Кеча "Навбаҳор" футболчилари янги мавсумга тайёргарликни бошлашди. 29 декабрга қадар ўтказиладиган машғулотларда асосан маҳаллий футболчиларни иштирок этишлари кўзда тутилган.
Киритилди: 08:49, 22.12.2013. Ўқилди: 2820 марта. Фикрлар
Ўзбекистон XXII миллий чемпионати олий лигасида ўз мавқеини сақлаб қолган Навоийнинг “Қизилқум” жамоаси янги мавсумда ўз олдига жиддий мақсадларни қўймоқда.
Киритилди: 21:47, 21.12.2013. Ўқилди: 3571 марта. Фикрлар
Ўз вақтида мамлакатимизнинг номдор ҳужумчиларидан бири сифатида эътироф этилган Элдор Қосимовни мухлислар яхши эслашса керак. Ўзбек футболига катта қадамлар билан кириб келган Ангреннинг “Семурғ” жамоаси сафида урган голлари билан ишқибозлар ёқимтойига айланган ҳужумчи ўша вақтда миллий терма жамоа мураббийларининг ҳам эътиборини қозона олганди. Ваҳоланки, ҳужумчи 15 ёшига қадар бирор бир футбол мактабида таҳсил олмаган. 2007 йил февраль ойида олинган кучли жароҳат охир-оқибат ҳали 30 ёшни қарши олмаган Қосимовни бутсасини михга илишига сабаб бўлди. Собиқ ҳужумчини айни вақтда нималар билан машғул эканлиги ишқибозларни қизиқтирса керак. Ўтган ҳафтанинг дам олиш кунларида биз Элдор Қосимов билан учрашиб, ўзимизни қизиқтирган саволларга жавоб олдик.
Киритилди: 20:29, 21.12.2013. Ўқилди: 5021 марта. Фикрлар
10 декабрдан бошлаб янги мавсумга тараддудни бошлаган “Насаф” футболчилари айни пайтда Қарши шаҳрида кунига икки маҳалдан машғулотларни ўтказишмоқда. Машғулотлар жамоанинг қароргоҳидаги майдонларда, шунингдек “Марказий” ва “Геолог” стадионида ҳам ташкил этилмоқда.
Киритилди: 20:19, 21.12.2013. Ўқилди: 3794 марта. Фикрлар
Бекобод шаҳридаги “Бахт уйи” тантаналар залида аёллар футболи бўйича мамлакат 19-миллий чемпионатида учинчи ўринни эгаллаган “Металлург-W” жамоаси аъзоларига бронза медаллари топшириш маросими бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:17, 21.12.2013. Ўқилди: 3609 марта. Фикрлар
Италиянинг Виарежжо шаҳрида анъанавий тарзда ўтказиб келинадиган "Карнавал кубоги" ("Коппа Карнавале") мусобақасида бу сафар 36 жамоа иштирок этадиган бўлди (аввалги йилларда 48та жамоа иштирок этарди).
Киритилди: 11:24, 21.12.2013. Ўқилди: 4289 марта. Фикрлар
Кеча “Футбол шарҳи”да мажлис иштирокчиларига яна бир бор тикилдим. “Шарҳ”ларда мажлис батафсилроқ ёритилган экан. Хаёлимга бир фикр келди. Шунчалар изтироб чекиб хат ёзмоқдаман-у, “Ҳабар”-у, “Шарҳ”-у, “Интер”ларга ишониб бўларканми, деб ўйлаб кўрмабман ҳам.
Киритилди: 09:42, 21.12.2013. Ўқилди: 6234 марта. Фикрлар
Футзал бўйича Ўзбекистон Кубоги 1-босқич «Шарқ» минтақаси 2-тур учрашувлари бўлиб ўтди.
Киритилди: 07:50, 21.12.2013. Ўқилди: 3430 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, 15 декабрдан “Металлург” жамоаси аъзолари янги мавсумга тайёргарлик кўриш мақсадида Чирчиқ шаҳрида йиғинни бошлади.
Киритилди: 07:07, 21.12.2013. Ўқилди: 3650 марта. Фикрлар
Бекободнинг “Металлург” жамоаси ҳимоячиси Одил Исабоев футболчилик фаолиятини якунлади. Бу йил 36 ёшни қарши олган Одил ака фаолиятининг дастлабки йилларида мамлакатимизнинг етакчи клублари – “Дўстлик”, “Пахтакор” жамоаларида ўйнаган. “Дўстлик” билан мамлакат чемпионлигини ҳам қўлга киритган.
Киритилди: 23:28, 20.12.2013. Ўқилди: 4385 марта. Фикрлар
9-19 декабрь кунлари “Навбаҳор-Умид” футбол мактабининг сунъий қопламали майдонида “Навбаҳор” футбол клуби ва Наманган вилояти номидан биринчи лигада иштирок этаётган жамоалар таркибига иқтидорли ёш футболчиларни танлаб олиш мақсадида 1995-1997 йилларда туғилган ёшлар ва ўсмирлар ўртасида вилоят мусобақаси бўлиб ўтди.
Киритилди: 23:15, 20.12.2013. Ўқилди: 3146 марта. Фикрлар
Бугундан "Пахтакор" машғулотларга киришди. Дастлаб футболчилар билан жамоа раҳбарияти ўртасида йиғилиш ўтказилди. Шундан кейин ўйинчилар "Пахтакор" Марказий стадионида биринчи машғулотни бошлаб юборишди.
Киритилди: 17:14, 20.12.2013. Ўқилди: 3652 марта. Фикрлар
Фарғона футболида чуқур из қолдирган, ўзининг узоқ йиллик меҳнатини "Нефтчи" жамоасига бағишлаган Юрий Саркисян келгусида Ўзбекистон профессионал футбол лигасида фаолият юритиши мумкин.
Киритилди: 16:34, 20.12.2013. Ўқилди: 4621 марта. Фикрлар
“Бунёдкор” таркибида бир қатор янги футболчилар пайдо бўлишди. Бирин-кетин янги “қалдирғочлар” билан суҳбатлашиб, уларнинг янги жамоадаги илк таассуротларини билишга ҳаракат қиляпмиз.
Киритилди: 16:31, 20.12.2013. Ўқилди: 2562 марта. Фикрлар
Жанаозен шаҳрининг "ОзенМунайГаз" футзал клубига янги келиб қўшилган ўзбекистонлик мини-футболчи Рустам Умаров қозоқ журналистлари билан суҳбатда бўлиб, фаолиятидаги ёрқин дамлар ҳақида гапириб берди.
Киритилди: 15:53, 20.12.2013. Ўқилди: 3243 марта. Фикрлар
Янги мавсумга қизғин ҳозирлик кўраётган “Нефтчи” жамоаси бугун икки таркибга бўлиган ҳолда ўйин ўтказди. Учрашувда “Қизиллар” 3:2 ҳисобида ғалаба қозонишди. Бу ҳақда клуб расмий сайти шундай ёзади.