Аввал хабар берилганидек, Ўзбекистон футбол ассоциацияси Уставига мувофиқ, 2025 йил 22 февраль куни ЎФА президентлигига сайлов бўлиб ўтади.
Киритилди: 20:34, 12.02.2025. Ўқилди: 1620 марта. Фикрлар
Пойтахт илк бор FIFPro шафелиги остида ўтган маросимга мезбонлик қилди.
Киритилди: 20:50, 18.09.2024. Ўқилди: 552 марта. Фикрлар
сони: 0 та.
ЎФА президенти Абдусалом Азизов тадбир якунида барчани янги йил билан муборакбод этиб, бир қатор масалалар юзасидан фикр билдириб ўтди:
Киритилди: 18:41, 26.12.2023. Ўқилди: 3118 марта. Фикрлар
Дунёнинг 45 та етакчи футбол лигаларини ўзида жамлаган Жаҳон профессионал футбол лигалари ассоциациясининг (WLF) 2023 йилги умумий йиғилишига Экстракласа (Польша лигаси) мезбонлик қилди.
Киритилди: 17:21, 16.10.2023. Ўқилди: 1313 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев МДҲ давлатлари жамоалари ўртасида ҳар йили ўтказиладиган футбол турнири – Ҳамдўстлик кубогини қайта тиклашни таклиф қилди.
Киритилди: 20:39, 13.10.2023. Ўқилди: 3427 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Президентининг "Оммавий ва профессионал футболни ҳар томонлама ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисидаги қарори ижросини таъминлаш мақсадида ҳудудларда футболни ривожлантириш ва болалар футболидаги олиб борилаётган ишлар ва мавжуд камчиликларни таҳлилига бағишланган йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:54, 25.05.2023. Ўқилди: 904 марта. Фикрлар
Кеча Ёшлар сиёсати ва спорт вазири Адкҳам Икрамов Ўзбекистонда оммавий ва профессионал футболни ҳар томонлама ривожлантиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисидаги тақдимот билан танишди.
Киритилди: 10:51, 17.01.2023. Ўқилди: 1413 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон футбол ассоциацияси президенти Абдусалом Азизов бошчилигида Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икромов, ЎФА ижроқўм аъзолари ва профессионал футбол клублари вакиллари иштирокида йиғилиш ўтказилди.
Киритилди: 22:01, 24.12.2022. Ўқилди: 2731 марта. Фикрлар
22-23 сентябр кунлари Малайзия пойтахти Куала Лумпурда Осиё футбол конфедерациясининг Лицензиялаш бўйича семинари ўтказилди.
Киритилди: 13:20, 23.09.2022. Ўқилди: 1400 марта. Фикрлар
ЎФА раҳбарияти терма жамоаларнинг мураббийлари томонидан амалга оширилган ишлар ҳисоботи ва кейинги мусобақага тайёргарлик режалари билан танишди.
Киритилди: 15:21, 26.05.2022. Ўқилди: 1891 марта. Фикрлар
Давлатимиз раҳбари спортни оммавийлаштириш, спорт таълимини яхшилаш ва иқтидорли спортчиларни тайёрлаш бўйича устувор вазифаларни белгилаб берди.
Киритилди: 10:06, 24.05.2022. Ўқилди: 1912 марта. Фикрлар
Спортни ривожлантириш вазири Адҳам Икрамов ва ЎФА биринчи вице-президенти Равшан Эрматов бошчилигидаги мутахассислар ҳудудлардаги футбол оммавийлигини ошириш, болалар-ўсмирлар футболини янада ривожлантириш бўйича амалга оширилаётган ишлар, шунингдек келажакда Навоий вилоятида футбол базаси ва футбол академияларини ташкил қилиш бўйича режалаш билан танишиш мақсадида Навоий вилоятига ташриф буюришди.
Киритилди: 23:18, 08.04.2022. Ўқилди: 1307 марта. Фикрлар
Сўнгги йилларда келишилган ўйинларга қарши кураш ҳамда уларнинг олдини олиш борасида ЎФА ҳамда ЎзПФЛ томонидан жиддий ишлар амалга оширилмоқда.
Киритилди: 12:59, 05.04.2022. Ўқилди: 1234 марта. Фикрлар
17-21 январь кунлари Cоcа Cоlа Суперлигаси баҳсларида ишлайдиган ва унга номзод бўлган ҳакамлар учун ўқув-машғулот йиғини бўлиб ўтди.
Киритилди: 22:28, 22.01.2022. Ўқилди: 1067 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциациясининг Уставига асосан жорий йилнинг 25 сентябрь куни соат 14:30 да Ўзбекистон Миллий Олимпия қўмитасининг мажлислар залида ЎФАнинг навбатдаги Ҳисобот-сайлов Конгресси бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:38, 16.09.2021. Ўқилди: 3395 марта. Фикрлар
Аввал хабар берганимиздек, бугун Ўзбекистон футбол ассоциатсиясининг навбатдан ташқари конгресси ўтказилди.