Ўзбекистон боксчилари Бишкек шаҳрида ўтган халқаро турнирда битта олтин ва иккита кумуш медалга сазовор бўлди.
Киритилди: 08:43, 04.02.2014. Ўқилди: 3269 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Бугун Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг “Халқаро муносабатлар” бўлими раҳбари Баҳодир Ҳусанхўжаев бошчилигида спортчи ва мураббийларимиз Сочи шаҳрига жўнаб кетдилар.
Киритилди: 15:24, 03.02.2014. Ўқилди: 3410 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Миллий футболимизда гандбол қоидаларига мувофиқ қўл билан ўйнашни хуш кўрадиган ва шу туфайли ўз жамоаси мағлубиятига сабабчи бўлаётган футболчиларни гандбол бўйича миллий терма жамоамиз сафига зудлик билан жалб қилишимиз керак бўлиб қолди, дея писанда қилади 12news.com ахборот агентлиги.
Ўзбекистоннинг биринчи рақамли ракетка устаси Денис Истомин Франциянинг Монпелье шаҳрида ўтказиладиган АТР Open Sud de France турнири илк босқичида саралаш босқичи ғолибларидан бирига рўпарў бўлади.
Киритилди: 10:19, 03.02.2014. Ўқилди: 2991 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Айни кунларда теннис бўйича норасмий жахон чемпионати ҳисобланадиган Дэвис кубогининг жаҳон лигасига саралаш вазифасини бажарувчи биринчи лига ўйинлари учта гуруҳда - Америка, Осиё-Океания ва Европа-Африка минтақаларида ташкил этилмоқда.
Киритилди: 14:04, 02.02.2014. Ўқилди: 4290 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Йилдан йилга жаҳон чемпионатидаги натижаси яхшиланиб бораётган Миша Ге Сочида бўлиб ўтадиган қишги олимпиада ўйинларида Ўзбекистон шарафини ҳимоя қилади.
Киритилди: 13:56, 02.02.2014. Ўқилди: 4061 марта. Фикрлар сони: 5 та.
Россиянининг Сочи шаҳрида бўлиб ўтадиган қишки олимпиада мусобақаларида фигурали учиш бўйича Россия терма жамоаси аъзолари Елена Ильиних ва Никита Кацалапов жуфтлиги ўзбек миллий либосида музга чиқади. Бу ҳақда «Olamsport» нашри хабар тарқатди.
Киритилди: 19:28, 01.02.2014. Ўқилди: 8425 марта. Фикрлар сони: 27 та.
Россия интернет нашрларининг хабар қилишича, яна бир неча кунлардан сўнг Сочида бошланадиган қишки олимпиада ўйинлари маёғини, биз учун бегона бўлмаган, бадиий гимнастика қироличаси Алина Кабаева ёқади.
Киритилди: 18:58, 01.02.2014. Ўқилди: 4415 марта. Фикрлар сони: 10 та.
Ўзбекистон Республикаси Маданият ва спорт ишлари вазирлиги томонидан ёшлар камолотида жисмоний тарбия ва спортнинг ўрни ва уни янада ривожлантириш истиқболлари мавзусида илмий-амалий анжуман ўтказилди. Бу ҳақда ЎзА хабар бермоқда.
Киритилди: 08:06, 01.02.2014. Ўқилди: 4359 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Кеча Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитаси мажлислар залида ўтказилган Республика от спортининг навбатдан ташқари Конференциясида бу ҳақда атрофлича сўз борди. Сўзга чиққанлар мамлакатимизда от спортини ривожлантириш борасида амалга оширилаётган ишлар хусусида тўхталиб, сўнгги йилларда юртимиз чавандозлари эришаётган муваффақиятлар ҳар қанча таҳсинга лойиқ эканлигини эътироф этдилар.
Киритилди: 08:01, 01.02.2014. Ўқилди: 5179 марта. Фикрлар сони: 24 та.
Маълумки, 2014 йилнинг 27-29 сентябрь кунлари пойтахтимизда илк бор эркин, юнон-рум ва аёллар кураши бўйича катталар ўртасида жаҳон чемпионати баҳслари ўтказилади.
Киритилди: 07:56, 01.02.2014. Ўқилди: 4084 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Сочида қишки олимпиада ўйинлари бошланишига саккиз кун қолди. Бугун олимпиада шаҳарчаси очилди. Уни шаҳарчанинг рамзий мэри икки карра олимпиада чемпиони Елена Исинбаева очиб берди.
Киритилди: 20:51, 30.01.2014. Ўқилди: 3009 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида ўтказилган Осиё чемпионати баҳслари ниҳоясига етди.
Киритилди: 17:53, 30.01.2014. Ўқилди: 4214 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Россиянинг Сочи шаҳрида ўтказиладиган XXII қишки Олимпиада ўйинларининг бошланишига ҳам тобора оз муддат қолмоқда.
Киритилди: 15:03, 30.01.2014. Ўқилди: 3149 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида ўтказилаётган Осиё чемпионатида бугун финал жанглари ўтказилади.
Киритилди: 10:57, 30.01.2014. Ўқилди: 3941 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Киритилди: 08:28, 30.01.2014. Ўқилди: 3607 марта. Фикрлар сони: 3 та.
Яқинда Филиппин пойтахти Манила шаҳрида ўтказилган Осиё Олимпия Кенгашининг навбатдаги 32-бош ассамблеясида Ўзбекистон Олимпия қўмитаси бош котиби Ойбек Қосимов ҳам иштирок этиб қайтди.
Таиланд пойтахти Бангкок шаҳрида бокс бўйича ёшлар ўртасида 6-бор ўтказилаётган Осиё чемпионатида Ўзбекистон терма жамоасининг 6 нафар аъзоси ярим финалга чиқди.
Киритилди: 10:43, 29.01.2014. Ўқилди: 3699 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Маълумки, жорий йилнинг 7-23 февраль кунлари Россиянинг Сочи шаҳрида XXII қишки Олимпиада ўйинлари ўтказилади.
Киритилди: 18:12, 28.01.2014. Ўқилди: 3338 марта. Фикрлар сони: 3 та.