чиқарилади.
Киритилди: 17:56, 27.02.2014. Ўқилди: 6293 марта. Фикрлар сони: 28 та.
Агар футболимизда бугун ва эртага ҳам эскича (тўпни кўп ушлаб қолиш, у билан ҳолатни ҳис қилмай юриш, тўпни жарима майдонига назар солмай узатиш, рақибни мақсадсиз алдаб ўтиш) усулларга ёндашаверсак, унда Осиёда чемпиони бўлиш ва жаҳон биринчилиги финал қисмига чиқиш масаласини кун тартибидан олиб ташлаган маъқул.
Киритилди: 11:58, 24.02.2014. Ўқилди: 6200 марта. Фикрлар сони: 27 та.
2014 йилда Ўзбекистон миллий терма жамоаси Қатар билан сафарда ўртоқлик учрашуви ўтказади. Ўйин 6 октябрь куни Доҳада бўлиб ўтади.
Киритилди: 12:47, 17.02.2014. Ўқилди: 6043 марта. Фикрлар сони: 60 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 5 март куни Осиё кубоги-2015 саралаш босқичининг сўнгги тури доирасида Тошкентда БААни қабул қилади.
Киритилди: 11:47, 10.02.2014. Ўқилди: 10427 марта. Фикрлар сони: 91 та.
Терма жамоамиз бош мураббийи Миржалол Қосимов ОФК мухбирлари билан қисқача суҳбатда бўлиб, Австралия-2015 йўлланмаси қўлга киритилгани борасида фикр билдирди.
Киритилди: 11:19, 07.02.2014. Ўқилди: 5181 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Шанба куни БААдаги икки ҳафталик ўқув-машғулот йиғинини якунлаб Тошентга қайтиб келган “Бунёдкор” жамоаси, бугун эрта тонгда сўнгги хориж йиғинини ўтказиш мақсадида Туркияга жўнаб кетди. Анталиядаги икки ҳафталик йиғин ОЧЛ-2014 ҳамда янги мавсум олдидан сўнгги тайёргарлик босқич вазифасини ўтаб беради. БААда бўлгани сингари Туркия йиғинида ҳам бир нечта назорат ўйинлари ўтказиш режалаштирилган. Амирликлардан фарқли равишда Туркияда жами 6та ўртоқлик учрашуви ташкил этилади. Эслатиб ўтамиз, “қалдирғочлар”га БААда Россиянинг бир йўла учта жамоаси - “Ростов”, “Динамо” ва “Спартак” спарринг рақиб вазифасини ўтаб берганди. Биз Туркия сафари олдидан амалдаги мамлакат чемпионлари бош мураббийи Миржалол Қосимовдан интервью олдик.
Киритилди: 08:18, 03.02.2014. Ўқилди: 7731 марта. Фикрлар сони: 44 та.
Ўтган ҳафта футбол воқеаларига шу қадар бой бўлдики, дабдурустдан қай бирини эслашга ҳам қийналиб қоласан. Ўзбекистон футбол федерацияси келишилган ўйинларга қарши аёвсиз кураш эълон қилди.
Киритилди: 12:42, 01.02.2014. Ўқилди: 5356 марта. Фикрлар сони: 16 та.
Ўзбекистон миллий термаси шифокори Аброр Пирриев «ОФК Президенти йўлдоши» ўқув дастури доирасида Бангкок ва Гонгконгда бўлди.
Киритилди: 12:21, 27.01.2014. Ўқилди: 3550 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Кеча ЎФФда терма жамоаларнинг янги иш режасини тузиш юзасидан мажлис ўтказилди. Унда Мираброр Усмонов маҳаллийчилик, таниш-билишчилик ва уруғ-аймоқчилик ҳолатларига йўқ қўйилмаслиги ҳақида тўхталгач, ЎФФ ижроқўми аъзолари бу масалани бир овоздан қуллаб-қувватлади ва Қарор қабул қилди.
Киритилди: 11:08, 26.01.2014. Ўқилди: 6943 марта. Фикрлар сони: 39 та.
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов федерацияда бўлиб ўтаётган терма жамоаларнинг янги иш режасини тузиш тўғрисидаги мажлисда терма жамоаларнинг таркибига алоҳида тўхталди.
Киритилди: 16:33, 25.01.2014. Ўқилди: 7091 марта. Фикрлар сони: 77 та.
Футбол бўйича Ўзбекистон миллий терма жамоасининг уйдаги ўйинлари учун электрон чипталар жорий этилиши мумкин эди. Бу ҳақда, «Халқ сўзи» газетасига асосланиб, «Газета.uz» хабар бермоқда.
Киритилди: 18:07, 24.01.2014. Ўқилди: 4760 марта. Фикрлар сони: 15 та.
Аввало таъкидлаш жоиз, Ўзбекистон МТЖнинг ЖЧ-2014га тўғридан-тўғри йўл ололмагани, боз устига, «плей-офф» босқичида омадсизликка юз тутгани мутахассислар ва мухлислар томонидан етарлича муҳокама қилинди.
Киритилди: 17:10, 17.01.2014. Ўқилди: 8494 марта. Фикрлар сони: 61 та.
Киритилди: 13:02, 30.12.2013. Ўқилди: 9628 марта. Фикрлар сони: 53 та.
Киритилди: 09:37, 27.12.2013. Ўқилди: 4447 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Ўзбекистон футбол федерацияси терма жамоалар маркази директори Асқар Толибжонов «Футбол шарҳи» меҳмони бўлди ва саволларга жавоб берди.
Киритилди: 21:34, 16.12.2013. Ўқилди: 9254 марта. Фикрлар сони: 75 та.
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 2014 йил 5 март куни Осиё Кубоги-2015 саралаш баҳслари доирасида сўнгги – БАА термасига қарши ўйинни ўтказади.
Киритилди: 13:17, 13.12.2013. Ўқилди: 5336 марта. Фикрлар сони: 24 та.