Қишки олимпия ўйинларининг дастлабки медаллар комплекти ўз эгаларига топширилди. АҚШлик сноубордчи Сейж Коценбург слоупстайл мусобақасида олимпия чепионлигини қўлга киритди. Коценбург 93,5 балл тўплади.
Қишки олимпия ўйинлари бошланди! Олимпиаданинг дастлаб кунида 5та комплект медаллар ўз эгаларини топади. Бугунги кун анонси билан таништириб ўтамиз.
Сочида XXII Қишки Олимпиада ўйинлари олови ёқилди. Уни уч карра олимпия чемпиони, Россия хоккей федерацияси президенти Владислав Третьяк ва музда нафис учиш бўйича уч карра олимпия чемпиони Ирина Роднина ёқишди.
Сочи-2014 Қишки Олимпиадаси очилиш маросимидан ташкил этилган жонли эфир вақтида Россия телевидениесининг «Спорт» телеканали шарҳловчилари Ўзбекистон терма жамоасини Тожикистон дея таништиришди.
Йигирма иккинчи қишки олимпия ўйинлари расман очилди. Россияга ташриф буюрган 88 мамлакат вакиллари Сочидаги бош стадион — "Фишт"дан парад тарзда бирин-кетин ўтишди.