АҚШ олимпия қўмитасининг ижрочи директори Скотт Блэкман мамлакат 2024 ёки 2026 йилги Олимпиадаги мезбонлик қилмоқчи эканини маълум қилди.
Киритилди: 07:58, 07.02.2014. Ўқилди: 3376 марта. Фикрлар
Бугун, 7 февраль куни Россиянинг Сочи шаҳрида навбатдаги қишки олимпиада ўйинлари бошланади. Шубҳасиз, мазкур йирик мусобақа қишки спорт ўйинларини севиб томоша қилувчи мухлислар учун катта байрамдир.
Киритилди: 02:37, 07.02.2014. Ўқилди: 8100 марта. Фикрлар
Ўзбекистонлик теннисчи Денис Истомин Франциянинг Монполье шаҳрида ўтаётган "Open Sud de France" мусобақасида чорак финалга чиқишга муваффақ бўлди.
Киритилди: 22:26, 06.02.2014. Ўқилди: 3551 марта. Фикрлар
«Р-Спорт» хабарига кўра, 6 февраль куни «Роза Хутор» экстрим-паркида слоуп-стайл йўналишида чиқиш қиладиган сноубордистларнинг квалификацион юришлари бошланган.
Киритилди: 21:13, 06.02.2014. Ўқилди: 3149 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Президенти Ислом Каримов 7 февраль куни Сочи шаҳрида бўлиб ўтадиган XXII қишки Олимпия ўйинларининг тантанали очилиш маросимида иштирок этади, дея хабар беради ЎзА.
Киритилди: 21:03, 06.02.2014. Ўқилди: 5539 марта. Фикрлар
Барчамизга маълумки, XXII қишги Олимпиада ўйинлари Россиянинг Сочи шаҳрида бўлиб ўтади. Бу ҳақда 2007 йил 4 июль куни Гватемалада бўлиб ўтган йиғилишда эълон қилинган эди.
Киритилди: 09:04, 06.02.2014. Ўқилди: 3651 марта. Фикрлар
Собиқ иттифоқ парчаланганидан кейин унинг спортчилари қайд этган барча медаллар Россия ихтиёрига ўтган. Шу боисдан Россия МДҲ давлатлари ичида энг кўп медалларни қўлга киритган давлат ҳисобланади. Шу билан бирга Россия жаҳон рейтингида ҳам биринчи ўринда турибди.
Киритилди: 08:36, 06.02.2014. Ўқилди: 4321 марта. Фикрлар
Бундан бир неча соат аввал Сочидаги Олимпиада шаҳарчасида Ўзбекистон Давлат байроғининг кўтарилишига бағишланган тадбир бўлиб ўтди. Маросимда Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси Бош котиби Ойбек Қосимов ҳамда қўмитанинг халқаро муносабатлар бўлими бошлиғи Баҳодир Ҳусанхўжаев иштирок этди.
Киритилди: 08:12, 06.02.2014. Ўқилди: 3243 марта. Фикрлар
Бобслей бўйича Ямайка терма жамоаси Сочига учиб келиш вақтида ичида икки ўринли боби ҳам бўлган багажини йўқотиб қўйди. Бу ҳақда «Спорт-Экспресс» нашри хабар бермоқда.
Киритилди: 00:50, 06.02.2014. Ўқилди: 3191 марта. Фикрлар
8 февраль куни Тошкентда профессионал бокс кечаси ташкил этилади. Бу тўғрида Анонс.уз хабар бермоқда.
Киритилди: 00:21, 06.02.2014. Ўқилди: 3589 марта. Фикрлар
Ўзбекистон ҳудудида Сочидаги қишки Олимпия ўйинлари туморига номзодлардан бири бўлган пингвинлар пайдо бўлишди.
Киритилди: 08:49, 05.02.2014. Ўқилди: 7387 марта. Фикрлар
Кеча Франциянинг Монпелье шаҳрида давом этаётган "Open Sud de France" халқаро турнирини ҳамюртимиз Денис Истомин ғалаба билан бошлагани ҳақида хабар бергандик. У туркиялик спортчи Марсел Илҳанни икки сетда 6:4, 6:5 ҳисобларида мағлуб этди.
Киритилди: 08:48, 05.02.2014. Ўқилди: 2826 марта. Фикрлар
Тошкент шаҳри яна бир катта бокс оқшомига мезбонлик қилади. 8 февраль оқшомида пойтахтимиздаги муҳташам “Ўзбекистон” спорт мажмуасида профессионал бокс кечаси ташкил этилади. Мазкур бокс кечасида 7 та жанг ўтказилиши кўзда тутилган.
Киритилди: 08:07, 05.02.2014. Ўқилди: 4170 марта. Фикрлар
Франциянинг Монпелье шаҳрида теннис бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган "Open Sud de France" халқаро турнирини Денис Истомин ғалаба билан бошлади.
Киритилди: 17:22, 04.02.2014. Ўқилди: 3489 марта. Фикрлар
Воронов Артем Андреевич – 1993 йил 26 март куни Тошкент шаҳрида таваллуд топган. 2005 йилдан буён тоғ чанғиси бўйича Ўзбекистон терма жамоаси аъзоси. Халқаро тоифадаги спорт устаси.
Киритилди: 15:08, 04.02.2014. Ўқилди: 5040 марта. Фикрлар
Франциянинг Монпелье шаҳрида теннис бўйича анъанавий тарзда ўтказилиб келинадиган Open Sud de France халқаро турнири бошланди.
Киритилди: 13:27, 04.02.2014. Ўқилди: 2638 марта. Фикрлар
Ўзбекистон спорт делегациясининг дастлабки гуруҳи бугун тонгда ХХII Қишки Олимпиада ўйинлари ўтказилувчи Сочи шаҳрига етиб борди. 5 февраль куни Тошкент вақти билан соат 17.00да эса Олимпиада қишлоғида Ўзбекистон байроғини кўтаришга бағишланган тантанали тадбир бўлиб ўтади. 7-23 февраль кунлари ўтказиладиган Олимпия ўйинларида уч нафар спортчимиз – Миша Ге музда нафис учиш, Артем Воронов ва Ксения Григорьева эса слалом ва гигант слалом баҳсларида иштирок этади. Евгений Рохин эса ҳакам сифатида мусобақага таклиф этилган. Бундан ташқари, паралимпиячиларимиз илк бор қишки паралимпия ўйинларида қатнашади. 7-16 март кунлари бўлиб ўтадиган XI Паралимпия ўйинларида Евгений Слепов сноуборд, Рамил Гаязов эса тоғ чанғисида Ватанимиз шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 11:24, 04.02.2014. Ўқилди: 4023 марта. Фикрлар
Дунё спортида турли йилларда энг маҳоратли фото суратчилар томонидан тарихга муҳрланган "шедевр асарлар" гулдастасини эътиборингизга ҳавола қиламиз. Мириқиб томоша қилинг ва ўз баҳоингизни беринг.
Киритилди: 11:09, 04.02.2014. Ўқилди: 10988 марта. Фикрлар
Туркияда юнон-рум кураши бўйича ўтказилган халқаро турнирда ҳамюртимиз, 2013 йилги Осиё чемпиони ва жаҳон чемпионати совриндори Элмурод Тасмуродов финалга қадар кечган беллашувларда ғалаба қозониб кумуш медал совриндори бўлди.
Киритилди: 10:52, 04.02.2014. Ўқилди: 3786 марта. Фикрлар
Ўзбекистон шахматчилари “Moscow Open – 2014” халқаро шахмат фестивалида муваффақиятли иштирок этмоқда.