Бундан бироз вақт олдин Косонсойда ёшлар биринчилининг 22-туридан ўрин олган “Навбаҳор” – “Қизилқум” жамоалари ўртасидаги учрашув якунланди.
Киритилди: 17:28, 17.10.2013. Ўқилди: 3647 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Ўзбекистон Олий Лигаси клублари 22-тур учрашувлари бошланиш вақтларини белгилашди. Ўзбекистон Олий Лигаси клублари 22-тур учрашувлари бошланиш вақтларини белгилашди.
Киритилди: 12:34, 17.10.2013. Ўқилди: 2820 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Бу жамоалар миллий чемпионатларимиз тарихида ҳозиргача йигирма етти маротаба ўзаро куч синашган.
Киритилди: 10:20, 17.10.2013. Ўқилди: 2710 марта. Фикрлар сони: 3 та.
22-турда “Насаф”га воҳанинг бошқа бир клуби — “Шўртан” рақиблик қилади.
Киритилди: 10:11, 17.10.2013. Ўқилди: 2886 марта. Фикрлар сони: 2 та.
Мавсум якуни сари Олий лига баҳсларида чемпионлик учун рақобат ва лигада «жон сақлаш» учун кураш авжига чиққан.
Киритилди: 10:09, 17.10.2013. Ўқилди: 5019 марта. Фикрлар сони: 31 та.
Махачқалъанинг "Анжи" клуби собиқ ярим ҳимоячиси Алексей Игониннинг фикрича, доғистонликлар Жусилей, Аҳмедов ва Траорени сотиб юборишса, улар қийин аҳволга тушиб қолишади.
Киритилди: 09:36, 17.10.2013. Ўқилди: 5177 марта. Фикрлар сони: 7 та.
Кеча Ўзбекистон Биринчилигининг 2-босқич, 14-тур учрашувлари бўлиб ўтди. Мазкур турда “Оқ-тепа” Урганчнинг “Хоразм” клубини қабул қилиб, имкониятни бой бериб қўйди.
Киритилди: 09:22, 17.10.2013. Ўқилди: 3599 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Олий лига масаласини муддатидан олдин ҳал қилган «Андижон» кеча ўз майдонидаги биринчилик баҳсларининг ёпилиш учрашувида Косоннинг “Аланга” клубини қабул қилди.
Киритилди: 08:56, 17.10.2013. Ўқилди: 3921 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Ўзбекистон чемпионатининг Биринчи лига жамоалари ўртасидаги 14-тур баҳслари бўлиб ўтди. Олий лига йўлланмасини қўлга киритган “Андижон” бугун йирик ҳисобда ғалаба қозонди — “Аланга” дарвозасига жавобсиз 5та тўп йўллади.
Киритилди: 22:54, 16.10.2013. Ўқилди: 4689 марта. Фикрлар сони: 2 та.
14 октябрь куни футзал бўйича 18-Ўзбекистон Чемпионати баҳсларига старт берилди.
Киритилди: 22:51, 16.10.2013. Ўқилди: 3469 марта. Фикрлар сони: 1 та.
Биринчи лиганинг дастлабки босқичида ўз гуруҳларида 9-12-ўринларни эгаллаган жамоалар ўртасида лигада қолиш учун бўлиб ўтган мусобақага якунига етди.
Киритилди: 17:34, 16.10.2013. Ўқилди: 3799 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Октябрь ойининг 18- куни воҳамизнинг икки футбол клуби ўзаро куч синашишади.
Киритилди: 13:54, 16.10.2013. Ўқилди: 3222 марта. Фикрлар сони: 2 та.
18 октябрь куни "Пахтакор" олий лиганинг 22-турида "Динамо" меҳмони бўлади. Равшан Ҳайдаров бошчилигида "Динамо" охирги турларда яхши ўйин кўрсатиб, муҳим очколарни тўплашга эришди.
Киритилди: 11:59, 16.10.2013. Ўқилди: 2924 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Жума куни Олий лига 22-тур доирасида “Нефтчи” ва “Сўғдиёна” жамоалари майдонга тушишади. Мазкур учрашув бу жамоаларнинг 36-тўқнашувидир.
Киритилди: 11:22, 16.10.2013. Ўқилди: 3273 марта. Фикрлар сони: 7 та.
18 октябрь куни “Нефтчи” жамоаси билан бўлиб ўтадиган учрашувга тайёргарликни «Сўғдиёна» эртадан Фарғонада давом эттиради.
Киритилди: 11:20, 16.10.2013. Ўқилди: 3707 марта. Фикрлар сони: 2 та.
“Локомотив” бекободликлар учун ноқулай рақиблардан бири саналади. Мазкур жамоалар Ўзбекистон чемпионати олий лигаси доирасида бугунга қадар ўзаро 17 бор майдонга чиқишган бўлишса, мазкур учрашувлардан фақатгина 3 тасида “Металлург”нинг қўли баланд келган.
Киритилди: 16:10, 15.10.2013. Ўқилди: 3118 марта. Фикрлар сони: 6 та.
Мамлакат чемпионати олий лигасида октябрь ойининг биринчи декадасида иккита тур ўйинлари бўлиб ўтди. 16-турда “Металлург” жамоаси қизлари дам олишган бўлишса, 17-турни пойтахтда – “Бунёдкор” жамоасига қарши ўтказди ва 2:0 ҳисобида ғалаба қозонди.
Киритилди: 16:02, 15.10.2013. Ўқилди: 4256 марта. Фикрлар сони: 4 та.
Киевнинг "Арсенал" клуби яна молиявий муаммолар гирдобига тушиб қолди. Футболчилар 3 ойдан буён маошсиз ўйнаб келишмоқда.
Киритилди: 13:27, 15.10.2013. Ўқилди: 8053 марта. Фикрлар сони: 16 та.