3 июнь кунги Ўзбекистон ва Эрон миллий терма жамоалари ўртасидаги ўйин олдидан матбуот анжумани 2 июнь куни «Жар» стадионида бўлиб ўтади.
Киритилди: 11:58, 01.06.2012. Ўқилди: 6336 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов ҳужумчи Камолиддин Мурзоевни ҳам терма жамоа йиғинларига жалб этди,
Киритилди: 18:28, 31.05.2012. Ўқилди: 8028 марта. Фикрлар
ПФЛ клублар терма жамоаси Ўзбекистон миллий терма жамоаси дарвозасига бешта гол урди.
Киритилди: 21:36, 28.05.2012. Ўқилди: 7956 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоасининг 3 июнь куни ЖЧ-2014 йўлидаги Эрон миллий терма жамоасига қарши ўйини учун чипталар сотувга чиқарилди.
Киритилди: 20:47, 28.05.2012. Ўқилди: 8238 марта. Фикрлар
3 июнь куни бўлиб ўтадиган Эрон ва 8 июндаги Ливанга қарши ЖЧ-2014 IV саралаш босқичи доирасидаги дастлабки икки ўйин учун Ўзбекистон миллий терма жамоаси 22 май куни йиғин бошлайди.
Киритилди: 11:30, 18.05.2012. Ўқилди: 8056 марта. Фикрлар
Миллий терма жамоа бош мураббийи Вадим Абрамов олти нафар "Локомотив" аъзоларини терма жамоага таклиф этди.
Киритилди: 09:36, 18.05.2012. Ўқилди: 6788 марта. Фикрлар
Бугун 18 май куни Байрут шаҳрида Ливан ва Иордания терма жамоалари ўртасида ўзаро ўртоқлик ўйини бўлиб ўтади.
Киритилди: 08:13, 18.05.2012. Ўқилди: 6787 марта. Фикрлар
Наманганнинг "Навабаҳор" клуби сайтининг хабар беришича, жамоанинг литвалик легионер футболчиси Артурас Фоменко Ўзбекистон миллий терма жамоасига қарши ўтадиган ўйинга таклифнома олган.
Киритилди: 16:01, 17.05.2012. Ўқилди: 7019 марта. Фикрлар
11 май куни халқаро футбол уюшмаси ФИФА расмий веб-сайти Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамовнинг интервьюсини ҳам ўз ичига олган мақола эълон қилди. Қуйида унинг ўзбекчадаги таржимасини эътиборингизга ҳавола қиламиз.
Киритилди: 17:08, 11.05.2012. Ўқилди: 7710 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоасининг ЖЧ-2014 IV саралаш босқичидан ўрин олган Эрон миллий терма жамоасига қарши ўйини 3 июнь куни «Жар» стадионига кўчирилгани ва ўйин соат 19:00 да бошланиши хабар қилинган эди.
Киритилди: 12:33, 05.05.2012. Ўқилди: 9850 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 27 май куни Кувайт миллий терма жамоаси билан ўртоқлик учрашуви ўтказиши мумкин.
Киритилди: 16:17, 04.05.2012. Ўқилди: 6887 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоасининг ЖЧ-2014 IV саралаш босқичидаги барча рақиблари расмий ўйинлар олдидан ўртоқлик ўйинида майдонга тушади.
Киритилди: 12:02, 01.05.2012. Ўқилди: 7276 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов Россия ва Украинда тўп сураётган легионер футболчиларни кузатиш учун жўнаб кетди.
Киритилди: 11:11, 01.05.2012. Ўқилди: 6280 марта. Фикрлар
3 июнь куни ЖЧ-2014 IV саралаш босқичи ўйинлари старт олади. Ўзбекистон жой олган «А» гуруҳида мазкур санада Ливан Қатарни қабул қилса, Эрон миллий терма жамоаси Тошкентда меҳмон бўлади.
Киритилди: 10:39, 27.04.2012. Ўқилди: 8007 марта. Фикрлар
22 апрель куни тушдан кейин пойтахт Тошкентга ташриф буюрган Эрон миллий терма жамоаси бош мураббийи Карлуш Кейруш 24 апрель куни 08:15да Истанбул орқали Эронга қайтиб кетди.
Киритилди: 19:04, 24.04.2012. Ўқилди: 6496 марта. Фикрлар
ЖЧ-2014 тўртинчи саралаш босқичи доирасидаги Ўзбекистоннинг дастлабки икки ўйини учун ҳакамлар тайин қилинди.
Киритилди: 15:52, 20.04.2012. Ўқилди: 8376 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси расмий Твиттери миллий терма жамоамизга май ойининг сўнгги кунлари ва август ойидаги ФИФА куни учун Европадан спарринг-рақиб изланаётгани ҳақида хабар бериб ўтди.
Киритилди: 11:15, 04.04.2012. Ўқилди: 9281 марта. Фикрлар
Вадим Абрамов ўз вазифасидан озод этилмайди. Бу ҳақда ЎФФ Президенти Мираброр Усмонов 3 апрел куни бўлиб ўтган Мураббийлар кенгашининг мажлисида маълум қилди.
Киритилди: 17:52, 03.04.2012. Ўқилди: 9131 марта. Фикрлар
27 май куни ўтказилиши керак бўлган Ўзбекистон - Уммон ўртоқлик учрашуви бекор қилинди. Бу ҳақда ЎФФ расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 17:59, 02.04.2012. Ўқилди: 8363 марта. Фикрлар
Ўзбекистон миллий терма жамоаси 2 йиллик танаффусдан кейин илк марта Тошкентда ўртоқлик учрашувида майдонга тушади. Бу сафарги рақиб ЖЧ саралаш босқичининг сўнгги босқчига йўл олган Уммон терма жамоаси бўлади.